Trwa ładowanie...

Odkrywcy i wynalazcy. Rysuj z CzuCzu (recenzja)

„Rysuj z CzuCzu, zmazuj z CzuCzu. Odkrywcy i wynalazcy” to zestaw składający się z 50 magicznych kart z suchościeralnym pisakiem i ściereczką. Jest pomyślany jako zestaw do zabaw kreatywnych dla dzieci w wieku od 4 do 7 lat. To znakomita propozycja na twórcze spędzanie czasu z najmłodszymi. Zestaw ten może stanowić świetną pomoc w miejscach, gdzie dzieci narzekają na nudę - u lekarza, w urzędzie, czy w podróży.

Zobacz film: "W co należy wyposażyć przedszkolaka?"

Odkrywcy i wynalazcy. Zabawy kreatywne dla dzieci 4-7 lat
Odkrywcy i wynalazcy. Zabawy kreatywne dla dzieci 4-7 lat

zobacz galerię

Karty znajdujące się w zestawie pobudzają dzieci do uruchomienia wyobraźni. Traktują one o naprawdę trudnych zadaniach. Np. dziecko znajduje informacje, że Gordon Gould wynalazł laser. I ma go namalować. Niejeden dorosły miałby problem, by to uczynić. Ale wiadomo, gdzie dorosły nie może, tam świeże spojrzenie dziecka na świat pomoże.

Zestaw CzuCzu mówi też o prostych obrazach, np. o odruchach w zachowaniu zwierząt, które badał Pawłow. Dziecko ma sobie wyobrazić, jak wyglądały te zwierzęta, którymi posłużył się naukowiec. Tutaj pewnie każdy maluch namaluje swoje ulubione, które posiada w domu.

Zestaw „Rysuj z CzuCzu, zmazuj z CzuCzu. Odkrywcy i wynalazcy” to wspaniała odpowiedź na dziecięcą ciekawość. Pozwala odpowiedzieć dziecku na wiele zadawanych przez nie pytań.

Mały człowiek słyszy nieustająco o konieczności mycia rąk. Na pytanie dlaczego, otrzymuje odpowiedź o występowaniu bakterii. Z pewnością chciałby się dowiedzieć, jak te bakterie wyglądają. I tu z pomocą przychodzi mu CzuCzu i tablica z poleceniem narysowania bakterii. I przypomnienie, że odkrył je pod mikroskopem Robert Koch, który udowodnił, że choroby są wywoływane przez bakterie.

Karty „Odkrywcy i wynalazcy” to wiele odnośników do faktów z dziedziny historii, biologii, chemii, fizyki. Dostarczają dziecku wielu cennych informacji na temat życia odkrywców. Dziecko może się z nich dowiedzieć, m.in. że jeden z filozofów greckich napisał dzieło „Uczta”, a w starożytnych Chinach z jedwabników zaczęto produkować jedwab.

Zestaw ten to znakomity pomysł na wyrabianie kreatywności u małych dzieci. Pomaga pobudzić wyobraźnię i dzięki ścieralnej technice umożliwia dokonywanie korekt. Mały człowiek może dzięki temu doskonalić wyobrażenie o przedstawionym w tablicach świecie. Czasami już bardzo odległym.

Znakomicie, że dzieci dostały zabawę plastyczną, która nie ogranicza ich wyobraźni, nie sugeruje im kształtów i kolorów, tylko stwarza przestrzeń do wypełnienia swoimi przemyśleniami i spostrzeżeniami.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.