Trwa ładowanie...
Przejdź na WP

Najmodniejsze motywy na akcesoriach szkolnych dla chłopca

Zakup artykułów szkolnych od dłuższego czasu stanowi niemałe wyzwanie dla rodziców, wybór produktów tego typu jest bowiem niezwykle bogaty. Plecaki, piórniki i przybory do pisania są dostępne w różnych wariantach kolorystycznych, a pojawiające się na nich motywy przemawiają do dzieci, gdyż są zwykle zaczerpnięte z popularnych kreskówek i filmów. Trend ten jest szczególnie widoczny w akcesoriach szkolnych dla chłopców.

Zobacz film: "Wysokie oceny za wszelką cenę"

1. Jakie artykuły szkolne kupić dla syna?

Mali chłopcy to szczególna grupa młodych konsumentów – ich gusta są zmienne, a wybory podyktowane przede wszystkim panującą modą. We wrześniu uczeń szkoły podstawowej jest zafascynowany dinozaurami, ale już w październiku oczy błyszczą mu na widok piórnika z Kubusiem Puchatkiem lub Snoopym. Nie sposób przewidzieć, w jakim kierunku pójdą zainteresowania chłopca, ale znajomość trendów z pewnością pomoże rodzicom w znalezieniu najmodniejszych akcesoriów szkolnych dla chłopca.

Jakie motywy królują obecnie na plecakach, piórnikach i przyborach do pisania?

  • Klocki Lego, Snoopy i Kubuś Puchatek (oraz jego Przyjaciele) to zawsze bezpieczny wybór dla ucznia początkowych klas szkoły podstawowej. Chłopcy ze starszych klas podstawówki lub z gimnazjum z pewnością uznają te motywy za zbyt dziecinne, a uczniowie szkoły średniej mogliby potraktować piórnik z Osiołkiem jako dobry żart (w najlepszym wypadku!).
  • Hitem wśród dzieci są obecnie bohaterowie gry Angry Birds – swoich fanów mają również wśród młodzieży i osób dorosłych. Dużą popularnością cieszą się również Samoloty i Transformers – przed zakupem plecaka lub piórnika z ich wizerunkami warto jednak wybadać preferencje dziecka.
  • Źródłem inspiracji dla projektantów szkolnych akcesoriów są również inni bohaterowie kreskówek (Beyblade, Speed Racer, Monster Truck, Tomek i Przyjaciele) – motywy pojawiające się na przedmiotach dla uczniów są zwykle przyjemne dla oka i nienachalne.

Granice między typowo chłopięcymi a dziewczęcymi akcesoriami uległy w ostatnich latach zatarciu, artykuły szkolne dla uczniów płci męskiej wyróżniają się jednak bardziej stonowaną kolorystyką. Wśród barw dominuje czerń, czerwień, różne odcienie szarości i granat (ewentualnie niebieski).

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska S.A. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.