Trwa ładowanie...

Krwawy rytuał w królewskiej rodzinie. Księżna Kate nie zgodziła się, by jej dzieci brały w nim udział

 Kamil S. Sikora
15.03.2023 19:18
Księżna nie zgodziła się, by jej dzieci wzięły udział w polowaniu na lisy
Księżna nie zgodziła się, by jej dzieci wzięły udział w polowaniu na lisy (Getty Images)

Okazuje się, że w rodzinie królewskiej wciąż praktykuje się przestarzałe rytuały. O jednym z nich wspomniał w swojej biografii książę Harry. Księżna Kate kategorycznie stwierdziła, że jej dzieci nie będą brały w nim udziału.

spis treści

1. Kontrowersje wokół rodziny królewskiej

Każdy, kto śledzi historię rodziny królewskiej, doskonale wie, że są z nią związane pilnie strzeżone tajemnice, skandale i burzliwe relacje. W 2020 roku media z całego świata zelektryzowała wiadomość o tym, że książę Harry wraz ze swoją małżonką Meghan i dwójką dzieci postanowili opuścić Wielką Brytanię, zrezygnować ze swoich tytułów i wyprowadzić się do Stanów Zjednoczonych.

Oczywiście ich decyzja nie spodobała się Karolowi i Williamowi. Zdaniem króla i jego następcy, Harry powinien pozostać przy swojej rodzinie i okazywać jej wsparcie. Podczas wywiadu dla Oprah Winfrey para szczerze wyjaśniła, dlaczego postanowiła zrezygnować z pełnienia królewskich obowiązków. Sytuację jeszcze bardziej zaogniła książka biograficzna księcia Harry'ego pt. "Spare", gdzie można poznać nieujawnione do tej pory informacje na temat rodziny królewskiej.

Księżna nie zgodziła się, by jej dzieci wzięły udział w polowaniu na lisy
Księżna nie zgodziła się, by jej dzieci wzięły udział w polowaniu na lisy (Getty Images)

Harry opisał tam m.in. wciąż praktykowany pewien krwawy rytuał, który jest związany z zamiłowaniem rodu królewskiego do polowania na lisy. Zgodnie z tradycją młodzi członkowie rodziny królewskiej, po zabiciu przez siebie pierwszego zwierzęcia, powinni pozwolić na posmarowanie sobie twarzy jego krwią. Tradycja symbolizuje przejście z wieku dziecięcego w dorosłość i traktuje się ją jako oddanie szacunku martwemu zwierzęciu.

Zobacz film: "Charlotte pokazała rogi. Bezcenna reakcja księżnej Kate"

2. Dzieci księżnej Kate nie wezmą udziału w krwawym rytuale

Krwawy rytuał został opisany nie tylko przez Harry' ego, ale napisał o nim także Tom Quinn w swojej nowej książce dotyczącej rodziny królewskiej pt. "Gilded Youth: An Intimate History of Growing Up in the Royal Family".

Książka pojawiła się na rynku 28 lutego br. i dotyczy historii młodych członków brytyjskiej monarchii. Autor ujawnił, że żona księcia Williama, księżna Kate nie zgodziła się na udział swoich pociech we wspomnianym rytuale. Uważacie, że to słuszna decyzja?

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Rekomendowane przez naszych ekspertów

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze