Trwa ładowanie...

Otwiera oczy na świat. Nastolatek przekazuje ubogim dzieciom okulary

Yash Gupta nosi okulary od wielu lat. Kiedy więc pękły, nastolatek miał spory problem. Jednak, choć widział niewiele, poszedł tamtego dnia do szkoły. Po całym dniu nauki zdał sobie sprawę, że niczego się nie nauczył.

Zobacz film: "Jak możesz pomóc maluchowi odnaleźć się w nowym środowisku?"

Yash mieszka w Irvine w Kalifornii w Stanach Zjednoczonych. Uczęszczał wtedy do Northwood High School. Pójście do szkoły bez okularów zmieniło jego życie. Dlaczego?

Nastolatek zdał sobie sprawę, że prawdopodobnie wiele dzieci na całym świecie ma podobny problem: wadę wzroku i brak okularów. Według danych coraz więcej dzieci ma problemy ze wzrokiem, a nawet 13 milionów dzieci ma źle dobrane okulary bądź ich nie ma wcale. To powoduje, że ich straty w nauce wynoszą nawet do 20 procent. Chłopak postanowił działać.

Założył niewielką organizację pod nazwą Sight Learning, której celem jest pomoc w znalezieniu okularów dla potrzebujących uczniów, których na nie nie stać. Nawiązał współpracę z zakładami optycznymi, zbierał też zużyte okulary. Przekazywał je później potrzebującym.

Od momentu założenia organizacji tysiące młodych ludzi otrzymało „drugie życie”. Dzisiaj można stwierdzić, że Yash rozdał dziesiątki tysięcy okularów, wartych łącznie ponad milion dolarów.

Pomogło to ponad 20 000 dzieci i młodzieży w pięciu krajach.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.