Trwa ładowanie...
Pomóżmy bliźniaczkom wrócić do zdrowia!

Pomóżmy bliźniaczkom wrócić do zdrowia!

Materiał prasowy: Fundacji "Wolni Od Raka"

Poznajcie Lenę i Agnieszka, czteroletnie siostry bliźniaczki, które zmagają się z ostrą białaczką limfoblastyczną. Problemy ze zdrowiem zaczęły się najpierw u dwuletniej Leny pod koniec 2020 roku. Mama dziewczynek zauważyła na szyi córki grudkę. Zaniepokojeni rodzice udali się do lekarza rodzinnego, który stwierdził, że to tłuszczak i konieczna będzie interwencja chirurgiczna. W ramach przygotowań do zabiegu dziewczynce wykonano morfologię krwi. Wyniki okazały się bardzo złe, przez co o wycięciu tłuszczaka nie było mowy. W szpitalu powtórzono badania, po których już było wiadomo, że Lena choruje na ostrą białaczkę. Nasza bohaterka trafiła do wrocławskiego „Przylądka Nadziei”.

"Byłam w szoku. Bardzo ciężko to zniosłam. Na samym początku pobytu w klinice co drugi dzień chciałam się wypisywać na własną prośbę. Jednak w końcu pogodziłam się z tym, że córka choruje. W końcu nie chodziło tutaj o mnie, lecz o jej zdrowie. Lenie było trudno zrozumieć, że jest chora. Nie dopuszczała do siebie nikogo." – mówi pani Antonina, mama dziewczynek.

Obecnie Lena jest na leczeniu podtrzymującym. Jednak musi cyklicznie przyjeżdżać do kliniki na kontrolę. Jakby tego było mało u siostry bliźniaczki Leny, punkcja wykazała, że ma ona zajęte 90% szpiku. Coś, co nie miało prawa się wydarzyć, jednak się wydarzyło. Lekarze doszli do wniosku, że za białaczkę u dziewczynek odpowiadają geny. Nie bez przyczyny pozostawał fakt, że obie siostry były bliźniaczkami jednojajowymi. Dziś Agnieszka przechodzi przez podobny tryb leczenia, co wcześniej Lena. Sprawę pogarsza jednak fakt, że u Agnieszki niedawno wykryto wadę serca. Konieczna będzie operacja.

Dziewczynki mimo niełatwej sytuacji, dzielnie walczą o powrót do zdrowia i jak przystało na prawdziwe wojowniczki, nie zamierzają się poddać. Możemy im pomóc w tych nierównych zmaganiach, zasilając ich zbiórkę! Każda, nawet najmniejsza, wpłata jest istotna i w znaczny sposób poprawi komfort leczenia Leny i Agnieszki oraz zwiększa ich szanse na powrót do normalnego życia.

Wsparcie możesz także okazać przekazując swój 1,5% podatku! KRS: 0000581036

https://wolniodraka.pl/podopieczni/lena-i-agnieszka-nowak/

Materiał prasowy: Fundacji "Wolni Od Raka"

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza