Trwa ładowanie...

Najmodniejsze motywy na akcesoriach szkolnych dla chłopca

Zakup artykułów szkolnych od dłuższego czasu stanowi niemałe wyzwanie dla rodziców, wybór produktów tego typu jest bowiem niezwykle bogaty. Plecaki, piórniki i przybory do pisania są dostępne w różnych wariantach kolorystycznych, a pojawiające się na nich motywy przemawiają do dzieci, gdyż są zwykle zaczerpnięte z popularnych kreskówek i filmów. Trend ten jest szczególnie widoczny w akcesoriach szkolnych dla chłopców.

Zobacz film: "Jak możesz pomóc maluchowi odnaleźć się w nowym środowisku?"

1. Jakie artykuły szkolne kupić dla syna?

Mali chłopcy to szczególna grupa młodych konsumentów – ich gusta są zmienne, a wybory podyktowane przede wszystkim panującą modą. We wrześniu uczeń szkoły podstawowej jest zafascynowany dinozaurami, ale już w październiku oczy błyszczą mu na widok piórnika z Kubusiem Puchatkiem lub Snoopym. Nie sposób przewidzieć, w jakim kierunku pójdą zainteresowania chłopca, ale znajomość trendów z pewnością pomoże rodzicom w znalezieniu najmodniejszych akcesoriów szkolnych dla chłopca.

Jakie motywy królują obecnie na plecakach, piórnikach i przyborach do pisania?

  • Klocki Lego, Snoopy i Kubuś Puchatek (oraz jego Przyjaciele) to zawsze bezpieczny wybór dla ucznia początkowych klas szkoły podstawowej. Chłopcy ze starszych klas podstawówki lub z gimnazjum z pewnością uznają te motywy za zbyt dziecinne, a uczniowie szkoły średniej mogliby potraktować piórnik z Osiołkiem jako dobry żart (w najlepszym wypadku!).
  • Hitem wśród dzieci są obecnie bohaterowie gry Angry Birds – swoich fanów mają również wśród młodzieży i osób dorosłych. Dużą popularnością cieszą się również Samoloty i Transformers – przed zakupem plecaka lub piórnika z ich wizerunkami warto jednak wybadać preferencje dziecka.
  • Źródłem inspiracji dla projektantów szkolnych akcesoriów są również inni bohaterowie kreskówek (Beyblade, Speed Racer, Monster Truck, Tomek i Przyjaciele) – motywy pojawiające się na przedmiotach dla uczniów są zwykle przyjemne dla oka i nienachalne.

Granice między typowo chłopięcymi a dziewczęcymi akcesoriami uległy w ostatnich latach zatarciu, artykuły szkolne dla uczniów płci męskiej wyróżniają się jednak bardziej stonowaną kolorystyką. Wśród barw dominuje czerń, czerwień, różne odcienie szarości i granat (ewentualnie niebieski).

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.