Trwa ładowanie...

Ojciec panny młodej odmówił poprowadzenia jej do ołtarza. Wyręczył go jej szef

Avatar placeholder
02.06.2020 12:28
Małżeństwa osób tej samej płci są w Tajwanie zakazane
Małżeństwa osób tej samej płci są w Tajwanie zakazane (Getty Images)

Pewna Amerykanka chciała poślubić swoją wieloletnią dziewczynę. Przygotowania do ślubu zakłócił jednak ojciec panny młodej, który nie chciał się zgodzić z wyborem swojej córki. Na szczęście znalazł się ktoś, kto poprowadził pannę młodą do ołtarza

1. Organizacja ślubu

Pochodząca z Tajwanu Jennifer postanowiła poślubić swoją wieloletnią partnerkę. I choć małżeństwa osób tej samej płci nie są zalegalizowane w Tajwanie, kobiety postanowiły urządzić skromną uroczystość przypominającą tradycyjne zaślubiny.

Niestety, związek Jennifer nie zyskał poparcia jej rodziny. Rodzice kobiety nie akceptują jej wyboru do tego stopnia, że nie zgodzili się przyjść na ślub. Zgodnie z tradycją pannę młodą do ołtarza powinien odprowadzić ojciec. Odmówił nawet tego.

2. Tradycja ślubna

Zrozpaczonej kobiecie na ratunek przyszedł jej szef. Bank, w którym pracuje, choć działa w Azji, to otwarcie wspiera społeczności LGBT+ w wielu krajach tego kontynentu. Przełożony Jennifer zaproponował, że to on odprowadzi ją do ołtarza.

Zobacz film: "Czy płeć dziecka da się zaplanować?"

Dzięki temu mogła przejść przez ceremonię ze swoją wybranką.

Zobacz także: Transseksualny mężczyzna urodził dziecko. Sąd nie zgodził się, aby w akcie urodzenia widniał jako ojciec

3. Społeczność LGBT

Mimo iż skrót "LGBT" jest powszechnie stosowany, budzi sporo kontrowersji. Z jednej strony, niektóre osoby dwupłciowe (interseksualne) chcą należeć do społeczności LGBT, z drugiej – niektóre osoby należące do jednej z grup wchodzących w skład LGBT, nie czują związku z przedstawicielami pozostałych grup i uważają, że wrzucanie ich do jednego worka jest wręcz obraźliwe.

Pojawiają się także głosy, że osoby transgenderyczne i transseksualne nie mają zbyt wiele wspólnego z osobami homoseksualnymi i biseksualnymi. Swój głos w dyskusji zabierają również zwolennicy poglądu, że geje i lesbijki powinni stworzyć własną społeczność. Określenie "LGBT" jest niekiedy krytykowane za próbę ujednolicenia różnych, odmiennych grup ludzi i za zbyt idealistyczną wiarę w to, że interesy tych grup są traktowane na równi.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Rekomendowane przez naszych ekspertów

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze