Trwa ładowanie...

Pomysły na prezent walentynkowy. Czym zaskoczyć ukochaną osobę?

Avatar placeholder
12.04.2022 14:48
(Materiał Partnera)

Materiał Partnera

Prezent z okazji walentynek ma wyrazić miłość naszej drugiej połówce. Już sam bukiet kwiatów czy miłosny liścik mogą być świetnym podarunkiem. Jednak jest naprawdę dużo ciekawych prezentów, które można sobie wręczyć. Możemy wybierać wśród tradycyjnych propozycji, jak i postawić na coś bardziej zaskakującego. Pamiętajmy, że prezent musi być dopasowany do naszej połówki. Przecież chcemy ją zaskoczyć pozytywnie!

Klasyczne prezenty na Walentynki

Piękny bukiet kwiatów zawsze jest uznawany za dobry prezent z okazji święta zakochanych. Dawanie sobie kwiatów jest wielowiekową tradycją i każdy ucieszy się, gdy otrzyma jednego lub kilkadziesiąt kwiatów. Kupując bukiet, stawiamy na czerwone róże, które są symbolem miłości. Można jednak wybrać inne kwiaty, które też będą pięknie przedstawiały nasze uczucia. Choćby tulipany czy mniej znany amarylis świetnie wyglądają w bukiecie. Coraz popularniejsze są również boxy z kwiatami. Nie muszą one być żywe! Sztuczne na długo zachowają swój urok i można je potraktować jako pamiątkową dekorację do mieszkania.

Panowie często też kupują pluszowe maskotki swoim ukochanym. Wbrew pozorom jest to dobry pomysł nie tylko na prezent dla młodych par. Pluszowy miś będzie nam przypominał, że nawet jeśli w danym momencie naszego partnera nie ma obok nas, to o nas myśli. A do tego same misie mogą być miłą przytulanką czy wygodną poduszką.

Często też dajemy sobie małe prezenty w postaci kosmetyków i perfum. Te drugie można zamówić z grawerem, wybierając zapach z kolekcji Avon. Jeśli dodamy grawer z prostymi życzeniami, sam flakon stanie się unikatowym prezentem. Dostępne są też specjalne zestawy prezentów od razu zapakowanych w odpowiedni sposób, aby móc je wręczyć ukochanej osobie. Te również są dobrym pomysłem, zwłaszcza gdy wiemy, że dana osoba lubi próbować nowych kosmetyków lub po prostu ucieszy ją tego rodzaju prezent.

Idealny prezent dla dwojga

Jest wiele prezentów, z których można skorzystać razem. Zabranie drugiej połowy na kolację w ciekawej restauracji to jeden z nich. A jeśli nie lubimy tłoku, możemy urządzić randkę przy świecach w domu. Zabawną odmianą może być wspólne gotowanie lub pieczenie ciasteczek. Choć nie jest to typowa wizja spędzania czasu w walentynki, z pewnością jest niebanalna.

Sporo hoteli i ośrodków SPA przygotowało też walentynkową ofertę. Co prawda 14 lutego nie wypada w weekend, a tuż po nim, ale wciąż możemy wyjechać gdzieś na dwa dni. Tu jednak warto pomyśleć, co wspólnie lubimy robić. Gdy oboje jeździcie na nartach, wybierzcie ośrodek narciarski w górach. Jeśli chcecie wypocząć i skorzystać z zabiegów odnowy biologicznej, lepszym wyborem będzie SPA. A co, jeśli uwielbiacie zwiedzać? Wybierzcie duże miasto na city break i spacerujcie po nim, robiąc sobie pamiątkowe zdjęcia.

Czy prezent na walentynki może być praktyczny?

Zwykle skupiamy się na tym, że walentynki to święto miłości. A zatem królują czerwone kwiaty, serduszka, świece i urocze maskotki. Może się jednak zdarzyć, że nasza połówka jest bardzo praktyczną osobą i nie lubimy dostawać prezentów tylko dlatego, że wypada. Jest też dużo osób, które mają konkretne hobby i inne rzeczy ich nie interesują. Co takiej osobie sprawi przyjemność?

Gdy chcemy osobie o takim charakterze dać prezent, powinniśmy postawić na coś, co jej się spodoba i przyda. Jeżeli lubi gotować, może to być najnowsza książka kucharska czy gadżety ułatwiające przygotowywanie posiłków. Hobbyście warto podarować coś, co kolekcjonuje, lub nawet nowe półki, jeśli brakuje mu miejsca na ekspozycję swoich zbiorów. Nie bójmy się, że ukochana osoba się na nas obrazi za taki prezent! Wręcz przeciwnie, przyjemnie jest dostać coś, co nam się przyda i będziemy mogli z tego korzystać. A być może sami byśmy sobie tego nie kupili.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze