Trwa ładowanie...

Lekcje w szczecińskiej szkole skrócone. Powodem upał w salach

W jednej ze szczecińskich szkół dyrektor zdecydował o skróceniu lekcji z powodu upału. W poniedziałek przeszedł się po klasach i zmierzył temperaturę w każdej z nich. O 8:00 było już 30ºC.

Zobacz film: "Chciała popełnić samobójstwo z powodu otyłości"

1. Lekcje odwołane z powodu upału

Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej Bezrzecze w Szczecinie podjął decyzję o skróceniu lekcji. Jak mówi w rozmowie z TVN24, już w poniedziałek rano temperatura w niektórych klasach dochodziła do 30°C. W ciągu dnia jeszcze rosła.

Nie pomogło włączenie wentylatorów i zasłonięcie okien. Ze względu na dobro uczniów, dyrektor zdecydował, że lekcje we wtorek i środę będą skrócone z 45 do 30 minut. Dzięki temu dzieci skończą najpóźniej o 14:30. Jeśli zajdzie taka potrzeba, ten stan będzie się utrzymywał przez kolejne dni.

Dyrektor zaapelował również do rodziców, żeby zaopatrzyli dzieci w wodę. Młodszym uczniom nauczyciele mają przypominać o nawadnianiu. Rodzice przepytani przez TVN24 przyznali, że to dobra inicjatywa, bo jest naprawdę gorąco i dzieci się męczą.

2. Podjęcie decyzji o skróceniu lekcji

Zgodnie z rozporządzeniem MEN w sprawie BHP w szkołach, dyrektor placówki ma zapewnić w pomieszczeniach, w których odbywają się zajęcia temperaturę min. 18°C. Dyrektor może odwołać lub skrócić zajęcia lekcyjne, jeśli na danym obszarze wystąpiły zdarzenia mogące zagrażać zdrowiu uczniów.

Za zagrożenie zdrowia można uznać wysoką temperaturę w salach lekcyjnych.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Dowiedz się więcej:

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.