Trwa ładowanie...

Księżniczka Charlotte z Cambridge ma 5 lat. Księżna Kate i książę William są dumni z córki

 Dorota Mielcarek
02.05.2020 06:59
Księżniczka Charlotte ma urodziny
Księżniczka Charlotte ma urodziny (Instagram)

Księżniczka Charlotte z Cambridge 2 maja 2020 r. obchodzi swoje 5 urodziny! Ależ ten czas leci. Urodziny córki księcia Williama i księżnej Kate to idealna okazja, aby nieco przybliżyć sylwetkę pięciolatki, którą kochają Brytyjczycy. Oto kilka ciekawostek o royal baby.

1. Urodziny księżniczki Charlotte

Przez epidemię koronawirusa urodziny małej księżniczki, będą wyglądały nieco inaczej niż poprzednie. Pałac Kesington nie zdradził jeszcze szczegółów, ale możemy się domyślać, że obędzie się bez imprezy urodzinowej i obecności jej wujka Harry’ego i cioci Meghan. Księżniczka Karolina ma 5 lat i jest jednym z najbardziej wpływowych na świat mody dzieci. Skąd ta pewność? Kiedy tylko dziewczynka pojawi się w jakimś stroju, jest on na pniu wyprzedawany tego samego dnia.

Księżniczka Karolina z Cambridge - oficjalne zdjęcie
Księżniczka Karolina z Cambridge - oficjalne zdjęcie (Kesington Palace)

2. Dwujęzyczność dzieci

Zobacz film: "Sekret idealnej sylwetki Księżnej Kate"

Książęta Cambridge podjęli decyzję, że przy wychowaniu dzieci skorzystają z pomocy niani. Wybrali Marię Borallo, która ukończyła Norland College w Bath, elitarną szkołę dla niań z ponadstuletnią tradycją. Warto dodać, że kobieta jest Hiszpanką. Dzięki temu, mała Charlotte osłuchuje się z językiem hiszpańskim i biegle się nim posługuje.

3. Ulubiona zabawa Charlotte?

Jak każda mała dziewczynka uwielbia się bawić i ma swoje pasje, które rozwija dzięki rodzicom. Jedną z nich jest… taniec! "Moja córka Charlotte uwielbia tańczyć" – powiedział z dumą książę William i przyznał, że mała ksieżniczka jest jego oczkiem w głowie.

4. Księżniczka Charlotte zasiądzie na tronie?

Jako pierwsza kobieta w bezpośredniej sukcesji nie straci swojego miejsca w kolejce do brytyjskiego tronu. Takie prawo obowiązuje od 2011 roku, tak więc może mieć okazję zasiąść na tronie.

5. Dlaczego Charlotte nosi tylko sukienki?

Jest to wewnętrzna zasada, tradycja, obowiązująca członków rodziny królewskiej. Dodatkowo ubiór mamy i córki powinien być w podobnym klimacie. Możemy to obserwować przy okazji każdego publicznego pojawienia się rodziny królewskiej.

Charlotte 2 maja 2020 r. kończy 5 lat! Wszystkiego najlepszego księżniczko!

Zobacz także: Dziewczynka uderzająco podobna do księżniczki Charlotte. Ludzie robią jej zdjęcia

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Dowiedz się więcej:

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze