Odkrywcy i wynalazcy. Rysuj z CzuCzu (recenzja)

„Rysuj z CzuCzu, zmazuj z CzuCzu. Odkrywcy i wynalazcy” to zestaw składający się z 50 magicznych kart z suchościeralnym pisakiem i ściereczką. Jest pomyślany jako zestaw do zabaw kreatywnych dla dzieci w wieku od 4 do 7 lat. To znakomita propozycja na twórcze spędzanie czasu z najmłodszymi. Zestaw ten może stanowić świetną pomoc w miejscach, gdzie dzieci narzekają na nudę - u lekarza, w urzędzie, czy w podróży.

Karty znajdujące się w zestawie pobudzają dzieci do uruchomienia wyobraźni. Traktują one o naprawdę trudnych zadaniach. Np. dziecko znajduje informacje, że Gordon Gould wynalazł laser. I ma go namalować. Niejeden dorosły miałby problem, by to uczynić. Ale wiadomo, gdzie dorosły nie może, tam świeże spojrzenie dziecka na świat pomoże.

Zestaw CzuCzu mówi też o prostych obrazach, np. o odruchach w zachowaniu zwierząt, które badał Pawłow. Dziecko ma sobie wyobrazić, jak wyglądały te zwierzęta, którymi posłużył się naukowiec. Tutaj pewnie każdy maluch namaluje swoje ulubione, które posiada w domu.

Zestaw „Rysuj z CzuCzu, zmazuj z CzuCzu. Odkrywcy i wynalazcy” to wspaniała odpowiedź na dziecięcą ciekawość. Pozwala odpowiedzieć dziecku na wiele zadawanych przez nie pytań.

Mały człowiek słyszy nieustająco o konieczności mycia rąk. Na pytanie dlaczego, otrzymuje odpowiedź o występowaniu bakterii. Z pewnością chciałby się dowiedzieć, jak te bakterie wyglądają. I tu z pomocą przychodzi mu CzuCzu i tablica z poleceniem narysowania bakterii. I przypomnienie, że odkrył je pod mikroskopem Robert Koch, który udowodnił, że choroby są wywoływane przez bakterie.

Karty „Odkrywcy i wynalazcy” to wiele odnośników do faktów z dziedziny historii, biologii, chemii, fizyki. Dostarczają dziecku wielu cennych informacji na temat życia odkrywców. Dziecko może się z nich dowiedzieć, m.in. że jeden z filozofów greckich napisał dzieło „Uczta”, a w starożytnych Chinach z jedwabników zaczęto produkować jedwab.

Zestaw ten to znakomity pomysł na wyrabianie kreatywności u małych dzieci. Pomaga pobudzić wyobraźnię i dzięki ścieralnej technice umożliwia dokonywanie korekt. Mały człowiek może dzięki temu doskonalić wyobrażenie o przedstawionym w tablicach świecie. Czasami już bardzo odległym.

Znakomicie, że dzieci dostały zabawę plastyczną, która nie ogranicza ich wyobraźni, nie sugeruje im kształtów i kolorów, tylko stwarza przestrzeń do wypełnienia swoimi przemyśleniami i spostrzeżeniami.

Komentarze

DYSKUSJE NA FORUM

ubranka

~paola123 • ostatni post 2 tygodnie temu

2

Pieluchy

Babcia2306 • ostatni post 3 tygodnie temu

2
Artykuły Zakupy dla przedszkolaka
Zakupy dla przedszkolaka

Łóżeczko dla niemowlaka marki Caramella

Łóżeczko dla niemowlaka marki Caramella

Subtelny róż sprawia, że łóżeczko Caramella jest idealne dla małej królewny. Dodatki z kolekcji morskiej marki Caramella nadają łóżeczku typowo chłopięcy charakter.

Zakupy dla przedszkolaka

Ubranka w PEPCO na lato

Ubranka w PEPCO na lato

Ubranka w PEPCO to wysoka jakość w niskiej cenie. Kwiatowy kapelusik niemowlęcy, dziewczęcy (7,99 PLN) to uroczy dodatek do letniego stroju. Komplet niemowlęcy, chłopięcy składający się z dwóch elementów: przewiewnej koszulki i granatowych spodenek...

Zakupy dla przedszkolaka

Strój i obuwie sportowe dla dzieci

Strój i obuwie sportowe dla dzieci

Sportowy strój dla dziecka Rodzic powinien zadbać o odpowiedni strój sportowy dla swojego dziecka, aby mogło swobodnie i efektywnie ćwiczyć swoją kondycję fizyczną.

Zakupy dla przedszkolaka

Gra Pippo

Gra Pippo

Gra polegająca na myśleniu kogo brakuje.