Trwa ładowanie...

Opole: chirurdzy uratowali życie niemowlęcia z rozległymi obrażeniami krocza

Kilkudniowe niemowlę z rozległymi ranami krocza trafiło do Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Opolu. Jego stan był na tyle poważny, że wymagało natychmiastowej operacji. Chirurdzy uratowali dziewczynkę. Prawdopodobnie winę za cierpienie dziecka ponosi matka, która skrzywdziła je w szoku poporodowym.

Zobacz film: "Psycholog o ojcu zakatowanej 4-latki: "Może mieć skłonności psychopatyczne""

Zabieg, który przeprowadzili opolscy chirurdzy był trudny, skomplikowany i długotrwały. Na szczęście, pomimo tego, że uszkodzenia ciała były rozległe, lekarzom udało się uratować dziewczynkę, która w dniu przetransportowania do szpitala (21 czerwca 2017 roku) miała zaledwie 6 dni.

Po operacji niemowlę przebywa na oddziale Anestezjologii Intensywnej Terapii Dzieci USK w Opolu (dawniej WCM). To rutynowa praktyka po tak poważnym zabiegu. Lekarze planują przenieść je na oddział chirurgii dziecięcej, jeśli jego stan, aktualnie określany jak dobry, nie ulegnie pogorszeniu. Dziewczynka pozostanie w placówce medycznej do momentu, aż dojdzie do siebie po operacji.

Matka zamordowała nastoletniego syna. Powód jest wstrząsający
Matka zamordowała nastoletniego syna. Powód jest wstrząsający [6 zdjęć]

Trudno zrozumieć, dlaczego kobieta postanawia wynająć osoby, którym zleca pobicie i zabójstwo syna. Jeszcze...

zobacz galerię

Śledczym nie udało się jeszcze ustalić okoliczności, w jakich dziecko doznało urazów krocza. Prawdopodobnie zraniła je matka, która po jego narodzinach była w szoku poporodowym. W ustaleniu przyczyny zdarzenia pomocna będzie opinia medyczna i psychiatryczna.

Dramat rozegrał się w jednej z opolskich wsi
Dramat rozegrał się w jednej z opolskich wsi (123rf)

Dramatyczna sytuacja rodzinna rozegrała się w jednej ze wsi niedaleko Olesna (w województwie opolskim). W związku z tym wydarzeniem zostało wszczęte śledztwo w kierunku spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu i narażenia dziecka na bezpośrednie zagrożenie utraty życia. Za tego typu przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności do 10 lat.

Przeczytaj koniecznie

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.