Kolejna niebezpieczna zabawa na Facebooku – rodzice uważajcie!

‘’Wyzwanie 48 godzin’’ polega na upozorowaniu własnego zaginięcia i niedawaniu oznak życia przez 2 doby. Zagraniczne media donoszą, że gra zbiera coraz więcej zwolenników.

Zobacz film: "Poszukiwania dziecka zaginionego na polu kukurydzy"

1. Zasady gry

Dziecko, które podejmuje ‘’Wyzwanie 48 godzin” musi zniknąć na dwie doby. W tym czasie zbiera punkty. Każdy post, w którym wymieniono imię zaginionego dziecka wraz z informacją o jego zaginięciu to jeden punkt. Wygrywa ten, kto zbierze najwięcej punktów – czyli osoba, która zaangażuje największą ilość internautów. Dopiero po ustalonym czasie mogą wyjść z ukrycia i poinformować swoich bliskich, że są bezpieczni.

10 zagrożeń, które czyhają na dziecko w piaskownicy
10 zagrożeń, które czyhają na dziecko w piaskownicy [10 zdjęć]

Pod tą obco brzmiącą nazwą kryje się zakażenie pierwotniakiem zwanym lamblia intestinalis. Jest utrapieniem...

zobacz galerię

2. Rzecznik Facebooka

Rzecznik Facebooka poinformował, że jak na razie nie otrzymali zgłoszenia, o kimś, kto bierze udział w tej ‘’zabawie”. Jak mówi: ‘’Bezpieczeństwo młodych ludzi na Facebooku traktujemy bardzo poważnie”. Zapewnił również, że będą ściśle współpracować z ekspertami do spraw bezpieczeństwa nieletnich. Zachęcił również ludzi do korzystania z narzędzi raportowania, które są dostępne na portalu społecznościowym i do reakcji, jeżeli będą świadkiem czegoś takiego.

Zobacz też:

W Polsce na razie nie ma sygnałów dotyczących tego zjawiska, choć na ogół taka ''moda'' przychodzi do nas później. Miejmy jednak nadzieję, że to szaleństwo nas ominie. Jako rodzice musimy być jednak czujni.

Doniesienia o podobnym wyzwaniu były w 2015 roku. Chodziło wtedy o ‘’Grę 72”, która również polegała na upozorowaniu własnego zaginięcia. Okazała się być jednak miejską legendą. Czy i tym razem będzie tak samo?

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska S.A. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.