Trwa ładowanie...

Obraz wart tysiąca słów, czyli prawdziwa wartość drukowania

Avatar placeholder
27.04.2022 17:22
(Materiał partnera)

Nic nie tworzy silniejszych więzi między rodzicem a dzieckiem niż spędzanie razem czasu i wspólne realizowanie pasji. Wykorzystać do tego można na przykład naturalną chęć dzieci do rysowania lub kolorowania. Warto zadbać, by dobrej zabawy nic nam nie popsuło – na przykład, żeby w najbardziej nieodpowiednim momencie nie zabrakło tuszu do drukarki.

Materiał partnera: HP

Najpierw jest judo albo balet. Albo zajęcia z rysunku czy ceramika. Potem może pojawić się nauka gry na jakimś instrumencie albo kurs programowania. A może podróże, film, piłka nożna, fotografia artystyczna?

Dzieci uwielbiają próbować różnych rzeczy - w ten sposób rozwijają się i odkrywają swoje pasje, które mają szanse pozostać z nimi już do końca życia. Zwykle po pierwszych latach skakania od jednej "zajawki" do drugiej przychodzi czas na bardziej stałe zainteresowania. W końcu pozostają dwa czy trzy zajęcia, które mogą z czasem stać się życiową pasją.

Wykorzystaj szansę

Pasje są świetnym łącznikiem między dziećmi a rodzicami. Kiedy robicie razem coś, co bawi obie strony – budujecie więź, która ma szanse przetrwać te trudniejsze momenty. Na przykład wtedy, gdy dziecko ma już kilkanaście lat i wydaje mu się, że rodzice go nie rozumieją, są nudni i do niczego niepotrzebni. Im wcześniej wejdziesz w świat dziecka i będziesz aktywnie uczestniczyć w jego zainteresowaniach – tym łatwiej pokonacie wyzwania związane z okresem dojrzewania. Warto uzbroić się w cierpliwość, choć częste zmiany i nowe pomysły mogą być sporym wyzwaniem – ciągłe zmiany grafików, dowożenie w nowe miejsca, kolejne wydatki (np. na strój do karate, który trzeba kupić kilka miesięcy po tym, jak nabyliście pełen ekwipunek hokeisty…).

Jak zatem szukać wspólnych punktów i inspiracji?

Narysuj, co chcesz powiedzieć

Tym, co zwykle sprawdza się od najmłodszych lat, jest rysowanie i kolorowanie. Pedagodzy i psychologowie podkreślają, że to bardzo istotne dla rozwoju dziecka. Buduje wyobraźnię, poprawia koordynację mózg-ręka-oko, uczy koncentracji i uważności. Jest też świetnym sposobem na poznanie myśli i uczuć Twojej pociechy – rysunek to dla niej sposób wyrażania siebie. Kiedy chcesz dowiedzieć się, jak dziecko czuje się w rodzinie czy przedszkolu – poproś je o narysowanie rodziny czy grupy przedszkolnej. Możesz się zdziwić, jak różny będzie ten obraz od Twoich wyobrażeń.

To działa też w drugą stronę - Ty również możesz narysować to, co myślisz. Pamiętaj, że obraz najlepiej trafia do wyobraźni dziecka, dlatego wspólne rysowanie czy oglądanie książek i obrazków, to świetny sposób na budowanie relacji.

Inspiracją w takich chwilach mogą być gotowe do wydrukowania kolorowanki, które można znaleźć w Internecie lub wydruk zdjęć, które następnie można wspólnie "obrabiać", świetnie się przy tym bawiąc.

Pomysłów na zabawę z obrazem jest wiele, pamiętajmy jednak, że ten obraz nie powinien pozostawać tylko na ekranie komputera czy tabletu. Szczególnie małe dzieci powinny spędzać przed tymi urządzeniami jak najmniej czasu. Znacznie zdrowsze będzie dla nich kolorowanie kredkami wydrukowanej kartki papieru niż korzystanie z aplikacji, które oferują „zabawę w kolorowanie” w wersji wirtualnej. Nie mówiąc już o tym, że - szczególnie dla małych dzieci - przyzwyczajenie ręki do korzystania z kredek czy mazaków to dodatkowe ćwiczenie, przydatne chociażby przy kształtowaniu własnego charakteru pisma.

Do takich zabaw (także tych połączonych z nauką) konieczne jest więc posiadanie dobrej drukarki, najlepiej takiej, w której nigdy nie zabraknie tuszu.

Drukowanie bez końca

Dziecko prosi o kolorowankę, musisz wydrukować materiały do szkolnego projektu lub chcecie stworzyć rodzinny album fotograficzny? Świetnie.

Problem w tym, że… w drukarce skończył się tusz.

Ile razy znalazłaś/znalazłeś się w podobnej sytuacji? Na pewno przynajmniej raz.

Zobacz film: "HP Instant Ink - Czas na własne pasje"

Warto się więc zabezpieczyć. Można oczywiście systematycznie sprawdzać poziom tuszu i z odpowiednim wyprzedzeniem go kupować, ale – ręka w górę, kto tak robi… Zazwyczaj nie reagujemy nawet na przypominające o tym komunikaty pojawiające się na ekranie urządzenia czy informacje typu "kończy się tusz, zamów nowy", wyskakujące na komputerze. Obiecujemy sobie, że "jutro zamówię", ale o tym zapominamy.

A potem jesteśmy bezradni, gdy chcemy wydrukować dziecku zdjęcia do pracy domowej, która musi być oddana w poniedziałek rano. A jest godzina 21. I mamy sobotę. Jak uniknąć takich sytuacji? W podobny sposób, w jaki unikamy tego, że nagle zgaśnie nam w domu światło lub przestanie płynąć woda z kranu. Opłacamy usługę, dzięki której zawsze mamy drukarkę gotową do pracy.

Świat usług cyfrowych w coraz większym stopniu oparty jest na subskrypcjach. Mamy wykupiony dostęp do serwisów streamingowych video czy z muzyką, przeróżnych aplikacji i profesjonalnych serwisów internetowych. Jedyne, co musimy zrobić, to podać numer karty, z której cyklicznie pobierana jest opłata.

Model subskrypcyjny znany jest również poza światem wirtualnym – w ramach subskrypcji możemy korzystać np. z diet pudełkowych dostarczanych pod drzwi. Zasubskrybować można dostawy produktów kosmetycznych, a nawet soczewki kontaktowe. Samochód też możemy mieć w subskrypcji – płacimy co miesiąc i korzystamy. Przestajemy korzystać – przestajemy płacić.

Drukowanie w subskrypcji

Pomysł wykorzystania subskrypcji w celu ułatwienia użytkownikom życia realizuje również firma HP, dzięki usłudze subskrypcji druku – HP Instant Ink. Jak to działa? Za miesięczną opłatę, której wysokość zależy od liczby drukowanych stron, HP gwarantuje, że nigdy nie zabraknie nam tonera czy tuszu. W odpowiedniej chwili drukarka sama zamawia dostawę nowych kartridży wprost pod nasze drzwi. HP dba również o zrównoważony rozwój, więc zużyte kartridże można bezpłatnie odesłać do recyclingu. Jednym słowem – wygoda. Nie musisz już pamiętać o kupowaniu tuszu ani poświęcać czasu na wyszukiwanie odpowiedniego, pasującego do Twojej drukarki modelu. Czasem trzeba kupić tylko czarny, czasem konieczna jest też wymiana kolorowych. Lepiej kupić komplet od razu czy może jeszcze trochę poczekać? Gdzie znaleźć najlepszą ofertę? Co z dostawą? Czy muszę dodatkowo płacić za kuriera? Wszystkie te problemy znikną, bo zamówieniem i dostawą zajmie się za nas HP – jedyne, co trzeba zrobić, to zarejestrować się do usługi HP Instant Ink i wybrać plan subskrypcji. Firma dostarczy tusz lub toner pod drzwi, zanim poprzedni się skończy.

Wybór planu

Mamy więc spokój z zamawianiem. A co z kosztami? HP oferuje 5 pakietów subskrypcji, których szczegóły zależą od tego, czy korzystamy z tuszy czy tonerów. W pierwszym przypadku mamy do dyspozycji plany od 4,99 zł za 10 stron do 129,99 zł za możliwość wydrukowania do 700 stron miesięcznie. W przypadku tonerów jest to odpowiednio od 10,99 zł za 50 stron do 134,99 zł za 1500 stron.

Jeśli w danym okresie rozliczeniowym drukujesz więcej – możesz dokupić dodatkowe strony w każdej chwili. Jeśli wiesz, że przez dłuższy czas będziesz drukować więcej lub mniej – możesz zmienić swój plan. Jeśli chcesz zrezygnować – anulujesz subskrypcję, która się już nie odnowi w kolejnym miesiącu. Nie ma tu żadnych zobowiązań ani opłaty rocznej. Co istotne – niewykorzystane strony przechodzą na kolejny miesiąc.

Wszystko załatwiamy online, na stronie internetowej lub – jeszcze wygodniej – przez aplikację.

Pozostaje pytanie o opłacalność takiego rozwiązania. Jak wynika z informacji HP, można w ten sposób zmniejszyć całkowity koszt druku nawet o 70 proc. w przypadku tuszu i do 50 proc. w przypadku tonera. Warto jeszcze raz podkreślić oszczędność czasu czy koszty przekazania zużytych kartridży do recyklingu – przecież nie można ich po prostu wyrzucić do śmieci, muszą być przekazane sprzedawcy albo oddane do punktów selektywnej zbiórki.

Osoby, które właśnie planują zakup nowej drukarki mogą przez pół roku korzystać z okresu próbnego Instant Ink. Wystarczy w ciągu 7 dni od konfiguracji urządzenia zarejestrować się w programie HP+, który daje również takie korzyści jak m.in. dodatkowy rok gwarancji czy dostęp do aplikacji HP Smart, pozwalającej zdalnie drukować i przechowywać dokumenty w chmurze.

Ofertę HP Instant Ink z pewnością docenią osoby, które lubią kolorowy druk wysokiej jakości albo np. drukują wiele zdjęć - takie wydruki zużywają dużo tuszu, a w usłudze subskrypcji od HP nie ma rozróżnienia na to, czy są to czarno-białe faktury czy wysokiej jakości fotografie.

Niezależnie więc od tego, co musisz wydrukować, z usługą Instant Ink masz pewność, że drukarka jest zawsze gotowa do pracy i tusz czy toner nie skończą się w najmniej odpowiednim momencie.

Materiał partnera: HP

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze