Trwa ładowanie...

Kursy taneczne dla dzieci

Popularność tańca, liczba szkół tanecznych oraz licznych programów rozrywkowych z jego udziałem w świadomości przeciętnego człowieka mogą rodzić pytanie, czy w dziedzinie tej da się powiedzieć coś jeszcze? Czy jest to może temat „wyświechtany”, „przemaglowany” i „zużyty”? Zadziwiające jest to, że mimo pojawiających się niekiedy głosów demotywacji, ludzie mimo wszystko zapisują się do szkół tanecznych i korzystają z lekcji tańca. Problematyka jest więc chyba nieśmiertelna. A jako że naukę tańca najlepiej rozpocząć w młodym wieku, przedstawiamy popularne kursy taneczne dla dzieci.

Zobacz film: "W co należy wyposażyć przedszkolaka?"

spis treści

1. Czy warto uczyć się tańczyć?

Nauka tańca dla dzieci to nie suche wkuwanie, a wszechstronne kształtowanie osobowości, na które składa się doskonalenie komponentu ruchowego, intelektualnego, emocjonalnego i społecznego. Uczestnictwo w lekcjach tańca rozwija takie obszary mózgu, które odpowiednio stymulowane, będą w stanie przyswajać, przetwarzać i zapamiętywać ogromne ilości informacji z różnych dziedzin.

Dlatego warto się zdecydować na posłanie swojego dziecka na lekcje tańca. W wyborze profesjonalnej szkoły tańca pomocne będzie zestawienie kursów tańca dla dzieci z całej Polski.

2. Czego uczyć się tańczyć?

Kursy tańca dla dzieci
Kursy tańca dla dzieci [2 zdjęcia]

Kurs tańca w szkole "Bajla".

zobacz galerię

W Polsce pojawiło się ostatnimi laty wiele nowinek tanecznych, co widać również w sferze kursów tańca dla dzieci. W Bydgoszczy najmłodsi adepci (4-7 lat) tej aktywności ruchowej mogą korzystać z zajęć zumbatomic, które podobnie jak zumba łączą elementy tańca i ćwiczeń. Zajęcia odbywają się w Szkole Tańca Joanny Ossowskiej, która gościć będzie niebawem Jakuba Tolaka – finalistę „You Can Dance”.

Wspominając o „Tolku”, przychodzą na myśl kursy hip-hopu, dostępne również dla dzieci w łódzkiej Akademii Rozwoju i Twórczej Edukacji. Te zajęcia gromadzą już starszą młodzież w wieku 12-18 lat.

W Krakowie dziewczynki w wieku od 8 do 13 lat mogą spełniać swoje marzenia na warsztatach „Wesołe cheerleaderki”, na których poznają elementy gimnastyki, akrobatyki i tańca.

3. Popularne szkoły tańca

Jagielski Dance Project przygotowało bogatą ofertę zajęć tanecznych. Mogą z niej korzystać osoby w każdym wieku. To dobry wybór, jeśli więcej niż jedna osoba z rodziny pragnie skorzystać z kursu. Ciekawą wydaje się tu pozycja kursu tańca videoclip dla dzieci.

Podobną pozycję w swoim mieście – w Gliwicach – zajmuje Havana Studio Tańca. Analizując propozycje w kategorii wiekowej „poniżej 18 lat”, znajdujemy niestety jedynie kurs tańca cheerleaderek – dla dziewcząt powyżej 10 roku życia. To mało, biorąc pod uwagę szerokie spektrum możliwości, jakie daje szkoła.

Z kolei w Lublinie Extreme Studio zaprasza do Tanecznej Akademii Przedszkolaka.

4. Klasyczne kursy tańca

Pomimo wielu nowych, atrakcyjnych form zajęć ruchowych, oczywiście dalej można się rozwijać w dziedzinie tańców standardowych i latynoamerykańskich, tańczonych w parach. Nic w tej kwestii się nie zmieniło. W Warszawie takie kursy organizuje np. Studio Tańca Rytm. Aby z nich skorzystać, należy udać się na Wolę. To dobre miejsce dla miłośników jive'a, cha-chy, polki, walca angielskiego, wiedeńskiego, tanga i quickstepu.

Powyższa analiza nie wyczerpuje tematu, dlatego będzie on poruszany jeszcze wielokrotnie. Fanom tańca nie pozostaje nic, jak tylko się cieszyć i życzyć im powodzenia w spełnianiu swoich ambicji. Czekamy również na uwagi i pytania. Jeśli wasze dzieci uczestniczą w zajęciach tańca, z których wracają szczęśliwe i zadowolone, podzielcie się tym z innymi rodzicami.

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.