Trwa ładowanie...

Magiczny świat mamy i córki z nowymi zestawami LEGO® ELVES

Jak wejść do sekretnego świata córki i poznać jej potrzeby, pragnienia i marzenia? Wystarczy przenieść się do Elvendale! Sześć nowych zestawów LEGO Elves, pełnych przygód zwykłej dziewczynki Emily Jones w krainie elfów i smoków, umożliwiają matce i córce zbudowanie ich własnego, magicznego świata. Wspólna zabawa jeszcze nigdy nie była fascynująca i kreatywna!

Zobacz film: "Ile i co powinien jeść przedszkolak?"

Seria LEGO Elves to przygody zwykłej dziewczynki Emily Jones, nieśmiałej, ale bardzo pomysłowej. Przypadkiem w ogródku babci znajduje portal, za pomocą którego przenosi się do krainy elfów Elvendale. W ten sposób z jej życia znika nuda, a każdy dzień wypełniają magia i niesamowite przygody. W nowych zestawach LEGO Elves, dostępnych już w sklepach, Emily Jones ponownie wraca do krainy elfów i do swoich przyjaciół, ale okazuje się, że spokój tego magicznego świata został zakłócony. Zła elfka porwała smoczą mamę, a jej pięć jaj znalazło się bez opieki. Emily i elfy ruszają na pomoc smoczycy. Muszą zrobić wszystko, by ocalić smocze jaja, z których zaraz wyklują się małe smoki!

LEGO Elves to propozycja kreatywnej zabawy dla dzieci w wieku od 7 do 12 lat. Seria umożliwia im odkrywanie fantastycznej krainy elfów lub budowanie własnego, sekretnego świata pełnego magii. Ponieważ dzieci w wieku wczesnoszkolnym najłatwiej nawiązują relacje poprzez zabawę, matka, włączając się do zabawy ze swoją córką, ma okazję wejść w jej świat i dzięki temu lepiej zrozumieć jej potrzeby, pragnienia i marzenia. Mamy i córki, spędzając czas na wspólnej, kreatywnej zabawie, mogą także zbudować swój własny, magiczny świat pełen tajemnic. Dzięki temu nawiążą silne relacje i staną się przyjaciółkami.

  • Dziewczynka w wieku wczesnoszkolnym to nie lada wyzwanie dla każdej mamy! Jej potrzeby i zabawy gwałtownie się zmieniają ze względu na zmiany w sposobie myślenia, spowodowanym intensywnym rozwojem społecznym i emocjonalnym. Zabawa przestaje być sposobem na oswajanie pojęć i zachowań z realnego świata, a coraz częściej dotyka relacji między ludźmi, podejmowanych ról czy współpracy w grupie. Niezwykle ważną osobą w świecie dziecka staje się ta, która towarzyszy mu najczęściej. Matka dla córki staje się przewodnikiem po świecie uczuć i związków z ludźmi. To także nauczycielka kobiecości, która w tym okresie dynamicznie się rozwija. Przy okazji zabawy w świecie elfów obie kobiety tworzą swój sekretny świat, do którego nikt nie ma dostępu, a który silnie buduje więź między nimi. Dla córki bardzo ważne jest przyglądanie się w zabawie różnym zachowaniom mamy, jak określa ona swoją rolę kobiety, jak opiekuje się innymi i jak stawia granice. Dzięki niej uczy się podejmowania decyzji w zgodzie z własnymi potrzebami, nawiązywania kontaktu z rówieśnikami oraz życia w grupie. LEGO Elves to świat pełen pięknej magii, która łączy w magiczny sposób matkę i córkę, a to inwestycja najlepsza, bo na całe życie! - mówi Małgorzata Ohme, psycholog dziecięcy i rodzinny.

Bawiąc się wspólnie zestawem „Jaskinia Smoka Ognia” (41175), dzięki magicznym mocom ognia Azari, mama i córka mogą zbadać wulkaniczną jaskinię, w której mieszka Zonya, smoczyca ognia. Gdy odkryją tajemniczą mapę i poszybują do nieba na grzbiecie smoczycy, po dniu pełnym przygód mogą zjeść piankę upieczoną na obozowym ognisku, a potem położyć się spać na wygodnym mchu. Z kolei Farran, elf Ziemi wraz ze swoją przyjaciółką elfką wiatru, Airą wyrusza na poszukiwanie „Sekretnego targowiska” (41176), które prowadzą same zwierzęta. Czy uda im się odnaleźć Księgę Smoków? Mama i córką mogą użyć swoich magicznych mocy i wyobraźni, by wypełnić misję Farrana, a potem pójść na fantastyczne zakupy. Z kolei bawiąc się zestawem „Emily Jones i mały Smok Wiatru” (41171) mogą wybrać się razem z Emily Jones na poszukiwanie smoczych czereśni w Elvendale. Lecz co za odgłosy? Z jaja smoka właśnie wykluwa się smoczątko! Nie ma lepszej zabaw niż nakarmić smoka czekoladą i pomóc mu wydostać się z jaja. Przy okazji mama może opowiedzieć córce, jak to było, gdy ona się urodziła. Zestawy „Szkoła Smoków w Elvendale” (41173), „Przygoda Smoka Wody” (41172) i „Gospoda pod Gwiazdami” (41174) dostarczą kolejnych emocjonujących pomysłów na pełną przygód zabawę, która nie tylko rozwija kreatywność, wyobraźnię i umiejętności społeczne, ale i zdolności manualne. Dziecko, budując z klocków LEGO Elves budowlę własnego pomysłu, doskonali myślenie logiczne, przyczynowo skutkowe, uczy się osiągać cel, co z kolei wzmacnia pewność siebie i swoją wartość.

Zestawy LEGO Elves można kupić w hipermarketach, w sklepach z zabawkami i sklepach internetowych w całej Polsce. Podane ceny obowiązują w sklepie na stronie www.LEGO.pl oraz w katalogu LEGO: „Emily Jones i mały Smok Wiatru” (nr katalogowy 41171) - 44,99 zł, „Szkoła Smoków w Elvendale” (41173) - 89,99 zł, „Przygoda Smoka Wody” (41172) - 109,99 zł, „Gospoda pod Gwiazdami” (41174) - 129,99 zł, „Jaskinia Smoka Ognia” (41175) - 179,99 zł, „Sekretne targowisko” (41176) - 259,99 zł.

Więcej informacji: www.lego.com/pl-pl/elves, www.facebook.com/LEGO, Club LEGO -

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.