Trwa ładowanie...

On drzemał, a dzieci malowały. Trik ojca chwalą inni rodzice

Matka zostawiła czworo dzieci pod opieką ojca, a kiedy wróciła do domu, nie wierzyła własnym oczom. Mężczyzna ucinał sobie drzemkę, podczas gdy maluchy oddane były twórczemu zajęciu. Kobieta zrobiła zdjęcie, które obiegło cały świat.

Zobacz film: "Nietypowa ciąża"

spis treści

1. Konał ze zmęczenia, a musiał zaopiekować się czworgiem dzieci

Państwo Weber z Kolorado mają czworo dzieci i mało czasu na odpoczynek. Codzienne obowiązki starają się dzielić między sobą, choć w przypadku sześcioosobowej rodziny podołanie wszystkiemu jest dużym wyzwaniem.

Łączenie pracy z opieką nad kilkorgiem dzieci bywa wyczerpujące
Łączenie pracy z opieką nad kilkorgiem dzieci bywa wyczerpujące (iStock)

Opieka nad czwórką maluchów bywa bardzo wyczerpująca, zwłaszcza kiedy jako ojciec rodziny wracasz do domu po 12–godzinnym dyżurze w szpitalu i po prostu padasz z wyczerpania.

Z drugiej strony jednak pamiętasz, że obiecałeś żonie, że wreszcie będzie mogła zrobić w spokoju zakupy i że w tym czasie zaopiekujesz się dziećmi. Michael Weber postanowił udowodnić, że żona może na niego liczyć i dotrzymał słowa.

Choć padał z wyczerpania, postanowił być twardy jak skała i przejąć opiekę nad rozbrykaną czwórką dzieciaków. Dobrze wiedział, że spokojne robienie zakupów, kiedy masz ze sobą w sklepie dzieci, jest niemożliwe.

2. Tata wystąpił w roli modela, a dzieci miały konkurs

Kiedy Monica Weber wyszła z domu, do akcji wkroczył kreatywny tata. Zarządził konkurs malowania i lekcję realizmu w malarstwie niczym w prawdziwej akademii sztuk pięknych. Nagrodą dla zwycięzcy miał być słodki smakołyk.

Ojciec wystąpił w roli drzemiacego modela
Ojciec wystąpił w roli drzemiacego modela (Facebook)

Mężczyzna rozdał dzieciom przybory do malowania, posadził wszystkie dookoła łóżka, a sam położył się na kanapie. I tak oto przeistoczył się w drzemiącego modela.

Po powrocie żona zastała w domu zdumiewający widok. Dzieci w skupieniu i spokoju malowały śpiącego tatę. Kobieta szybko wyciągnęła telefon i zrobiła zdjęcie, które opublikowała na Facebooku.

Opieka nad dziećmi wymaga jednak czujności
Opieka nad dziećmi wymaga jednak czujności (iStock)

Fotka drzemiącego taty szybko zdobyła 35 tysięcy polubień oraz 10 tysięcy komentarzy innych ojców, którzy pogratulowali Weberowi kreatywności.

Sam "drzemiący model" radzi innym rodzicom, żeby nigdy nie tracili poczucia humoru i kreatywności w zabawach z dziećmi.

Jego zdaniem, kiedy ma się kilkoro dzieci i pracę na głowie, jest się ciągle wyczerpanym. Ale nawet to nie przeszkadza w wymyślaniu kreatywnych zajęć dla dzieci.

Zgadzacie się z jego opinią? Może sami znacie jakieś sztuczki?

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza