Trwa ładowanie...

Kontrowersyjna lekcja religii. Dzieci musiały zaplanować własny pogrzeb

Do kuriozalnej sytuacji doszło w Wielkiej Brytanii. Uczniowie jednej ze szkół musieli w ramach pracy domowej zaplanować własny pogrzeb. Rodzice są oburzeni.

Zobacz film: "Rozpoczęcie matur 2020"

1. Kuriozalne zadanie szkolne

Do nietypowej sytuacji doszło w szkole św. Pawła w Leicester w Wielkiej Brytanii. Uczniowie ósmej klasy podczas na lekcji online z religii dostali domowe zadanie. Polegało ono na zaplanowaniu własnego pogrzebu. W ramach zadania dzieci miały wybrać muzykę, strój do pochówku oraz kwiaty.

Podczas lekcji religii dzieci musiały zaplanować własny pogrzeb
Podczas lekcji religii dzieci musiały zaplanować własny pogrzeb (Getty Images)

13-latkowie mieli też odpowiedzieć na zasadnicze pytanie: czy chcą zostać skremowani, czy jednak wolą zostać pogrzebani?

2. Skandal w brytyjskiej szkole

Kiedy rodzice dowiedzieli się o zadaniu, rozpętała się burza. Gemma Marston, matka jednego z uczniów, postanowiła opublikować treść zadania w internecie.

Takie zadanie dostały dzieci
Takie zadanie dostały dzieci (Facebook )

"Gdzie chciałbyś, aby twoje ciało zostało pochowane lub twoje prochy rozproszone?" - brzmiało jedno z pytań.

W innych rubrykach dzieci miały napisać kogo chciałyby zaprosić na swój pogrzeb i w jaki ubraniu zostać pochowani.

"Czy wy też uważacie, że nakłanianie dzieci do zaplanowania własnego pogrzebu to przesada, czy ze mną jest coś nie tak?" - zapytała Gemma Marston.

Rodzie komentując tę sytuację zwrócili uwagę, że dzieci powinny wiedzieć, czym jest śmierć, ale praca domowa polegająca na zaplanowaniu własnego pogrzeby jest dużą przesadą. Jeszcze inni zwrócili uwagę, że to zadanie jest absurdalne szczególnie podczas pandemii koronawirusa, kiedy wiele rodzin straciło swoich bliskich.

"To jest obrzydliwe, szczególnie gdy widzimy, że panuje pandemia, a tysiące umierają" – powiedział Tabby Mcgailey.

3. Co na to szkoła?

Jak podają brytyjskie media, kiedy sytuację opisały wszystkie gazety i portale, szkoła skontaktowała się z Gemmą Marston i przeprosiła.

Dyrekcja zasłoniła się tym, że zadanie domowe zostało wysłane "przez pomyłkę".

Zobacz także: Szkolne terrorystki. Dziewczynki coraz bardziej agresywne. Rozmawiamy z psycholog Katarzyną Kucewicz

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.