Przejdź na WP

Majaland – magiczne miejsce, w którym zakocha się cała twoja rodzina

W niewielkiej wsi Kownaty w gminie Torzym (woj. lubuskie) funkcjonuje największy w Polsce park rozrywki. To tam chcą bawić się dzieci, choć mnóstwo radości i doskonałej zabawy doświadczą też rodzice. Co wyróżnia to miejsce i dlaczego warto je odwiedzić?

Majaland to miejsce bajkowe. Jego gospodarzami są postaci dobrze wszystkim znane: Pszczółka Maja, Vic (mały wiking, jeszcze nie tak popularny w Polsce) i Heidi (dziewczynka pochodząca ze szwajcarskich Alp). Każdy z nich przygotował dla najmłodszych i ich opiekunów szereg różnych atrakcji.

Heidi zaprasza na swoją farmę oraz do klasy, w której przeprowadzane są ciekawe eksperymenty, warsztaty i niezwykłe pokazy edukacyjne. Maja wraz z przyjaciółmi, Guciem i pajęczycą Teklą, czeka na najmłodszych na placach zabaw. Ale nie byle jakich i zupełnie odbiegających od tych znanych nam na co dzień. Tu nie ma miejsca na nudę, jest za to sposób na zapewnienie dzieciom odpowiedniej dawki ruchu.

Najmłodsi mogą się wspinać, zjeżdżać, ślizgać i skakać. Jest też karuzela motyli, nawiązująca do klasycznych karuzel łańcuchowych, jak również basen po brzegi wypełniony kolorowymi kulkami. Z kolei przyjazny wiking zaprasza na pełną emocji przejażdżkę rollercoasterem, gdzie w zabawie wziąć mogą rodzice i dzieci.

To jednak niejedyne atrakcje. Do dyspozycji gości parku jest teatr, w którym przedstawienia odbywają się codzienne. Jest i szkoła latania oraz tańcząca fontanna, gwarantująca świetną zabawę, z której nikt nie wyjdzie suchy.

1. Wspólna zabawa zbliża

W ostatnich latach specjaliści coraz częściej zwracają uwagę na samotność dzieci. Ich rodzice, bardzo często zmuszeni do wielu godzin pracy, nie mają czasu na rozmowę i zabawę ze swoimi pociechami. Może to rodzić wiele problemów wychowawczych i emocjonalnych. I dlatego też tak dużą wagę przywiązuje się do pomysłów na wspólne spędzenie czasu przez wszystkich członków rodziny.

Jednym z nich jest odwiedzenie parku rozrywki. W Majalandii każdy znajdzie coś dla siebie. Rodzice mogą nie tylko bawić się razem ze swoimi dziećmi, ale też przez chwilę zapomnieć o dorosłym świecie, w którym nierzadko dużo jest stresu i napięcia. To szansa dla nich na cofnięcie się do beztroskich lat dzieciństwa. A najmłodsi? Bawiąc się z dorosłymi w parku rozrywki, będą mogli zobaczyć swoich rodziców w zupełnie innym świetle.

2. Co warto wiedzieć o Majalandii?

Do Majalandii przyjechać można samochodem, rowerem czy skuterem. Miejsce parkingowe znajdzie tam każdy pojazd. Specjalne miejsca wydzielono dla osób niepełnosprawnych oraz autobusów. Bilety są do kupienia przez internet lub w kasach, a wśród nich ciekawą propozycją jest bilet roczny. Jest przeznaczony dla osób, które mają możliwość częstego odwiedzania parku. Można z niego korzystać wielokrotnie. Na zniżkę mogą liczyć najmłodsze dzieci oraz kilkulatkowie, których wzrost nie przekracza 1 metra.

W Majalandii liczy się każdy gość. I dlatego pomyślano też o niemowlętach, dla których przygotowano specjalny pokój do karmienia. Znaleźć w nim można ponadto wszystkie udogodnienia potrzebne do opieki nad dzieckiem, m.in. przewijak. W restauracji do dyspozycji rodziców jest mikrofalówka, z której można skorzystać, aby odgrzać jedzenie dla niemowląt. Cała rodzina może natomiast zjeść smaczny posiłek w strefie piknikowej znajdującej się na terenie parku.

Majalandia to miejsce pełne kolorów i barw. Rozbrzmiewa w nim śmiech dzieci i dorosłych, którzy aktywnie spędzają czas. Tu wszyscy są razem, pozbawieni trosk i trudów dnia codziennego, a to daje siłę dla kolejnych wyzwań.

Dla czytelników WP przygotowaliśmy specjalny kod promocyjny o treści ‘WP2018’. Z tym kodem otrzymacie rabat 10 zł na bilety dla dzieci, których wzrost nie przekracza 1 metra (59,90 zł zamiast 69,90zł). Kup bilet poprzez www.majalandkownaty.pl

Partnerem artykułu jest Majaland

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska S.A. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.