Trwa ładowanie...

Jak zabawa to tylko w Warszawskim Tyglu!

Myślisz, że w rodzinnym gronie nie da się zrobić nic fajnego? Nic bardziej mylnego! Wpadaj z rodzinką na naszą grę miejską „W Warszawskim Tyglu”. Do zdobycia fantastyczne nagrody!

Zobacz film: "Jak przewijać niemowlę?"

spis treści

1. Czym jest gra miejska?

Gra miejska organizowana jest w ramach cyklu „Warszawski Tygiel Rodzinny”, składającego się z 5 bezpłatnych wydarzeń adresowanych do warszawskich rodzin. Całość współfinansowana jest ze środków m.st. Warszawy. Choć Fundacja dla Somalii zajmuje się głównie problemami cudzoziemców, to tym razem „Warszawski Tygiel Rodzinny” skierowany jest również do Polaków. W ramach projektu odbyły się już spotkania poświęcone tematyce wielokulturowości m.in. wspólne gotowanie potraw z różnych stron świata, nauka gry na bębnach i tradycyjne polskie rękodzieło. Celem spotkań jest zachęcenie uczestników do aktywnego spędzania czasu wolnego w gronie rodziny. Umożliwiają one również nawiązanie wielokulturowych znajomości.

Gra miejska odbędzie się najbliższą niedzielę, 23 czerwca 2013 roku, między 11:00 a 13:30. Udział weźmie w niej około dwudziestu 2-6-osobowych drużyn. Każda z drużyn otrzyma wyznaczoną dla siebie trasę, którą trzeba będzie pokonać, wykonując określone zadania związane w wielokulturowością stolicy. Zadania będą dotyczyć również gier i zabaw typowych dla mieszkających w Warszawie imigrantów. Wszystkie zadania zostały przygotowanie w polskiej, angielskiej i rosyjskiej wersji językowej. Mamy nadzieję, iż zachęci to do udziału także osoby, dla których polski nie jest językiem ojczystym.

2. Jak wziąć udział w grze miejskiej?

Już dzisiaj zapraszamy do rejestracji, której można dokonać poprzez formularz na stronie Fundacja dla Somalii a także telefonicznie (22 658 04 87) lub osobiście w siedzibie Fundacji. Warto wziąć udział w naszej zabawie, gdyż wśród drużyn, którym uda się pokonać trasę w wyznaczonym czasie rozlosowane zostaną nagrody takie, jak bon do restauracji Namaste, gry firmy Piatnik oraz zestawy książkowe ufundowane przez wydawnictwa Zakamarki i Wytwórnia, a także słodkie niespodzianki od Manufaktury Cukierków.

A na zakończenie, wszyscy uczestnicy zasiądą do prawdziwie wielokulturowego obiadu przygotowanego przez wolontariuszy Fundacji dla Somalii.

W połowie lipca na serwisie YouTube pojawi się relacja z gier miejskich. Serdecznie zapraszamy!

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.