Trwa ładowanie...

Jak usunąć brzydkie zapachy z auta?

W samochodzie spędzamy coraz więcej czasu, dlatego warto zadbać o przyjemne warunki do jazdy. Świeży zapach w aucie to podstawa – niestety, nie w każdym samochodzie unosi się woń kwiatów. Jeśli w twoim aucie czuć dym papierosowy, stęchliznę, pleśń lub zapach pozostawiony przez domowego zwierzaka, wypróbuj sprawdzone sposoby na odświeżenie powietrza.

Zobacz film: "Polacy kupują foteliki samochodowe dla dzieci w ostatniej chwili"

1. Usuwanie przykrych zapachów z samochodu

Nieprzyjemna woń w aucie bywa trudna do eliminacji, dlatego czasem konieczne jest zastosowanie kilku metod odświeżania powietrza. Do najskuteczniejszych należą:

  • dokładne umycie na mokro tapicerki auta, deski rozdzielczej, podsufitki oraz popielniczki;
  • sprawdzenie filtra kabinowego i usunięcie ewentualnych liści w jego obudowie;
  • użycie neutralizatora zapachów w sprayu (cena 10-50 PLN);
  • pozostawienie w aucie płóciennego woreczka z mieloną kawą;
  • ozonowanie (cząsteczki bakterii, grzybów, pleśni i dymu papierosowego są pochłaniane przez cząsteczki ozonu, emitowane przez specjalne urządzenie);
  • czyszczenie wnętrza samochodu za pomocą ultradźwięków;
  • zwalczenie pleśni na podłodze i pod fotelami przy użyciu preparatów przeciwpleśniowych;
  • rozsypanie żwiru dla kota w miejscu, w którym rozlał się intensywnie pachnący płyn, będący przyczyną przykrego zapachu w aucie;
  • dokładne umycie nadwozia i podwozia – zalecane, gdy nieprzyjemna woń to wynik przyklejenia się do auta fragmentów zwierzęcych odchodów (np. po przejażdżce wiejską drogą).

2. Aerozol na brzydkie zapachy?

Odświeżacz powietrza w sprayu może wydawać się najprostszym sposobem usunięcia przykrej woni z auta, ale nie jest to dobry wybór, podobnie jak zwykły dezodorant. Przede wszystkim produkty tego typu nie usuwają przyczyny problemu, ponadto mogą nasilać odór, łącząc się z niemiłymi zapachami. Znacznie skuteczniejszą metodą odświeżenia powietrza jest oczyszczenie wnętrza auta i regularne wietrzenie, zwłaszcza gdy przyczyną nieprzyjemnej woni jest pleśń.

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.