Niespełna miesięczny Dominik Dymarczyk potrzebuje krwi 0Rh+. Tylko tak może przeżyć

Dominik Dymarczyk nie ma jeszcze miesiąca, a już przeszedł osiem transfuzji krwi. Chłopiec pochodzi z Zajączek w gminie Brzeziny, z powiatu kaliskiego. Rodzice Dominika apelują o pomoc dla synka i odawanie krwi, bez której chłopczyk nie ma szans na przeżycie.

Potrzebna krew 0Rh+

Dominik urodził się 17 stycznia 2017 roku w Centrum Matki Polki w Łodzi. Dopiero pod koniec ciąży mama chłopca - Edyta Dymarczyk dowiedziała się, że wystąpił konflikt serologiczny. Jest to sytuacja, kiedy kobieta w ciąży wytwarza przeciwciała atakujące antygeny płodu, które dziecko dziedziczy po ojcu. Konflikt pojawia się w sytuacji, gdy antygeny matki są ujemne, a płód posiada antygen dodatni. W efekcie u Dominika wystąpiła małopłytkowość, co oznacza, że jego organizm sam nie wytwarza płytek krwi, które odpowiedzialne są za krzepliwość krwi.

Polecane wideo:

W czasie ciąży u pani Edyty doszło również do krwotoku w ośrodkowym układzie nerwowym dziecka, przez który chłopiec mógł umrzeć. W przyszłości, by osiągnąć pełną sprawność, chłopiec będzie wymagał złożonej rehabilitacji. Obecnie jednak najważniejsze jest to, by dostarczyć mu potrzebną krew, dzięki której jego organizm zacznie produkować samodzielnie płytki krwi.

Do tej pory niemowlę przeszło już osiem transfuzji. Jednak cały proces może potrwać od kilku tygodni do nawet pół roku.

Ważne jest, aby w punkcie krwiodawstwa przekazać informację o oddawaniu krwi dla konkretnej osoby. Rodzina chłopca prosi o oddawanie krwi 0Rh+ ze wskazaniem na Dominika Dymarczyka. Liczy się każda chwila.

Komentarze
Artykuły Aktualności
Aktualności

"Sceny z życia smoków" powracają!

Znasz już historię i przygody smoka, żaby, krokodyla i innych bohaterów fantastycznego świata? Czas, aby poznało je także twoje dziecko. Do księgarń powraca kultowa książka Beaty Krupskiej Sceny z życia smoków, która po raz pierwszy pojawiła się w 1987...

Aktualności

Dziadek z reklamy Allegro we wzruszającym apelu do wszystkich wnuków

Robert Mazurkiewicz Jakiś czas temu Robert Mazurkiewicz stał się jednym z najsłynniejszych dziadków w Polsce i na świecie. Wszystko dzięki wzruszającej roli w świątecznym spocie Allegro. Przed świętami Bożego Narodzenia poruszył serca milionów ludzi -...

Aktualności

Klinika nOvum

Klinika nOvum

Klinika nOvum od 18 lat pomaga parom bezskutecznie starającym się o dziecko.

Aktualności

In vitro a założenie rodziny

In vitro a założenie rodziny

In vitro - czym jest dla małżeństwa? In vitro ma swoich przeciwników i zwolenników. Warto poznać więc zarówno wady, jak i zalety programu in vitro.

Aktualności

Akademia RodziceMalucha.pl

Akademia RodziceMalucha.pl

Akademia RodziceMalucha.pl w Katowicach Akademia RodziceMalucha.pl organizuje 6 marca spotkanie w Katowicach.

Aktualności

Zabawa podczas gry "Mały Książę"

Zabawa podczas gry "Mały Książę"

"Mały Książę" to zabawa dla całej rodziny! Stwórz Małemu Księciu planetę - wybieraj kafelki, buduj planetę i podliczaj jej wartość. Budujemy planetę Amelka (córeczka Alicji) już wie, jak stworzyć idealną planetę dla Małego Księcia.

Aktualności

"Lato z książką"

"Lato z książką"

Lato z książką 2014 Zapraszamy na imprezę "Lato z książką" sponsorowane m.in. przez Wydawnictwo Zysk i S-ka.