Trwa ładowanie...

Książka kucharska dla maluchów i niemowląt (recenzja)

Avatar placeholder
26.01.2015 10:12
Książka kucharska dla maluchów i niemowląt (recenzja)
Książka kucharska dla maluchów i niemowląt (recenzja)

Bardzo lubię gotować i dlatego, kiedy przyszło mi zrecenzować książkę Giny Ford, ucieszyłam się.

Moje dzieci to niejadki. Dlatego na kartkach książki kucharskiej szukałam nie tylko sposobów, jak przekonać ich do jedzenia, ale także jak zachęcić ich do próbowania nowych smaków. Wprawdzie chłopcy to już nie maluchy, ale z jedzeniem wciąż mają problemy. Udało nam się! Obaj synowie gotowali ze mną i z przyjemnością próbowali przyrządzone wspólnie potrawy. Razem czytaliśmy przepisy i układaliśmy menu na każdy dzień.

spis treści
Książka kucharska esprit
Książka kucharska esprit

Przepisy na dania dla niemowląt i starszych dzieci

zobacz galerię

1. Co znajdziemy w książce?

Zobacz film: "Ciekawe gry i zabawy dla całej rodziny"

Książka daje naprawdę szeroki wybór, ponieważ zawiera ponad 100 różnorodnych przepisów. Wszystkie używane w nich produkty są bez trudu dostępne w Polsce, co tym bardziej zachęcało mnie do gotowania potraw proponowanych przez Ginę. Potrawy te są inspirowane po części kuchnią włoską, ale także brytyjską czy amerykańską. Musiałam zrezygnować z groszku, który autorka często dodaje, bo moje dzieci, niestety nie przepadają za nim. Ale za to chłopcy ze smakiem zjadali paluszki z kurczaka w parmezanie, śródziemnomorską potrawę z ryb czy zupę zimową. Najbardziej jednak smakowało im szybkie spaghetti bolognese.

Wiele przepisów wyśmienicie nadaje się do serwowania również dorosłym, co szczególnie mnie cieszyło, bo lubię kiedy mamy dom pełen ludzi. Dzięki książce Giny mam dużo większy wybór przepisów, które będą wszystkim smakowały, zachowując jednocześnie walory zdrowotne. To duża radość.

2. Przepisy i porady

Dziełko Giny Ford to nie tylko książka kucharska. ale także poradnik o zdrowym odżywianiu dzieci i o zasadach wprowadzania różnych potraw do menu maluszka. Gina Ford jest specjalistką od pielęgnacji małych dzieci, ale - jak pokazuje ta książka - również specjalistką od żywienia. Stworzyła fantastyczny poradnik dla mamy w kuchni. Krok po kroku prowadzi nas przez tajniki przygotowywania pełnowartościowych dań, które posmakowały moim dzieciom.

Przy każdym przepisie podany jest wiek dziecka, od którego można podawać wybraną potrawę. Będzie to istotna wskazówka dla każdego rodzica.

Czy proponowane przez autorkę dania posmakują waszym maluchom? Przekonajcie się sami.

Miłego gotowania i smacznego!

_Książka kucharska dla maluchów i niemowląt

Gina Ford

Wydawnictwo Esprit

Kraków 2008

Małgorzata Lejman_

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze