Trwa ładowanie...

Lodówka dwudrzwiowa – idealny wybór dla dużej rodziny

Choć najczęściej występującym w polskich domach rodzajem lodówki jest chłodziarko-zamrażarka z dolnym zamrażalnikiem, nie zawsze okazuje się ona w pełni wystarczająca. Ograniczona przestrzeń do przechowywania produktów daje się we znaki każdej większej rodzinie, a nawet rodzinom trzy lub czteroosobowym. W takiej sytuacji zdecydowanie lepszym wyborem będzie lodówka dwudrzwiowa.

Lodówka dwudrzwiowa dla dużej rodziny? Wybierz lodówkę side by side
Lodówka dwudrzwiowa dla dużej rodziny? Wybierz lodówkę side by side (pexel.com)

1. Lodówka dwudrzwiowa – rozwiązanie na brak miejsca

Lodówka dwudrzwiowa (lodówka side by side) przypomina swoją budową szafę, tj. składa się z dwóch, równolegle do siebie położonych drzwi. Pierwsza komora przeznaczona jest do chłodzenia żywności, druga zaś – do jej zamrażania.

Urządzenie to jest zdecydowanie większe od lodówki jednodrzwiowej. O ile klasyczne chłodziarko-zamrażarki dysponują pojemnością wynoszącą ok. 300-350 litrów, o tyle w tym przypadku mówimy o ok. 600 litrach. Dzięki temu znika problem braku miejsca. Dodatkowa przestrzeń pozwala na wygodne i funkcjonalne przechowywanie produktów.

2. Technologie, na które warto zwrócić uwagę

Tak samo jak zwykła lodówka, lodówka side by side powinna dysponować przynajmniej podstawowym zestawem nowoczesnych rozwiązań, dzięki którym przechowywanie żywności będzie łatwiejsze i skuteczniejsze. Najbardziej podstawową technologią jest system No Frost, który zapobiega oszranianiu się lodówki. Dzięki temu, nie będziesz musiał jej rozmrażać.

Warto, by lodówka dwudrzwiowa posiadała też system równomiernego rozprowadzania powietrza. Producenci stosują odmienne nazewnictwo tego typu systemów: np. Samsung wykorzystuje technologię Twin Cooling, a LG – Multi Air Flow. Ponadto, lodówka powinna mieć specjalnie wydzielone komory dla różnej żywności (Flex Zone od Samsung czy Moist Balance Crisper od LG).

3. Trochę gadżetów? Czemu nie!

Co ciekawe, lodówki side by side na ogół są o wiele ciekawiej wyposażone, niż ich konwencjonalne odpowiedniki (choć wcale nie jest to regułą). Lodówka dwudrzwiowa może np. posiadać dozownik wody (podłączony do sieci hydraulicznej lub oparty o pracę zbiornika). Inną ciekawostką jest np. kostkarka do lodu, często zespolona z dozownikiem wody.

Twórcy lodówek poszli jednak dalej w implementacji nowości. Lodówka dwudrzwiowa LG InstaView posiada przeszklony panel, który – po dwukrotnym stuknięciu – zapala światło wewnątrz urządzenia i pozwala zbadać jej zawartość. Natomiast lodówka side by side Samsung Family Hub posiada 21,5-calowy ekran dotykowy, na którym można uruchomić szereg aplikacji, a nawet… obejrzeć film.

4. Szeroki wybór w różnym zakresie cenowym

Lodówka side by side jest nieco większym wydatkiem niż tradycyjna lodówka, ale jej cena nie jest wygórowana. Najtańsze warianty lodówek Samsung czy LG kosztują już ok. 3000 zł.

Oczywiście wraz z dodatkowym wyposażeniem koszty urządzeń stopniowo wzrastają, niemniej zakres cenowy jest bardzo szeroki. Dzięki temu, urządzenie to jest w zasięgu niemal każdego konsumenta.

Materiał partnera

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.