Trwa ładowanie...

Maść na odparzenia dla niemowląt

Pieluszkowe zapalenie skóry to dosyć powszechna dolegliwość dotykająca niemowlaków. Bez względu na to, jak bardzo starannie dbasz o suchą skórę dziecka, może mu się to przytrafić. Większość dzieci noszących pieluszkę, w pewnym etapie ma problem z zapaleniem skóry okolicy pieluszkowej. Z tego względu warto smarować skórę pośladków dziecka maścią na odparzenia.

Zobacz film: "Jak zwalczyć alergię pokarmową u dziecka?"

1. Kiedy warto stosować maść na odparzenia?

Maści na odparzenia są niezbędne w przypadku, gdy na powierzchni skóry dziecka dostrzeżesz silne podrażnienia. Zawarte w niej składniki skutecznie redukują dolegliwości takie jak świąd, nadmierne łuszczenie skóry czy zaczerwienienie. Ten kosmetyk dla niemowląt znacznie przyśpiesza regenerację skóry, a także działa przeciwzapalnie. Jest on idealny w przypadku wystąpienia pieluszkowego zapalenia skóry, a także w profilaktyce jego leczenia. Popularnymi substancjami stosowanymi w maści na odparzenia są:

– Tlenek cynku – w maściach stosuje się jego dużą ilość. Substancja ta działa dezynfekująco i bakteriostatycznie.

– Alantoina – substancja działająca przeciwzapalnie i łagodząco. Ponadto stymuluje gojenie się ubytków skóry i uszkodzeń naskórka.

Maści do pielęgnacji okolicy pieluszkowej niemowlaka należy aplikować na czystą i osuszoną skórę. Wystarczy niewielka ilość tego preparatu, aby dokładnie pokryć wrażliwą skórę pupy dziecka. Maść pozostawia na skórze barierę ochronną, która ogranicza kontakt skóry dziecka z czynnikami drażniącymi, takimi jak kał czy mocz.

2. Przyczyny pieluszkowego zapalenia skóry

Pieluszkowe zapalenie skóry z reguły objawia się silnym zaczerwienieniem skóry oraz jej tkliwością. Niekiedy zdarza się, że podrażnienie obejmuje również okolice brzuszka i nóg dziecka.

Główną przyczyną tej dolegliwości jest ekspozycja skóry dziecka na działanie moczu i kału. Długotrwałe narażenie na wilgoć, tarcie, a także działanie substancji uwalnianych z moczu, może znacznie podrażnić skórę dziecka. Ponadto małe dziecko prawie cały czas nosi pieluszkę, która znacznie ogranicza dopływ powietrza, które przyśpiesza regenerację uszkodzeń skóry.

Inną z przyczyn odpowiedzialnych za powstawanie podrażnień w okolicy pieluszkowej noworodka jest stosowanie mydeł i drażniących detergentów do prania ubranek. Z tego względu warto zaopatrzyć się w łagodnie działający żel do mycia dziecka oraz delikatny proszek do prania.

W przypadku, gdy na skórze dziecka zaobserwujesz zmiany takie jak strupki, krostki, a także dolegliwości takie jak zdenerwowanie oraz niewyjaśnioną gorączkę – koniecznie skonsultuj się z pediatrą.

Maść na odparzenia jest niezbędna w przypadku, gdy skóra twojego dziecka jest silnie podrażniona bądź widoczne są na jej powierzchni odparzenia. Preparat ten znacząco wspomaga regenerację uszkodzonej skóry oraz ją pielęgnuje.

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.