Trwa ładowanie...

Klocki dla dziecka do 7 lat - jakie polecamy?

Różnorodność klocków dla dzieci sprawia, że każde z nich znajdzie zestaw idealny dla siebie. Producenci śledzą dziecięcą modę dotyczącą ulubionych bajek i filmów animowanych, przez co regularnie pojawiają się na rynku nowości, odnoszące się do ulubionych, bajkowych bohaterów. Co więcej, dzięki pomysłowym rodzajom klocków możemy być pewni, że zbyt szybko się nie znudzą.

Zobacz film: "Jak pomóc dziecku rozwijać zmysły?"

spis treści

1. Klocki Lego

Klocki Lego zna chyba każdy. Nie każdy jednak wie, że Lego to ogromna pula zestawów odnoszących się do różnych, tematycznych serii. Dla dzieci do lat 7 proponowane są m.in. zestawy Lego Juniors, Lego Friends, Lego City czy Lego Marvel Super Heros. Lego Juniors i Lego City spodobają się głównie chłopcom. Z linii Juniors na topie są zwłaszcza zestawy z bajki "Auta", np. "Warsztat Smokey'ego" i "Finałowy wyścig Florida 500". Lego City to policyjne przygody i miejski zgiełk. "Przystanek autobusowy", "Posterunek policji" i "Zamiatacz ulic i koparka" to tylko niektóre propozycje dla kilkulatków.

Lego Friends powstało z myślą o dziewczynkach. Z klocków stworzymy budynki i atrakcje, jakie spotkać można w mieście Heartlake. Dla dzieci do 7 lat proponowane są np. "Pracownia fotograficzna Emmy" oraz "Parada piesków". Marvel Supe Heroes odnoszą się do superbohaterów znanych dzieciom z komiksów i filmów animowanych. "Wonder Woman kontra Doomsday" albo "Iron Man kontra Thanos" to jedne z najpopularniejszych klocków z tej serii, przeznaczonych dla dzieci od 5 lat.

2. Klocki Cobi

Przypominają popularne Lego i rzeczywiście mają z nimi wiele wspólnego. przede wszystkim kształty i rodzaj klocków oraz figurki dołączone do zestawu. Klocki Cobi również posiadają szeroki wachlarz tematyczny. Popularne zestawy, to m.in. "Boeing 787 Dreamliner", "Statek Widmo"i "McLaren Pit Stop z bolidem". Z klocków tych można stworzyć duże modele statku czy samolotu, które dokładnie odwzorowują jego oryginał. W pudełku znajdziemy ponad 500 elementów do złożenia wraz z mini ludzikami.

Najdziwniejsze imiona nadawane w Warszawie. Kreatywność rodziców nie zna granic
Najdziwniejsze imiona nadawane w Warszawie. Kreatywność rodziców nie zna granic [6 zdjęć]

W Polsce trwa baby boom. W samej tylko Warszawie w tym roku przyszło na świat ok. 24 tys. dzieci. To...

zobacz galerię

3. Klocki konstrukcyjne typu Heros

Klocków konstrukcyjnych na rynku jest wiele. Różnią się między sobą nie tylko materiałem, z którego są wykonane, ale także sposobem tworzenia konstrukcji. Klocki Heros, które warto w tej kategorii wymienić, do drewniane elementy z otworami na śruby. Te zaś łączą ze sobą różne części, pozwalając na iście inżynierską zabawę. Klocki fantastycznie wspierają wyobraźnie oraz myślenie przestrzenne. Pozwalają dziecku na wyciszenie i skupienie podczas montażu budowli lub pojazdu. Dzięki dołączonym do zestawu kołom oraz elementom karoseryjnym, dziecko stworzy swój własny dźwig, straż pożarną, czy wyścigówkę. Zestawy można dowolnie łączyć i tworzyć jeszcze ciekawsze maszyny.

4. Klocki Clics

Nie są tak popularne jak Lego, czy klocki konstrukcyjne, ale bez wątpienia są fantastycznymi klockami, gwarantującymi kreatywną zabawę. Doskonale sprawdzą się zarówno dla dzieci do lat 7, jak i starszych. Klocki Clics to płaskie kwadraciki, z boku których znajdziemy wystające zaczepy. Łączą się ze sobą bokami, tworząc płaską powierzchnię budowli. Dzięki tej cesze, konstrukcje prezentują się bardzo ciekawie i w łatwi sposób możemy budować wszelkiego rodzaju zaokrąglenia. W klockach znajdziemy takie elementy, jak koła, oczy, czy słupki, dzięki którym tworzone kształty są jeszcze zabawniejsze.

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.