Przejdź na WP

Kompetencje przyszłości. 9 umiejętności, które docenią pracodawcy w 2020 r.

Jesteś mamą i planujesz zmianę pracy w najbliższym czasie? Koniecznie sprawdź, jakich umiejętności będą szukać pracodawcy w 2020 r. Naukowcy z Phoenix stworzyli listę umiejętności, na które pracodawca zwróci uwagę.

Zobacz film: "Henryka Bochniarz: etaty to relikt przeszłości"

1. Rekrutacja 2020. Idealne cechy pracownika

Naukowcy z Uniwersytetu w Phoenix we współpracy z wiodącymi markami na rynku (takimi jak Disney) opracowali listę umiejętności, jakich będą szukać podczas rekrutacji w najbliższym czasie.

Podczas tworzenia listy kompetencji pracownika wzięli pod uwagę kilka zmiennych. Społeczeństwo się starzeje przy jednoczesnym wydłużeniu długości życia. Oznacza to, że rekruterzy przestaną brać pod uwagę metryczkę. Jest to dobra wiadomość zarówno dla osób młodych, jak i starszych.

Ważnym czynnikiem jest także rozwój mediów społecznościowych. Globalna komunikacja stała się prosta, ale wraz z nią zwiększa się ilość tworzonych danych. Warto nadążać za nowymi trendami

2. Cechy przydatne podczas rekrutacji

Nadawanie głębszego sensu temu, co chcesz wyrazi:

Odkryj w sobie odkrywcę. Nie bój się tego, czego nie znasz. Nastaw się na to, że nowe oznacza dobre.

Umiejętność nawiązywania relacji międzyludzkich:

Wysoki poziom empatii na pewno pomoże w zdobyciu tej umiejętności. Zdolność do komunikowania się w prosty i bezpośredni sposób jest bardzo pożądana.

Na relacje między ludźmi składa się także: szczerość i otwartość. W pracy zespołowej niezwykle ważna jest otwartość i umiejętność słuchania.

Umiejętność rozwiązywania problemów:

Podczas pracy w zespole zawsze będą niezgodności. Ważne jest, żeby potrafić je rozwiązać. Szukanie rozwiązania korzystnego dla obu stron sporu jest bardzo cenne.Tę umiejętność wykorzystaj już na rozmowie rekrutacyjnej - znajdź takie odpowiedzi, które wykraczają poza schemat.

Tolerancja- zdolność do pracy w zróżnicowanym środowisku kulturowym:

Świat się zmienia. Trzeba to zaakceptować. Możliwe, że będziesz pracować w biurze z osobą, która ma inne wyznanie, kolor skóry lub ma inny system wartości. Tolerancja jest ważna w każdym środowisku. Pielęgnuj ją i pogłębiaj wiedzę o różnych kulturach.

Wyciąganie wniosków z twardych danych:

Ilość danych do analizy ciągle się powiększa. Pracodawcy szukają osób, które potrafią wyciągnąć wnioski z dużej ilości danych, zwłaszcza z tzw. systemu Big Data.

Umiejętność korzystania z mediów społecznościowych:

To nie tylko publikowanie postów na Facebooku, Twitterze czy Instagramie. To przede wszystkim wiedza o tym, kiedy to robić, jaką treść stworzyć, aby była atrakcyjna dla internauty. Social media mają przede wszystkim przyciągnąć użytkownika i przywiązać go do publikowanych treści. Nowe trendy i komunikatory warto testować na własnej skórze.

Szeroka wiedza na różne tematy:

Bądź ekspertem w swojej dziedzinie, ale znaj się także na innych. Interdyscyplinarność rozumiana jako umiejętność czytania i rozumienia pojęć w różnych dyscyplinach będzie dużym atutem w oczach rekrutera.

Myślenie projektowe – osiąganie wyników:

Umiejętności dzięki którym znajdziesz pracę
Umiejętności dzięki którym znajdziesz pracę (123rf)

To nic innego jak dostosowanie swoich metod pracy do osiągania jak najlepszych wyników. Owoce pracy przełożą się na finanse.

Umiejętność pracy wirtualnej – z wirtualnym zespołem:

Możliwe, że część zespołu, znajduje się na drugim końcu świata. To nic strasznego. Nadal będziecie drużyną. Otwarcie się na takie rozwiązanie pomoże w tworzeniu relacji. Wirtualny team wymaga zaangażowania i otwarcia.

Którymi umiejetnościami możesz się pochwalić ?

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska S.A. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.