Księżniczka i żaba - Czytaj i słuchaj (recenzja)

Nasze dzieci lubią, gdy im czytamy. Robimy to codziennie. Rzadziej słuchają bajek z płyt. Rysują przy tym lub układają puzzle. Dziś sięgnęliśmy po coś nowego - bajkę na CD wraz z książką (seria "Czytaj i słuchaj").

Pięcioletnia Ula z dużym skupieniem słuchała opowieści o "Księżniczce i żabie",

szczególnie, że nie oglądała wcześniej filmu. Prawie trzyletni Szymon również słuchał, ale jego uwagę najbardziej przykuwał dźwiękowy sygnał, który oznaczał, że należy przewrócić stronę książki. To bardzo ciekawy pomysł pozwalający nieczytającemu jeszcze dziecku samodzielnie śledzić na bieżąco tekst i ilustracje w książce. Ula zapytana, co jej się podobało najbardziej powiedziała, że ślub (pokazując ilustrację z książki) - czyli szczęśliwe zakończenie. Przyznała jednak, że trudno jej opowiedzieć historię, bo było w niej bardzo dużo szczegółów i nazw. Wieczorem poprosiła, by ponownie włączyć jej płytę i usiadła z książką.

Książka w twardej oprawie, ładnie wydana, duże barwne ilustracje. Ciekawy pomysł na prezent. Pewnie sięgniemy jeszcze po inne tytuły z tej serii.

Komentarze

DYSKUSJE NA FORUM

ubranka

~paola123 • ostatni post wczoraj

4
Artykuły Zakupy dla przedszkolaka
Zakupy dla przedszkolaka

Łóżeczko dla niemowlaka marki Caramella

Łóżeczko dla niemowlaka marki Caramella

Subtelny róż sprawia, że łóżeczko Caramella jest idealne dla małej królewny. Dodatki z kolekcji morskiej marki Caramella nadają łóżeczku typowo chłopięcy charakter.

Zakupy dla przedszkolaka

Strój i obuwie sportowe dla dzieci

Strój i obuwie sportowe dla dzieci

Sportowy strój dla dziecka Rodzic powinien zadbać o odpowiedni strój sportowy dla swojego dziecka, aby mogło swobodnie i efektywnie ćwiczyć swoją kondycję fizyczną.

Zakupy dla przedszkolaka

Gra Pippo

Gra Pippo

Gra polegająca na myśleniu kogo brakuje.