Trwa ładowanie...

Olsztyn. Kradzież w szpitalu. Matka okradła matkę, schowała torebkę do wózka swojego dziecka

Avatar placeholder
Olga Kowalik 23.07.2021 15:18
Policja próbuje ustalić tożsamość młodej matki, która okradła kobietę w olsztyńskim szpitalu
Policja próbuje ustalić tożsamość młodej matki, która okradła kobietę w olsztyńskim szpitalu (KMP w Olsztynie)

Policja w Olsztynie próbuje ustalić dane złodzieja, który okradł kobietę przebywającą w szpitalu. Jak się okazuje sprawcą kradzieży była… kobieta trzymająca dziecko w ramionach. Natomiast ofiarą była również inna matka. Na nagraniu widać jak złodziejka przywłaszcza sobie cudzą torebkę.

spis treści

1. Kradzież w biały dzień

Policja próbuje ustalić personalia kobiety, która w trakcie pobytu w jednym z olsztyńskich szpitali kradnie torebkę znajdującą się na korytarzu i wkłada ją do wózka swojego dziecka. Łączna wartość skradzionych przedmiotów to 1200 zł – ofiara straciła dokumenty, telefon, gotówkę i karty płatnicze.

Policja prosi o pomoc każdego, kto rozpoznaje kobietę z nagrania lub ma informacje dotyczące tej sprawy. Z komendą można się skontaktować pod numerami telefonu 47 731 38 32, 47 731 4738 50 lub 731 34 24. Można również napisać na adres mailowy: joanna.burakiewicz-olbrys@olsztyn.ol.policja.gov.pl.

2. Dzieci uczą się od rodziców

Zdarzenie wywołało niemałe oburzenie wśród internautów. Jeden z komentarzy słusznie wspomina o nauce, jaka będzie płynęła z tego nagrania dla dziecka. Należy pamiętać, że dzieci naśladują dorosłych i na podstawie ich zachowań kształtują własny obraz rzeczywistości.

Psycholog Karolina Wilk uprzedza, że dziecko uczy się od nas m.in. stosunku do innych ludzi, do władzy oraz do prawdy. Jeśli dorosły zachowuje się niegrzecznie wobec innych osób np. kelnerki, urzędniczki lub lekceważąco wobec władzy np. policjanta wypisującego mandat, istnieje duże prawdopodobieństwo, że dziecko będzie się zachowywało w przyszłości w ten sam sposób, przyjmując brak szacunku do innych i ogólnie do autorytetów za normę.

Psychoterapeutka uczula również na kłamstwo w obecności młodszych członków rodziny. Dzieci obserwując, jak okłamujemy osoby w naszym otoczeniu, będą myślały, że jest to przykład normalnego funkcjonowania w społeczeństwie. Prawdopodobnie przyjmą również od nas sposób radzenia sobie z konfrontacją w przypadku ewentualnego oskarżenia i to będzie rzutowało na ich zdolności do ponoszenia odpowiedzialności za swoje czyny.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze