Playhouse Disney, Złota Rączka: Zielona drużyna (recenzja)

Playhouse Disney: Złota Rączka: Zielona drużyna to dość nowe dziecko Disneya. Jest to animowana komputerowo bajka przeznaczona dla dzieci w wieku przedszkolnym. Prosty przekaz, łatwy, przystępny język, bogactwo kolorów i kształtów zaciekawią niejednego młodego widza. W tej serii 6 odcinków, Maniek Złota Rączka wraz z przyjaciółmi - uosobionymi narzędziami - rusza na pomoc. Główną ideą cyklu bajek jest przedstawienie oglądającym, iż działanie w grupie może ukoronować każdy cel. Wszystkie odcinki mają jedną tezę - pomoc popłaca!

70 minut edu-zabawy

W Zielonej drużynie Maniek i jego kompania biorą udział w ratowaniu świata. Ocalają małe żółwiki, bawią się światłem, demaskują fenomen energii słonecznej. Grają z widzami w zielone i do tej zabawy wciągają odbiorców. To istotna nauka poprzez zabawę.

Zostawiając dziecko przed telewizorem, możemy być spokojni, iż 70 minut spędzone na oglądaniu sześciu odcinków o Eko -drużynie, sprawi, iż dziecko na pewno ruszy głową i popłynie na fali świetnej edu-zabawy. Maniek, główny bohater bajeczek to postać pozbawiona negatywnych emocji, to bohater zawsze uprzejmy, uśmiechnięty, promieniujący pozytywną energią i co najważniejsze - uczący przedszkolaków troskliwości i dbałości o innych. Z Mańkiem pracują narzędzia. Stanowią one przekrój charakterów, jednakże doskonale się uzupełniają i co najważniejsze - świetnie ze sobą współpracują. Swoje zadania wykonują perfekcyjnie.

Filmy i dodatki

Prócz 6 filmów, na płycie odnaleźć można także specjalne dodatki w postaci filmów „Pożywienie Bobra” oraz „Nadmiar Tygrysowej pomocy” z serii „Moi przyjaciele Tygrys i Kubuś”. W dodatku można przyjemnie spędzić czas oddając się grze ekologicznej pod tytułem „Żyj zielono”.

„Złota Rączka; Zielona Drużyna” to nauka i zabawa w jednym, to synteza wszelkich pouczeń w stylu „szanuj zieleń”, „dbaj o zwierzęta” i oczywiście „bądź grzeczny”. To ponadczasowe, uniwersalne prawdy dotyczące dbania o naszą ziemię, ubrane w nową, kolorową i niezwykle przejrzystą formę. To CD gwarantuje aktywne oglądanie, bez biernego wpatrywania się w ekran. Wciąga młodego widza do nauki, nie zniechęcając go przy tym. Disney Playhouse. Szczerze polecam przedszkolakom i ich rodzicom. Niech żyje ekologia!

_Złota Rączka. Zielona drużyna

dystrybucja: CD Projekt_

Komentarze

DYSKUSJE NA FORUM

ubranka

~paola123 • ostatni post wczoraj

4
Artykuły Zakupy dla przedszkolaka
Zakupy dla przedszkolaka

Strój i obuwie sportowe dla dzieci

Strój i obuwie sportowe dla dzieci

Sportowy strój dla dziecka Rodzic powinien zadbać o odpowiedni strój sportowy dla swojego dziecka, aby mogło swobodnie i efektywnie ćwiczyć swoją kondycję fizyczną.

Zakupy dla przedszkolaka

Gra Pippo

Gra Pippo

Gra polegająca na myśleniu kogo brakuje.

Zakupy dla przedszkolaka

Kolekcje mebli i akcesoriów marki Caramella

Kolekcje mebli i akcesoriów marki Caramella

Kolekcja pastelowa marki Caramella nadaje wnętrzu stonowany, elegancki wygląd. Pastelowe odcienie we wnętrzu sprawiają, że czują się w nim dobrze dzieci w każdym wieku. Kolekcja różowa marki Caramella to spełnienie marzeń każdej dziewczynki. Kolekcja...

Zakupy dla przedszkolaka

Ubranka w PEPCO na lato

Ubranka w PEPCO na lato

Ubranka w PEPCO to wysoka jakość w niskiej cenie. Kwiatowy kapelusik niemowlęcy, dziewczęcy (7,99 PLN) to uroczy dodatek do letniego stroju. Komplet niemowlęcy, chłopięcy składający się z dwóch elementów: przewiewnej koszulki i granatowych spodenek...

Zakupy dla przedszkolaka

Pippo -gra (recenzja)

W pudełku z grą Pippo znajdziemy dwa zestawy kart. Na każdej z 25 kart z pierwszego zestawu widnieje duży wizerunek któregoś ze zwierząt domowych - psa, kota, konia, krowy lub świnki. Zwierzęta są w jednym z pięciu kolorów - czerwonym, żółtym, zielonym,...

Zakupy dla przedszkolaka

Tajemnice Białego Lasu (recenzja)

urzeknie zarówno starszego przedszkolaka, jak i dziesięciolatka. Przeniesie go w zaczarowany świat z pogranicza magii i baśni, w którym młody człowiek

Zakupy dla przedszkolaka

Złota Rączka: Wielki wyścig

Fascynujący wyścig samochodowy, Ale wcześniej trzeba przygotować auto i zmienić je w super wyścigówkę. Jak to się uda? Na płycie znajdują się również dodatkowe odcinki z serii Moi Przyjaciele Tygrys i Kubuś: Mistrz Tygrys, koszulka Kubusia.