Trwa ładowanie...

O włos od tragedii. Ta mama wykazała się niesamowitym refleksem

Avatar placeholder
27.07.2022 13:02
Kobieta w ostatniej chwili złapała chłopca
Kobieta w ostatniej chwili złapała chłopca (Instagram)

Rodzice wiedzą, że nie trudno o nieszczęście w przypadku małych dzieci. Niebezpieczeństwa czyhają wszędzie - w domu, na spacerze, w sklepie. Nawet trzymanie cały czas dziecka za rękę nie uchroni go od zagrożeń. Opiekunowie muszą mieć oczy dookoła głowy i pamiętać, że ciekawość podopiecznych często prowadzi do groźnych sytuacji.

Kobieta zdążyła złapać dziecko
Kobieta zdążyła złapać dziecko (Instagram)

1. Błyskawiczna reakcja matki

Jedna z kamer monitoringu nagrała niebezpieczne zdarzenie. Kilkuletni chłopiec zbliżył się do niezabezpieczonej krawędzi klatki schodowej. Ukucnął, by spojrzeć w dół i stracił równowagę. Mogło dojść do tragedii, na szczęście jego mama ma bardzo dobry refleks.

Na nagraniu widzimy, jak kobieta chwyciła dziecko za nogę, gdy to już zwisało z wysokości. Na pomoc ruszyli też inni. Sytuacja była poważna, ponieważ kilkulatek zwisał głową w dół. Chłopca udało się wciągnąć, jednak aż strach pomyśleć, jak ta historia mogłaby się skończyć, gdyby mama nie zdążyła z pomocą.

Internauci po obejrzeniu filmiku podzielili się na dwie grupy. Jedni nazywają kobietę superbohaterką i chwalą za szybką reakcję, inni zwracają uwagę na to, że do całej sytuacji mogłoby nie dojść, gdyby zajmowała się synem, a nie telefonem. Jedno jest pewne - refleks kobiety uratował dziecko.

2. Wypadki z udziałem dzieci - czy da się ich uniknąć?

Do największej ilość wypadków z udziałem dzieci do 5 roku życia dochodzi w domu. Niestety żadna instytucja państwowa nie prowadzi statystyk, które mogłyby nam przedstawić skalę tego problemu. Niektóre z takich zdarzeń kończą się dla dzieci kalectwem lub nawet śmiercią.

Są to druzgocące statystyki. Zwłaszcza że dużej części wypadków z udziałem kilkulatków można uniknąć. Dzieci wykazują się dużą wyobraźnią, a zadaniem opiekunów jest przewidywanie następstw ich działań. Musimy ograniczać ryzyko nieszczęśliwych wypadków, stosując odpowiednie zabezpieczenia. Unikniemy w ten sposób urazów głowy, oparzeń i złamań.

Małorzata Banach, dziennikarka Wirtualnej Polski

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polecane

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze