Trwa ładowanie...

Jakie ubezpieczenie dla dziecka w przedszkolu?

Avatar placeholder
09.11.2022 14:07
Jakie ubezpieczenie dla dziecka w przedszkolu?
Jakie ubezpieczenie dla dziecka w przedszkolu? (Materiał Partnera)

Artykuł sponsorowany Rankomat.pl

Ubezpieczenie dziecka uczęszczającego do przedszkola to wybór rodziców. Nie jest obowiązkowe, ale w praktyce może się zbawienne. Zwłaszcza, jeśli dojdzie do nieszczęśliwego wypadku lub innego incydentu, gdy dziecko przebywa poza domem. Taka ochrona ma też szczególne znaczenie, kiedy dziecko poważnie zachoruje, a leczenie i rehabilitacja przekraczają finansowe możliwości rodzica. Czym dokładnie jest NNW i na co zwrócić uwagę przy zakupie polisy?

Dlaczego ubezpieczenie w przedszkolu jest ważne?

Kiedy twoja pociecha zaczyna odkrywać świat i poznawać swoje możliwości, warto zapewnić jej do tego odpowiednie warunki. Nawet najlepsze ubezpieczenie na życie i zdrowie nie da ci pewności, że nie dojdzie w związku z tym do żadnych przykrych zdarzeń czy incydentów. Możesz jednak zadbać o złagodzenie ich konsekwencji. Wystarczy, że wykupisz odpowiednią polisę NNW dla dziecka. Na rynku znajdziesz szereg ofert przeznaczonych dla dzieci uczęszczających na co dzień do przedszkola.

Jako rodzic nie masz kontroli nad zachowaniem dziecka, kiedy przebywa ono poza domem, bez twojej opieki. Ponadto przedszkole to miejsce, w którym ryzyko wypadku czy innego uszczerbku na zdrowiu jest dosyć duże. Decydują o tym takie czynniki, jak m.in.:

 • liczba dzieci w grupie;
 • liczba opiekunów w grupie;
 • przedział wiekowy dzieci;
 • przestrzeń przedszkola i potencjalne zagrożenia.

Ubezpieczenie indywidualne czy grupowe?

Wykupienie polisy NNW dla dziecka w przedszkolu to stosunkowo niewysokie koszty, a zakres świadczenia może być naprawdę imponujący. Niezależnie od tego, czy opłacisz składkę w ramach polisy grupowej czy znajdziesz ofertę indywidualną, przed ostateczną decyzją zapoznaj się z dokładnymi warunkami ubezpieczenia i jego zakresem. Warto skorzystać także z porównywarek online i specjalnych stron gromadzących najważniejsze dane z poszczególnych zakładów. Takie zestawienia znajdziesz m.in. na stronie rankomat.pl.

Ubezpieczenie grupowe w przedszkolu

Każdego roku przedszkola podpisują z ubezpieczycielem umowę na świadczenie usług i często wysokość składki jest dla bardzo atrakcyjna. Zwykle są to kwoty w granicach 40–60 zł. Placówka ma w tym wypadku dużą przewagę, ponieważ długotrwała współpraca z konkretnym zakładem ubezpieczeniowym otwiera pole do negocjacji ceny polisy. Rodzic nie musi martwić się o formalności – po zapoznaniu się ze szczegółami podpisuje jedynie umowę i opłaca składkę.

Ubezpieczenie indywidualne dla przedszkolaka

Nie ma przymusu, by korzystać z polisy NNW w ramach umowy między przedszkolem a zakładem ubezpieczeń. Możesz zdecydować się na ochronę w samodzielnie wybranym towarzystwie i co więcej – dopasować zakres ochrony do indywidualnych potrzeb twojego dziecka. Tej możliwości nie ma w przypadku polisy grupowej.

Ubezpieczenie dziecka w przedszkolu. Co powinno obejmować?

W Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia (OWU) wybranej polisy zawsze znajdziesz zakres ochrony, jaką zostanie objęte dziecko. Ubezpieczyciel dodaje tam także informację o sumie ubezpieczenia , czyli maksymalnej kwocie, jaką może wypłacić w razie konieczności (np. trwałego uszczerbku na zdrowiu lub zgonu). Nie każdy wypadek generuje pełen zwrot z wykupionej polisy. Ubezpieczenie dziecka w przedszkolu może obejmować także:

 • uszkodzenie ciała, np. rany skóry, złamania, wstrząśnienie mózgu, utrata zębów stałych;
 • pobyt w szpitalu;
 • ukąszenie przez kleszcza lub pogryzienie przez psa;
 • zwrot kosztów leczenia i rehabilitacji, również odbudowy zębów stałych;
 • zwrot kosztów naprawy okularów korekcyjnych lub aparatu słuchowego w wyniku wypadku;
 • pomoc psychologiczną;
 • śmierć rodzica/opiekuna prawnego ubezpieczonego dziecka w wyniku nieszczęśliwego wypadku.

Najważniejsze parametry polisy ubezpieczeniowej dla dziecka w przedszkolu to zakres ochrony, ogólna suma ubezpieczenia czy wymiar czasu, w którym przedszkolak będzie podlegać ochronie. Wszystkie szczegóły znajdziesz w umowie, z którą powinieneś się zapoznać przed złożeniem podpisu. Zadbaj o bezpieczne odkrywanie świata przez swoje dziecko – polisa ubezpieczeniowa to najważniejszy krok w tym kierunku.

Artykuł sponsorowany Rankomat.pl

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze