LEGO City. Budujemy! (recenzja)

Jak pracują robotnicy na budowie, wie każdy dorosły, ale co o budowniczych wiedzą pięcio- czy sześciolatki? Tyle, ile sami im powiemy. Tu na pomoc przychodzi wydawnictwo AMEET i książka "LEGO® City. Budujemy!".

Lego City książka

Książka plus klocki

O budownictwie

Z książki dowiemy się, że Budowniczy to niezwykle aktywny i pełen zapału człowiek. Dzięki jego pracy powstają nowe budynki, ulice, mosty. Ten zawód to nie przelewki - przed czyhającymi niebezpieczeństwami chroni kask, a proste narzędzie, jakim jest łopata, to rzecz niezbędna do rozpoczęcia każdej budowy.

Polecane wideo:

Dowiemy się, że na budowie pracuje również: Herman Cegiełka - kierownik budowy, Alojzy Klepka - brygadzista czy Zygmunt Kopacz - operator, albo Henio Słoma - operator dźwigu. Każdy chłopiec, który dostanie tę książkę w swoje ręce, poczuje się jak prawdziwy budowniczy, a duże, kolorowe obrazki oraz wiele budowniczych zagadek to atuty tego wydania.

Czytelnik młody najpierw pozna tajniki planów budowy hotelu, potem będzie świadkiem zmian w projekcie, aż w końcu zobaczy, że koparka nie wjedzie wszędzie i zapewne nie będzie można wybudować basenu.

Test na budowniczego

Najwięcej radości sprawił moim synom test na najlepsze stanowisko na budowie. Pytań jest dużo i są naprawdę ciekawe, np.:

Żeby umieścić wysoko coś ciężkiego, potrzeba:

  • a - drabiny
  • b - dźwigu

W zależności od wybranej odpowiedzi, kolejne pytanie dotyczy innego zagadnienia. Jeden z moich synów okazał się mieć znakomite zadatki na projektanta, a drugi będzie klasycznym majster-klepką ;).

Kim będzie Wasz syn? Przekonajcie się sami.

Oprócz opowiadań, testów, zagadek budowlanych, są też zadania na spostrzegawczość. Pięciolatek musi się przy nich troszkę wysilić, ale starszym pójdzie znacznie szybciej. Do książeczki dołączony jest plakat z budowy i budowniczy do złożenia z klocków Lego. To idealny pomysł na ciekawy prezent dla pięcio- czy sześciolatka. Zabawa i nauka w jednym, w niezwykle ciekawym wydaniu - przekonajcie się sami.

Polecam!

_LEGO® City. Budujemy!

Marcin Pałasz

Wydawnictwo AMEET

Łódź_

Komentarze

DYSKUSJE NA FORUM

Artykuły Zakupy dla przedszkolaka
Zakupy dla przedszkolaka

Łóżeczko dla niemowlaka marki Caramella

Łóżeczko dla niemowlaka marki Caramella

Subtelny róż sprawia, że łóżeczko Caramella jest idealne dla małej królewny. Dodatki z kolekcji morskiej marki Caramella nadają łóżeczku typowo chłopięcy charakter.

Zakupy dla przedszkolaka

Gra Pippo

Gra Pippo

Gra polegająca na myśleniu kogo brakuje.

Zakupy dla przedszkolaka

Kolekcje mebli i akcesoriów marki Caramella

Kolekcje mebli i akcesoriów marki Caramella

Kolekcja pastelowa marki Caramella nadaje wnętrzu stonowany, elegancki wygląd. Pastelowe odcienie we wnętrzu sprawiają, że czują się w nim dobrze dzieci w każdym wieku. Kolekcja różowa marki Caramella to spełnienie marzeń każdej dziewczynki. Kolekcja...

Zakupy dla przedszkolaka

Ubranka w PEPCO na lato

Ubranka w PEPCO na lato

Ubranka w PEPCO to wysoka jakość w niskiej cenie. Kwiatowy kapelusik niemowlęcy, dziewczęcy (7,99 PLN) to uroczy dodatek do letniego stroju. Komplet niemowlęcy, chłopięcy składający się z dwóch elementów: przewiewnej koszulki i granatowych spodenek...