Trwa ładowanie...

Ośmiolatka organizuje kiermasz, by pomóc chorej mamie

Ma dopiero 8 lat, a już poruszyła serca internautów. Rezolutna Asia z poznańskiego Piątkowa postanowiła zorganizować kiermasz i zebrać pieniądze na leczenie chorej mamy. Inicjatywa spotkała się z zainteresowaniem, które przerosło najśmielsze oczekiwania dziewczynki.

Zobacz film: "Dlaczego dziewczynki mają lepsze oceny w szkole?"

- To nie miało tak wyglądać. Wyobrażaliśmy to sobie inaczej. A wyszło takie zamieszanie. I z tego też można się cieszyć – mówi Asia.

1. Choroba mamy

Mama Asi choruje od 8 lat, czyli całe życie dziewczynki. Chorób jest tyle, że trudno zapamiętać. Kobieta cierpi na padaczkę lekooporną, ma astmę, zakrzepicę, radikulopatię, dyskopatię szyjną, piersiową i lędźwiową. Leczy się także na nadczynność tarczycy i uszkodzone przewodnictwo nerwowe. Jest po wylewie krwi do mózgu, który spowodował niedowład lewej ręki.

Całe wakacje kobieta spędziła w szpitalu. Niedawno przeszła operację kręgosłupa. - Dlatego będzie jej potrzebna specjalna poduszka, żeby mogła wygodnie spać podkreśla dziewczynka. Rodzina nie ma pieniędzy, żeby taką poduszkę kupić.

2. Dla mamy – wszystko

Aby pomóc mamie w leczeniu, Asia postanowiła zorganizować kiermasz. Przygotowała swoje za małe ubrania, buty, zabawki, którymi się już nie bawi. Są dla niej niewiele warte – dużo bardziej ceni zdrowie i życie mamy.

tvn24.pl
tvn24.pl

Trwały właśnie ostatnie dni wakacji, kiedy ośmiolatka do drzwi wejściowych do bloków na osiedlu Batorego w Poznaniu przykleiła własnoręcznie napisane ogłoszenia.

"Zapraszam na kiermasz. Zbieram na leczenie i rehabilitację mojej mamusi. Zachęcam do zakupów i pomocy. Przygotowałam loterię – losy po 1 zł, 2 zł, 5 zł. Będą zabawki, nie tylko dla dziewczynek, artykuły szkolne, ubrania oraz buty używane i nowe" – czytamy na wyrwanej z zeszytu kartce.

W środę rano ogłoszenie Asi zobaczyły setki mieszkańców osiedla. Ktoś zrobił zdjęcie i wrzucił do sieci. Udostępniło je ponad 200 osób. Mały kiermasz przerodził się w prawdziwą zbiórkę.

3. Przejażdżka motocyklem, smaczne muffinki

Sprawa potoczyła się w kierunku, o którym ośmolatka nawet nie marzyła. Chęć pomocy, z godziny na godzinę, zaczęło zgłaszać coraz więcej osób.

Ktoś zaproponował, że upiecze muffinki, kolejny zorganizuje przejażdżkę motocyklem, ktoś inny przysłał ubrania, które mogą posłużyć jako fanty w loterii. Jeszcze inna osoba przekazała własnoręcznie robioną piniatę w kształcie bohaterów z bajki Angry Birds. Ale to nie wszystko.

facebook.pl
facebook.pl

W pomoc dziewczynce i jej mamie włączyła się także lokalna pizzeria. Specjalnie na tę okazję upiecze kilka rodzajów pizzy. Pieniądze, jakie zostaną zebrane za sprzedaż każdego kawałka dania zostaną przeznaczone dla mamy Asi.

Z kolei właściciel sklepu z poduszkami zdecydował się przekazać pięć sztuk specjalistycznych poduszek. Pieniądze za ich sprzedaż również trafią na leczenie schrowanej kobiety.

4. Pomogą także urzędnicy

Choć mama Asi jest bardzo schorowaną kobietą, Zakład Ubezpieczeń Społecznych niedawno odebrał jej rentę. Słysząc to, sprawą postanowili się zająć także poznańscy posłowie.

Do pomocy przyłączył się także tamtejszy ratusz. Jak mówi Jędrzej Solarski, wiceprezydent Poznania, pracownicy urzędu zostali poproszeni o sprawdzenie możliwości pomocy chorej kobiecie. Chodzi o to, by dowiedzieć się, jakiego rodzaju leczenia potrzebuje.

5. Kiermasz już w sobotę

Kiermasz na rzecz chorej poznanianki odbędzie się w sobotę o godzinie 11.00 przy bloku nr 82 na Osiedlu Batorego.

tvn24.pl
tvn24.pl

Co na to wszystko Asia? Cieszy się. Jej mama po dwumiesięcznym pobycie w szpitalu, właśnie wróciła do domu. - Jest kochana. Kocham ją jak stąd do kosmosu. Bo kosmos nigdy się nie kończy – mówi przez łzy szczęścia ośmiolatka.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.