Trwa ładowanie...

Niebezpieczne śpiworki dla niemowląt. Sprawdź przed zakupem

Popularne śpiworki dla niemowląt mogą stwarzać zagrożenie - tak wynika z badań przeprowadzonych w Wielkiej Brytanii. Aż 12 na 15 śpiworów dostępnych na rynku nie spełnia norm bezpieczeństwa. Przed zakupem należy dokładnie sprawdzić, czy produkt jest bezpieczny.

Zobacz film: "Spanie z dzieckiem zwiększa ryzyko śmierci łóżeczkowej"

1. Wyprawka dla dziecka

Kupując produkty dla dzieci, trzeba przede wszystkim zwrócić uwagę na bezpieczeństwo, aby wyeliminować ryzyko zadławienia. Skrupulatność jest bardzo ważna, szczególnie jeśli chodzi o coś, w czym dziecko będzie spało. Na rynku dostępne są śpiwory dziecięce, które mogą być niebezpieczne dla dziecka.

Według badań Brinkwire, organizacji badającej rynek konsumencki, niektóre śpiwory dziecięce nie przeszły testów bezpieczeństwa, które w efekcie mogą być śmiertelnie dla dziecka. Najbardziej przerażająca jest skala zjawiska.

Niebezpieczne śpiworki
Niebezpieczne śpiworki (GettyImages)

2. Śpiworki dla niemowląt

Badania wykazało, że aż 12 z 15 śpiworów dziecięcych kupowanych na targowiskach, w sklepach i popularnych sklepach internetowych nie przeszło kluczowych testów bezpieczeństwa (wśród nich badane były również popularne marki).

Przebadanych zostało wiele śpiworów pochodzących z popularnych sklepów internetowych, takich jak Amazon, AliExpress, Etsy, czy eBay. Niektóre śpiwory stwarzały ryzyko zadławienia, uduszenia, albo posiadały niebezpieczne etykiety.

Autorzy badań rekomendują, aby konsumenci upewnili się, że kupowane produkty posiadają certyfikat, dzięki któremu można się zorientować, czy produkt jest odpowiedni dla dziecka.

Przed zakupem śpiwora, należy przeczytać recenzje na temat tego produktu. Warto upewnić się, że nic nie zaszkodzi dziecku, ponieważ jego bezpieczeństwo jest najważniejsze.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polecane

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.