Matura 2022 z matematyki - przecieki? Jakie zadania będą na maturze?
Matura 2022 właśnie się rozpoczęła. Pierwszego dnia uczniowie tradycyjnie zmierzyli się z egzaminem z języka polskiego, a jednocześnie wielu maturzystów myśli już o następnym egzaminie z matematyki. Uczniowie zastanawiają się, co będzie na maturze z matematyki 2022, szukają w internecie przecieków, które ułatwią im zdanie matury z tego przedmiotu, a co sprytniejsi uciekają się nawet do sprawdzania trendów w wyszukiwarkach, w poszukiwaniu pewniaków. W sieci nie brakuje osób oferujących treść zadań egzaminacyjnych. Czy można im wierzyć? Czy znamy pewniaki maturalne?
1. Matura 2022 z matematyki - przecieki
Matura z matematyki odbędzie się już 5 maja 2022. W opinii wielu uczniów to ten właśnie przedmiot jest powodem największych obaw oraz stresu na maturze.
Podobnie jak co roku, maturzyści w ostatnich dniach, a nawet godzinach przed egzaminem, sprawdzają internet w poszukiwaniu informacji, co będzie na maturze z matematyki.
Przecieki maturalne z tego przedmiotu to wielkie marzenie uczniów, nie brakuje również stron, na których oferowane są gotowe arkusze egzaminacyjne CKE. Nie warto jednak na nie liczyć, bo najprawdopodobniej nie są prawdziwe.
CKE w związku z sytuacjami, które miały miejsce w ubiegłych latach, zaostrzyła procedury związane z przyjmowaniem arkuszy do szkół. Nowe zasady mając zapobiec wyciekom zadań maturalnych.
Arkusze egzaminacyjne są od wielu tygodni chronione w sejfach i zostaną udostępnione uczniom dopiero po zajęciu miejsca w sali egzaminacyjnej, w dniu egzaminu. Nie warto zatem tracić energii i czasu na szukanie sprawdzonych zadań, ponieważ możemy paść ofiarą oszustów, a wyłudzone w ten sposób sumy mogą być naprawdę wysokie.
2. Matura 2022 z matematyki. Jakie będą zadania?
Chociaż nie znamy zadań maturalnych z matematyki 2022, to podpowiadamy, co warto powtórzyć przez tym egzaminem, na podstawie matur z ubiegłych lat.
Na egzaminie z matematyki najczęściej pojawiają się:
- procenty;
- rachunek prawdopodobieństwa;
- logarytmy;
- bryły obrotowe;
- średnie arytmetyczne.
Pomocne będą wszelkiego rodzaju repetytoria oraz arkusze egzaminacyjne z poprzednich lat. Z pewnością przyda się także odrobina szczęścia oraz wiary w swoje możliwości.
Powodzenia!