Trwa ładowanie...

Playhouse Disney, Złota Rączka: Zielona drużyna (recenzja)

Playhouse Disney: Złota Rączka: Zielona drużyna to dość nowe dziecko Disneya. Jest to animowana komputerowo bajka przeznaczona dla dzieci w wieku przedszkolnym. Prosty przekaz, łatwy, przystępny język, bogactwo kolorów i kształtów zaciekawią niejednego młodego widza. W tej serii 6 odcinków, Maniek Złota Rączka wraz z przyjaciółmi - uosobionymi narzędziami - rusza na pomoc. Główną ideą cyklu bajek jest przedstawienie oglądającym, iż działanie w grupie może ukoronować każdy cel. Wszystkie odcinki mają jedną tezę - pomoc popłaca!

Zobacz film: "Jak rozwija się przedszkolak?"

spis treści
Playhouse Disney, Złota Rączka. Zielona drużyna
Playhouse Disney, Złota Rączka. Zielona drużyna

zobacz galerię

1. 70 minut edu-zabawy

W Zielonej drużynie Maniek i jego kompania biorą udział w ratowaniu świata. Ocalają małe żółwiki, bawią się światłem, demaskują fenomen energii słonecznej. Grają z widzami w zielone i do tej zabawy wciągają odbiorców. To istotna nauka poprzez zabawę.

Zostawiając dziecko przed telewizorem, możemy być spokojni, iż 70 minut spędzone na oglądaniu sześciu odcinków o Eko -drużynie, sprawi, iż dziecko na pewno ruszy głową i popłynie na fali świetnej edu-zabawy. Maniek, główny bohater bajeczek to postać pozbawiona negatywnych emocji, to bohater zawsze uprzejmy, uśmiechnięty, promieniujący pozytywną energią i co najważniejsze - uczący przedszkolaków troskliwości i dbałości o innych. Z Mańkiem pracują narzędzia. Stanowią one przekrój charakterów, jednakże doskonale się uzupełniają i co najważniejsze - świetnie ze sobą współpracują. Swoje zadania wykonują perfekcyjnie.

2. Filmy i dodatki

Prócz 6 filmów, na płycie odnaleźć można także specjalne dodatki w postaci filmów „Pożywienie Bobra” oraz „Nadmiar Tygrysowej pomocy” z serii „Moi przyjaciele Tygrys i Kubuś”. W dodatku można przyjemnie spędzić czas oddając się grze ekologicznej pod tytułem „Żyj zielono”.

„Złota Rączka; Zielona Drużyna” to nauka i zabawa w jednym, to synteza wszelkich pouczeń w stylu „szanuj zieleń”, „dbaj o zwierzęta” i oczywiście „bądź grzeczny”. To ponadczasowe, uniwersalne prawdy dotyczące dbania o naszą ziemię, ubrane w nową, kolorową i niezwykle przejrzystą formę. To CD gwarantuje aktywne oglądanie, bez biernego wpatrywania się w ekran. Wciąga młodego widza do nauki, nie zniechęcając go przy tym. Disney Playhouse. Szczerze polecam przedszkolakom i ich rodzicom. Niech żyje ekologia!

_Złota Rączka. Zielona drużyna

dystrybucja: CD Projekt_

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.