Trwa ładowanie...

LEGO City. Budujemy! (recenzja)

Jak pracują robotnicy na budowie, wie każdy dorosły, ale co o budowniczych wiedzą pięcio- czy sześciolatki? Tyle, ile sami im powiemy. Tu na pomoc przychodzi wydawnictwo AMEET i książka "LEGO® City. Budujemy!".

Zobacz film: "Ile i co powinien jeść przedszkolak?"

spis treści
Lego City książka
Lego City książka

Książka plus klocki

zobacz galerię

1. O budownictwie

Z książki dowiemy się, że Budowniczy to niezwykle aktywny i pełen zapału człowiek. Dzięki jego pracy powstają nowe budynki, ulice, mosty. Ten zawód to nie przelewki - przed czyhającymi niebezpieczeństwami chroni kask, a proste narzędzie, jakim jest łopata, to rzecz niezbędna do rozpoczęcia każdej budowy.

Dowiemy się, że na budowie pracuje również: Herman Cegiełka - kierownik budowy, Alojzy Klepka - brygadzista czy Zygmunt Kopacz - operator, albo Henio Słoma - operator dźwigu. Każdy chłopiec, który dostanie tę książkę w swoje ręce, poczuje się jak prawdziwy budowniczy, a duże, kolorowe obrazki oraz wiele budowniczych zagadek to atuty tego wydania.

Czytelnik młody najpierw pozna tajniki planów budowy hotelu, potem będzie świadkiem zmian w projekcie, aż w końcu zobaczy, że koparka nie wjedzie wszędzie i zapewne nie będzie można wybudować basenu.

2. Test na budowniczego

Najwięcej radości sprawił moim synom test na najlepsze stanowisko na budowie. Pytań jest dużo i są naprawdę ciekawe, np.:

Żeby umieścić wysoko coś ciężkiego, potrzeba:

  • a - drabiny
  • b - dźwigu

W zależności od wybranej odpowiedzi, kolejne pytanie dotyczy innego zagadnienia. Jeden z moich synów okazał się mieć znakomite zadatki na projektanta, a drugi będzie klasycznym majster-klepką ;).

Kim będzie Wasz syn? Przekonajcie się sami.

Oprócz opowiadań, testów, zagadek budowlanych, są też zadania na spostrzegawczość. Pięciolatek musi się przy nich troszkę wysilić, ale starszym pójdzie znacznie szybciej. Do książeczki dołączony jest plakat z budowy i budowniczy do złożenia z klocków Lego. To idealny pomysł na ciekawy prezent dla pięcio- czy sześciolatka. Zabawa i nauka w jednym, w niezwykle ciekawym wydaniu - przekonajcie się sami.

Polecam!

_LEGO® City. Budujemy!

Marcin Pałasz

Wydawnictwo AMEET

Łódź_

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.