Magiczny świat mamy i córki z nowymi zestawami LEGO® ELVES

Jak wejść do sekretnego świata córki i poznać jej potrzeby, pragnienia i marzenia? Wystarczy przenieść się do Elvendale! Sześć nowych zestawów LEGO Elves, pełnych przygód zwykłej dziewczynki Emily Jones w krainie elfów i smoków, umożliwiają matce i córce zbudowanie ich własnego, magicznego świata. Wspólna zabawa jeszcze nigdy nie była fascynująca i kreatywna!

Seria LEGO Elves to przygody zwykłej dziewczynki Emily Jones, nieśmiałej, ale bardzo pomysłowej. Przypadkiem w ogródku babci znajduje portal, za pomocą którego przenosi się do krainy elfów Elvendale. W ten sposób z jej życia znika nuda, a każdy dzień wypełniają magia i niesamowite przygody. W nowych zestawach LEGO Elves, dostępnych już w sklepach, Emily Jones ponownie wraca do krainy elfów i do swoich przyjaciół, ale okazuje się, że spokój tego magicznego świata został zakłócony. Zła elfka porwała smoczą mamę, a jej pięć jaj znalazło się bez opieki. Emily i elfy ruszają na pomoc smoczycy. Muszą zrobić wszystko, by ocalić smocze jaja, z których zaraz wyklują się małe smoki!

Polecane wideo:

LEGO Elves to propozycja kreatywnej zabawy dla dzieci w wieku od 7 do 12 lat. Seria umożliwia im odkrywanie fantastycznej krainy elfów lub budowanie własnego, sekretnego świata pełnego magii. Ponieważ dzieci w wieku wczesnoszkolnym najłatwiej nawiązują relacje poprzez zabawę, matka, włączając się do zabawy ze swoją córką, ma okazję wejść w jej świat i dzięki temu lepiej zrozumieć jej potrzeby, pragnienia i marzenia. Mamy i córki, spędzając czas na wspólnej, kreatywnej zabawie, mogą także zbudować swój własny, magiczny świat pełen tajemnic. Dzięki temu nawiążą silne relacje i staną się przyjaciółkami.

  • Dziewczynka w wieku wczesnoszkolnym to nie lada wyzwanie dla każdej mamy! Jej potrzeby i zabawy gwałtownie się zmieniają ze względu na zmiany w sposobie myślenia, spowodowanym intensywnym rozwojem społecznym i emocjonalnym. Zabawa przestaje być sposobem na oswajanie pojęć i zachowań z realnego świata, a coraz częściej dotyka relacji między ludźmi, podejmowanych ról czy współpracy w grupie. Niezwykle ważną osobą w świecie dziecka staje się ta, która towarzyszy mu najczęściej. Matka dla córki staje się przewodnikiem po świecie uczuć i związków z ludźmi. To także nauczycielka kobiecości, która w tym okresie dynamicznie się rozwija. Przy okazji zabawy w świecie elfów obie kobiety tworzą swój sekretny świat, do którego nikt nie ma dostępu, a który silnie buduje więź między nimi. Dla córki bardzo ważne jest przyglądanie się w zabawie różnym zachowaniom mamy, jak określa ona swoją rolę kobiety, jak opiekuje się innymi i jak stawia granice. Dzięki niej uczy się podejmowania decyzji w zgodzie z własnymi potrzebami, nawiązywania kontaktu z rówieśnikami oraz życia w grupie. LEGO Elves to świat pełen pięknej magii, która łączy w magiczny sposób matkę i córkę, a to inwestycja najlepsza, bo na całe życie! - mówi Małgorzata Ohme, psycholog dziecięcy i rodzinny.

Bawiąc się wspólnie zestawem „Jaskinia Smoka Ognia” (41175), dzięki magicznym mocom ognia Azari, mama i córka mogą zbadać wulkaniczną jaskinię, w której mieszka Zonya, smoczyca ognia. Gdy odkryją tajemniczą mapę i poszybują do nieba na grzbiecie smoczycy, po dniu pełnym przygód mogą zjeść piankę upieczoną na obozowym ognisku, a potem położyć się spać na wygodnym mchu. Z kolei Farran, elf Ziemi wraz ze swoją przyjaciółką elfką wiatru, Airą wyrusza na poszukiwanie „Sekretnego targowiska” (41176), które prowadzą same zwierzęta. Czy uda im się odnaleźć Księgę Smoków? Mama i córką mogą użyć swoich magicznych mocy i wyobraźni, by wypełnić misję Farrana, a potem pójść na fantastyczne zakupy. Z kolei bawiąc się zestawem „Emily Jones i mały Smok Wiatru” (41171) mogą wybrać się razem z Emily Jones na poszukiwanie smoczych czereśni w Elvendale. Lecz co za odgłosy? Z jaja smoka właśnie wykluwa się smoczątko! Nie ma lepszej zabaw niż nakarmić smoka czekoladą i pomóc mu wydostać się z jaja. Przy okazji mama może opowiedzieć córce, jak to było, gdy ona się urodziła. Zestawy „Szkoła Smoków w Elvendale” (41173), „Przygoda Smoka Wody” (41172) i „Gospoda pod Gwiazdami” (41174) dostarczą kolejnych emocjonujących pomysłów na pełną przygód zabawę, która nie tylko rozwija kreatywność, wyobraźnię i umiejętności społeczne, ale i zdolności manualne. Dziecko, budując z klocków LEGO Elves budowlę własnego pomysłu, doskonali myślenie logiczne, przyczynowo skutkowe, uczy się osiągać cel, co z kolei wzmacnia pewność siebie i swoją wartość.

Zestawy LEGO Elves można kupić w hipermarketach, w sklepach z zabawkami i sklepach internetowych w całej Polsce. Podane ceny obowiązują w sklepie na stronie www.LEGO.pl oraz w katalogu LEGO: „Emily Jones i mały Smok Wiatru” (nr katalogowy 41171) - 44,99 zł, „Szkoła Smoków w Elvendale” (41173) - 89,99 zł, „Przygoda Smoka Wody” (41172) - 109,99 zł, „Gospoda pod Gwiazdami” (41174) - 129,99 zł, „Jaskinia Smoka Ognia” (41175) - 179,99 zł, „Sekretne targowisko” (41176) - 259,99 zł.

Więcej informacji: www.lego.com/pl-pl/elves, www.facebook.com/LEGO, Club LEGO -

Komentarze

DYSKUSJE NA FORUM

Artykuły Zakupy dla przedszkolaka
Zakupy dla przedszkolaka

Łóżeczko dla niemowlaka marki Caramella

Łóżeczko dla niemowlaka marki Caramella

Subtelny róż sprawia, że łóżeczko Caramella jest idealne dla małej królewny. Dodatki z kolekcji morskiej marki Caramella nadają łóżeczku typowo chłopięcy charakter.

Zakupy dla przedszkolaka

Kolekcje mebli i akcesoriów marki Caramella

Kolekcje mebli i akcesoriów marki Caramella

Kolekcja pastelowa marki Caramella nadaje wnętrzu stonowany, elegancki wygląd. Pastelowe odcienie we wnętrzu sprawiają, że czują się w nim dobrze dzieci w każdym wieku. Kolekcja różowa marki Caramella to spełnienie marzeń każdej dziewczynki. Kolekcja...

Zakupy dla przedszkolaka

Ubranka w PEPCO na lato

Ubranka w PEPCO na lato

Ubranka w PEPCO to wysoka jakość w niskiej cenie. Kwiatowy kapelusik niemowlęcy, dziewczęcy (7,99 PLN) to uroczy dodatek do letniego stroju. Komplet niemowlęcy, chłopięcy składający się z dwóch elementów: przewiewnej koszulki i granatowych spodenek...

Zakupy dla przedszkolaka

Strój i obuwie sportowe dla dzieci

Strój i obuwie sportowe dla dzieci

Sportowy strój dla dziecka Rodzic powinien zadbać o odpowiedni strój sportowy dla swojego dziecka, aby mogło swobodnie i efektywnie ćwiczyć swoją kondycję fizyczną.