Kursy taneczne dla dzieci

Popularność tańca, liczba szkół tanecznych oraz licznych programów rozrywkowych z jego udziałem w świadomości przeciętnego człowieka mogą rodzić pytanie, czy w dziedzinie tej da się powiedzieć coś jeszcze? Czy jest to może temat „wyświechtany”, „przemaglowany” i „zużyty”? Zadziwiające jest to, że mimo pojawiających się niekiedy głosów demotywacji, ludzie mimo wszystko zapisują się do szkół tanecznych i korzystają z lekcji tańca. Problematyka jest więc chyba nieśmiertelna. A jako że naukę tańca najlepiej rozpocząć w młodym wieku, przedstawiamy popularne kursy taneczne dla dzieci.

Czy warto uczyć się tańczyć?

Nauka tańca dla dzieci to nie suche wkuwanie, a wszechstronne kształtowanie osobowości, na które składa się doskonalenie komponentu ruchowego, intelektualnego, emocjonalnego i społecznego. Uczestnictwo w lekcjach tańca rozwija takie obszary mózgu, które odpowiednio stymulowane, będą w stanie przyswajać, przetwarzać i zapamiętywać ogromne ilości informacji z różnych dziedzin.

Dlatego warto się zdecydować na posłanie swojego dziecka na lekcje tańca. W wyborze profesjonalnej szkoły tańca pomocne będzie zestawienie kursów tańca dla dzieci z całej Polski.

Czego uczyć się tańczyć?

Kursy tańca dla dzieci

Kurs tańca w szkole "Bajla".

W Polsce pojawiło się ostatnimi laty wiele nowinek tanecznych, co widać również w sferze kursów tańca dla dzieci. W Bydgoszczy najmłodsi adepci (4-7 lat) tej aktywności ruchowej mogą korzystać z zajęć zumbatomic, które podobnie jak zumba łączą elementy tańca i ćwiczeń. Zajęcia odbywają się w Szkole Tańca Joanny Ossowskiej, która gościć będzie niebawem Jakuba Tolaka – finalistę „You Can Dance”.

Wspominając o „Tolku”, przychodzą na myśl kursy hip-hopu, dostępne również dla dzieci w łódzkiej Akademii Rozwoju i Twórczej Edukacji. Te zajęcia gromadzą już starszą młodzież w wieku 12-18 lat.

W Krakowie dziewczynki w wieku od 8 do 13 lat mogą spełniać swoje marzenia na warsztatach „Wesołe cheerleaderki”, na których poznają elementy gimnastyki, akrobatyki i tańca.

Popularne szkoły tańca

Jagielski Dance Project przygotowało bogatą ofertę zajęć tanecznych. Mogą z niej korzystać osoby w każdym wieku. To dobry wybór, jeśli więcej niż jedna osoba z rodziny pragnie skorzystać z kursu. Ciekawą wydaje się tu pozycja kursu tańca videoclip dla dzieci.

Podobną pozycję w swoim mieście – w Gliwicach – zajmuje Havana Studio Tańca. Analizując propozycje w kategorii wiekowej „poniżej 18 lat”, znajdujemy niestety jedynie kurs tańca cheerleaderek – dla dziewcząt powyżej 10 roku życia. To mało, biorąc pod uwagę szerokie spektrum możliwości, jakie daje szkoła.

Z kolei w Lublinie Extreme Studio zaprasza do Tanecznej Akademii Przedszkolaka.

Klasyczne kursy tańca

Pomimo wielu nowych, atrakcyjnych form zajęć ruchowych, oczywiście dalej można się rozwijać w dziedzinie tańców standardowych i latynoamerykańskich, tańczonych w parach. Nic w tej kwestii się nie zmieniło. W Warszawie takie kursy organizuje np. Studio Tańca Rytm. Aby z nich skorzystać, należy udać się na Wolę. To dobre miejsce dla miłośników jive'a, cha-chy, polki, walca angielskiego, wiedeńskiego, tanga i quickstepu.

Powyższa analiza nie wyczerpuje tematu, dlatego będzie on poruszany jeszcze wielokrotnie. Fanom tańca nie pozostaje nic, jak tylko się cieszyć i życzyć im powodzenia w spełnianiu swoich ambicji. Czekamy również na uwagi i pytania. Jeśli wasze dzieci uczestniczą w zajęciach tańca, z których wracają szczęśliwe i zadowolone, podzielcie się tym z innymi rodzicami.

Magda Piestrzyńska, ponad rok temu

Zajęcia dodatkowe dla przedszkolaka

Komentarze

DYSKUSJE NA FORUM

Artykuły Zajęcia dodatkowe dla przedszkolaka
Zajęcia dodatkowe dla przedszkolaka

Zajęcia z piłki nożnej dla dzieci

Zajęcia z piłki nożnej dla dzieci

Piłka nożna i dzieci Piłka nożna jest sportem, który uczy dzieci współdziałania i jednocześnie pomaga im dbać o kondycję fizyczną.

Zajęcia dodatkowe dla przedszkolaka

Wspaniały taniec utalentowanej pary kilkulatków

Takiego talentu zazdroszczą im nawet wieloletni tancerze. Mają umiejętności i taką energię, że zarażają nią wszystkich! Zobaczcie, jak wspaniale ruszają się te dzieciaki.

Zajęcia dodatkowe dla przedszkolaka

Kursy tańca dla dzieci

Kursy tańca dla dzieci

Kurs tańca w szkole "Bajla". Kurs zumby w „Strefie Rozwoju" Centrum Edukacji dla Dzieci i Dorosłych.

Zajęcia dodatkowe dla przedszkolaka

Lekcje karate dla dzieci

Lekcje karate dla dzieci

Karate dla malucha Istnieje wiele dodatkowych zajęć dla dzieci i warto zainwestować również w lekcje sportu, np. karate.

Zajęcia dodatkowe dla przedszkolaka

Zabawy muzyczne dla dzieci

. Mogą to być zarówno zabawy ze śpiewem, jak również zajęcia powiązane ze słuchaniem muzyki, grą na instrumentach i tworzeniem. 

Muzyka służy

Zajęcia dodatkowe dla przedszkolaka

Piłka nożna dla dzieci

oraz traktuje zainteresowanie dziecka jako chwilowe zajęcie , które szybko mu się znudzi. Gra w piłkę nożną to znakomita forma aktywności fizycznej (...) i samodyscypliny. Dodatkowo dzięki regularnym treningom maluch...

Zajęcia dodatkowe dla przedszkolaka

Tańce dla przedszkolaków

Tańce dla przedszkolaków znajdują się w ofercie wielu przedszkoli, zarówno prywatnych, jak i państwowych. Nie ma wątpliwości co do tego, że zajęcia (...) dzieci placówki, w których takie zajęcia są prowadzone....

Zajęcia dodatkowe dla przedszkolaka

Angielski dla przedszkolaków

ich jest, tym lepiej rozwija się pamięć dziecka, zdolność kojarzenia i logicznego myślenia. Jak wybrać zajęcia angielskiego dla przedszkolaka? W wyborze (...) Angielski dla przedszkolaków to jedna...

Zajęcia dodatkowe dla przedszkolaka

Zabawy muzyczne

maluchom zabawy muzyczne i jak wykorzystać muzykę w procesie kształcenia dzieci? Popularne zabawy muzyczne dla przedszkolaków Zabawa ruchowo