Mała dama latem, czyli co wziąć córce na wakacje?

Artykuł zewnętrzny

Wakacje z dziećmi to wyprawa. Każdy rodzic wie, że bez względu na to, czy udaje się na daleką podróż do Azji Południowej czy na Mazury, to jego bagaż zajmie najwyżej jedną dziesiątą tego, co zabierze ze sobą mały człowiek… Jak spakować córkę na wakacje, by miała to, czego potrzebuje i była zadowolona? Oto nasz poradnik.

Dziewczęcy maksymalizm

Już od małego dziewczynki mają tendencję do tego, że chcą ze sobą zabierać dosłownie wszystko na wakacje. Dlatego każda mama od wczesnych lat swoje pociechy uczy, pakowania i odpowiedzialności za swój bagaż. Ale co zrobić, gdy na pytanie: „które spinki zabierasz ze sobą na wakacje?” Słyszysz odpowiedź: wszystkie, czyli duże pudło... Oczywiście najlepiej już przed wakacjami stworzyć z córą listę najpotrzebniejszych rzeczy, które zabieracie. Wtedy będzie jeszcze czas na ew. dyskusje, a ty oszczędzisz sobie nerwów tuż przed wyjazdem.

Lista ważnych rzeczy:

Sukienki dla dziewczynek

Oczywiście sukienki dla dziewczynek stanowią bardzo ważny element bagażu. Każda, nawet bardzo mała dama, chce ładnie wyglądać i lubi się stroić i przebierać. Oczywiście dodatkowo także dzieci lubią się brudzić, a w wakacje nie ma sensu robić prania. Dlatego zabierz sukienki dla dziewczynek w różnych kolorach, także te ciemniejsze, które założy chociaż dwa razy. Pamiętaj, aby letnie kreacje były uszyte z naturalnego materiału, np. z bawełny, były lekkie i przewiewne. Da to komfort i swobodę twojemu dziecku.

Okulary, kapelusz, torebka

Oczywiście równie ważne, co sukienki – dla dziewczynek ważne są również akcesoria. Na pewno weź córce okulary i kapelusz oraz czapkę, które będą ją chronić przed słońcem, a ona będzie się czuła modna i elegancka. Pozwól jej także wybrać torebeczkę lub plecak, w który schowa swoje skarby – koraliki, bransoletkę, gumki i spinki. Nie zapominaj, że skoro sama zabierasz biżuterię, twoja córka też może.

Książki i zabawki

Na każdym wyjeździe ważne są także rozrywki podróżno-domowe. Maskotki sprawdzają się na wyjazdach średnio, jeżeli więc musicie, weźcie tylko ulubionego pluszaka do snu. Poza tym zawsze warto zabrać książki, puzzle, karty, gry. Zabawek do piasku nie zabieraj – kosztują niewiele i można je zakupić przy każdej plaży. Pamiętaj za to o zabawkach wodnych, jak kółko i pływaczki, żeby dziecko było bezpieczne w wodzie.

Bidon

Fajnym pomysłem na wakacje może być także bidon. To wygodny sposób na to, aby dziecko miało przy sobie zawsze picie. Własny kolorowy bidon na pewno spodoba się każdemu maluchowi i chętniej będzie sięgał po wodę w gorące dni, co jak wiemy – jest niezwykle ważne.

Redakcja parenting.pl, 9 miesięcy temu

Wycieczki

Komentarze

DYSKUSJE NA FORUM

Artykuły Wycieczki
Wycieczki

Jak podróżować z dzieckiem?

Jak podróżować z dzieckiem?

Nie bój się podróży z noworodkiem Czy dziecko może być zbyt małe na podróżowanie samochodem? Niekoniecznie. Wiele osób podkreśla wręcz, że dalekie wyjazdy z noworodkiem są łatwiejsze niż ze starszym dzieckiem, ponieważ maluch większość dnia przesypia. Bądź...

Wycieczki

Zdrowe przekąski na podróż

Zdrowe przekąski na podróż

Zdrowe jedzenie w podróży Długie podróże sprzyjają złym nawykom żywieniowym. Jeśli nie zaplanujesz zdrowych posiłków wcześniej, zapewne zjesz na obiad fast food, a pomiędzy posiłkami podjadać będziesz chipsy i batoniki, popijając to wszystko napojem gazowanym....

Wycieczki

Wspomnienie sielskich wakacji w magicznej sesji zdjęciowej

Wspomnienie sielskich wakacji w magicznej sesji zdjęciowej

i Greysona, na wyprawę do dziadków i kuzynów. Podczas wycieczki zrobił maluchom niezwykłe zdjęcia, które będą dla nich wspaniałą pamiątką. Beztroskie zabawy (...) , Emersona i Greysona, na wyprawę do dziadków i kuzynów. Podczas wycieczki...

Wycieczki

Wakacje razem z dzieckiem

Wakacje razem z dzieckiem

Wakacje poza granicami kraju Mając dziecko, również mozna wyjechać na wakacje - nawet poza granice kraju. Wystarczy się tylko odpowiednio przygotować.

Wycieczki

Rodzina w samochodzie

Rodzina w samochodzie

Współczesne rodziny wiele czasu spędzają w samochodzie. Dojazdy do pracy, szkoły, dodatkowe zajęcia, czy na wycieczki zajmują sporą część każdego dnia.

Wycieczki

Testy zderzeniowe - wizualizacja

Testy zderzeniowe - wizualizacja

Wizualizacja zderzenia jest przeprowadzana pod wieloma płaszczyznami, aby przy konstrukcji samochodu zapewnić jego bezpieczeństwo.

Wycieczki

Dziewczynka w aucie

Dziewczynka w aucie

Dzieci to często spotykani pasażerowie aut. Zadbajmy o ich bezpieczeństwo w samochodzie.