Trwa ładowanie...

Jak zaplanować bezpieczne wakacje – o czym koniecznie należy wiedzieć przez podróżą?

Avatar placeholder
30.07.2020 10:37
Jak zaplanować bezpieczne wakacje – o czym koniecznie należy wiedzieć przez podróżą?
Jak zaplanować bezpieczne wakacje – o czym koniecznie należy wiedzieć przez podróżą?

Pandemia koronawirusa wywołała wiele strachu i zamknęła nas w domach na dłużej, niż sądziliśmy. Teraz, kiedy z tygodnia na tydzień przystosowujemy się do nowej rzeczywistości, potrzebny jest nam odpoczynek, który mogą zapewnić wymarzone wakacje. Czy jednak w dobie wciąż istniejącego zagrożenia, warto w ogóle je rozważać? Tak, jednak należy zachować środki ostrożności i zabezpieczyć zarówno siebie, jak i swoich bliskich. O czym szczególnie należy pamiętać, by zapewnić sobie łatwiejszą codzienność w czasie urlopu?

Artykuł sponsorowany

Bezpieczne wakacje w dobie pandemii

Choć nasza codzienność jest łatwiejsza, niż jeszcze 2 miesiące temu, bo obostrzenia związane z pandemią nie są już tak restrykcyjne, wciąż musimy zachowywać ostrożność. Przed wyjazdem warto przede wszystkim zadbać o klasyczny zestaw zabezpieczający, czyli maseczkę zakrywającą usta i nos oraz płyn do dezynfekcji rąk. Warto również omijać duże skupiska ludzi i zachowywać odpowiedni dystans.

Istotną kwestią jest również wybór miejsca wakacji. Większość krajów atrakcyjnych turystycznie otworzyła dla nas swoje granice, a po powrocie z wymarzonych wakacji nie trzeba już przechodzić dwutygodniowego okresu kwarantanny.

Główny Inspektorat Sanitarny zaleca również:

• niespożywanie tego samego pożywienia czy napoju, co pozostali uczestnicy podróży; • dokładne zapoznanie się z sytuacją epidemiczną w konkretnym regionie Polski lub kraju, do którego się wybieramy; • dokonanie szczepień na choroby, które mogą stanowić zagrożenie, np. w tropikalnym kraju; • dbanie o ubiór adekwatny do warunków pogodowych i wzmacnianie odporności organizmu na czas wyjazdu.

Niestety, nawet przy zachowaniu pełnej ostrożności nikt nie da nam stuprocentowego poczucia bezpieczeństwa i pewności, że nie zachorujemy na Covid-19.

1. Łatwiejsza codzienność z ubezpieczeniem na wakacje

Podstawą uniknięcia problemów podczas wyjazdu jest ubezpieczenie turystyczne, które pokrywa koszty leczenia w przypadku zachorowania na COVID-19. I to niezależnie od tego, czy pandemia została ogłoszona, czy też nie.

Jest to traktowane jako nagłe zachorowanie za granicą, dzięki czemu mając dobre ubezpieczenie można liczyć na pomoc medyczną nawet do 1 miliona złotych! Co więcej, takie ubezpieczenie może być niezwykle pomocne również w przypadku innych chorób (także następstw tych przewlekłych) i niepożądanych sytuacji, jakie mogą mieć miejsce podczas wakacji. Pokryje koszty transportu medycznego czy ratownictwa – bez jakichkolwiek limitów. Taki zestaw ochrony oferuje np. ubezpieczenie turystyczne Warty.

2. Nagłe zachorowanie – wakacyjny problem wielu osób

O chorobę w trakcie wakacji nietrudno – i nie mówimy tu tylko o COVID-19. Szczególnie problematyczna może być wizyta za granicą z dzieckiem, kiedy maluch złapie np. grypę albo anginę.

Nasza córka rozchorowała się podczas wakacji w Chorwacji – mówi Pani Zofia – Postanowiliśmy nie zwlekać i szybko skontaktowaliśmy się z naszym ubezpieczycielem. Dzięki temu po niecałych dwóch godzinach pojawił się u nas lekarz, płynnie mówiący po angielsku. Stwierdził anginę i zapalenie ucha, po czym przepisał niezbędne leki. Zarówno koszty wizyty, jak i leków pokryła Warta– dodaje Pani Zofia.

Z równie pilną sytuacją mierzył się Pan Marcin z Krakowa, którego kilkumiesięczna córka nabawiła się zapalenia płuc podczas wakacji w Tajlandii. Ubezpieczyciel pokrył koszty hospitalizacji na oddziale intensywnej terapii, transportu medycznego do szpitala w Bangkoku i, w późniejszym czasie, transportu do Polski. Ostateczna kwota wyniosła ponad pół miliona złotych.

3. Jakie ubezpieczenie na wakacje wybrać?

Coraz częściej urlop spędzamy aktywnie. Sporty, które jeszcze kilka lat temu uważane były za ekstremalne, dziś stają się powszechne. Często się zdarza, że spontanicznie korzystamy z możliwości aktywnego wypoczynku nie planując wcześniej nurkowania czy surfowania. Dlatego wybierajmy ubezpieczenie, które już w podstawowej wersji będzie obejmowało większość sportów amatorskich, takich jak jazda na skuterach wodnych, windsurfing, kitesurfing czy nurkowanie.

Wybierając się za granicę autem sprawdźmy natomiast jaką ochronę zapewnia nam nasze ubezpieczenia samochodu. Dobry pakiet assistance może nam zapewnić szereg usług pomocnych w przypadku awarii auta lub wypadku.

Artykuł sponsorowany

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze