Trwa ładowanie...

Kim są znane "Super MAMY"?

 Aleksandra Miłosz
26.07.2017 09:53
Kim są znane "Super MAMY"?
Kim są znane "Super MAMY"?

SuperMamy

Artykuł sponsorowany

Do akcji „Super MAMY” zorganizowanej przez Limango dołączyły młode, aktywne, zaangażowane, znane i lubiane polskie artystki. W ich gronie możemy znaleźć Novikę i Monikę Mrozowską, które w cyklu artykułów merytorycznych powstałych we współpracy z Limango dzielą się swoimi doświadczeniami i wiedzą z innymi kobietami.

Obie artystki wspólnie przyznają, że tak naprawdę każda mama jest super. Monika Mrozowska, mama 11-letniej Karoliny, 4-letniej Jagody i maleńkiego Józia tłumaczy: „Czasami mamy gorszy dzień, nie mamy siły, a i tak wstajemy, robimy śniadanie, odrabiamy lekcje, gotujemy obiad, słuchamy, co wydarzyło się w przedszkolu, tulimy do snu, wstajemy w nocy. Żeby to ogarnąć potrzebne są nadprzyrodzone moce...”

Zobacz film: "Ciekawe gry i zabawy dla całej rodziny"

Novika, mama 7-letniej Niny, uważa natomiast: „Na swój sposób każda mama jest super mamą, bo każda oddaje dziecku ogromną część siebie, swojego czasu, swoich przyjemności. Każda z nas, kiedy zostaje mamą musi nauczyć się dzielić pracę (nawet jeśli jest to prowadzenie domu) z obowiązkami matki, często mając przy tym małe wsparcie partnera czy rodziny”.

Monice Mrozowskiej w byciu mamą najbardziej podoba się to, że raz ona uczy czegoś swoje dzieci, a innym razem one uczą czegoś ją. Novika przyznaje, że to, co ją najbardziej zaskoczyło w macierzyństwie to czas, który trzeba poświęcić maluchowi. Nie sądziła też, że dziecko może mieć tak silny charakter i dominować nad rodzicami.

1. Codzienne obowiązki a macierzyństwo

Novika zapytana o to, w jaki sposób udaje jej się dzielić pracę zawodową z macierzyństwem, mówi, że od razu została rzucona na głęboką wodę: „Na koncert na festiwalu Open’er pojechałam z dwumiesięczną córeczką. Wtedy oczywiście wsparcie partnera było niezastąpione, musiał czekać z nią w garderobie. Potem włączyła się cała rodzina, z teściową na czele, więc nie mam, na co narzekać”. Monika ma jednak inne metody: „Równowaga musi być, nie mogłabym zajmować się wyłącznie dziećmi, ale ponieważ staram się nie korzystać z pomocy przy opiece nad nimi, to mój dzień naprawdę czasami jest szalony”.

2. Wolny czas

Okazuje się, że obie mamy, choć zapracowane, znajdują czas na przyjemności ze swoimi dziećmi. „Mam dwie córki, podobne do siebie, a jednak bardzo różne. Uwielbiam robić z nimi WSZYSTKO!!! Podróżować, spacerować, robić zdjęcia, gotować, oglądać filmy, a latem rozgwieżdżone niebo, chodzić na zakupy…” – mówi Monika, a po chwili dodaje: „Ale najważniejsze jest dla mnie to, by one wiedziały, jak mocno je kocham i zawsze, cokolwiek by się nie stało, mogą na mnie liczyć. Tak jak ja na moją mamę”. Novika za to przyznaje, że nie zawsze plany czy ustalenia wychodzą, ale przecież „nie trzeba wcale być idealną i nieomylną, by być Super Mamą”.

Przeczytaj więcej o Super Mamie Monice Mrozowskiej w naszym artykule.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.