Trwa ładowanie...

Jak przygotować się do wakacji z dzieckiem?

Zbliża się długo wyczekiwany czas wakacji. Zapewne planujecie wyjazd całą rodziną i zakładacie, że będzie obfitował w same radości. By jednak było to możliwe, należy zadbać o każdy szczegół, zwłaszcza o dobre ubezpieczenie.

Na wakacjach zdarzyć się może wiele niemiłych sytuacji – wypadek, uraz czy awaria samochodu to tylko niektóre z nich. I choć trudno je przewidzieć, trzeba być na nie przygotowanym.

1. Ubezpiecz się!

Zanim wyjedziemy na wakacje, warto rozważyć zakup ubezpieczenia. W tym roku - ze względu na epidemię koronawirusa - większość z nas zdecyduje się zapewne na odpoczynek w Polsce. Warto przed wyjazdem wykupić ubezpieczenie NNW. Da nam to poczucie spokoju i przyda się w sytuacjach awaryjnych.

Ubezpieczenie NNW gwarantuje wypłatę świadczenia, jeśli dziecko dozna urazu lub ulegnie nieszczęśliwemu wypadkowi. Co ważne, w jego ramach nasza pociecha znajduje się pod ochroną nie tylko w czasie wakacji, lecz także pobytu w szkole i na zajęciach pozaszkolnych.

Każda choroba czy wypadek stanowią dla rodziców źródło ogromnego stresu, ale też duże obciążenie finansowe. W ramach ubezpieczenia LINK4 Mama Szybka Pomoc, jeśli dziecko spotka nieszczęśliwy wypadek lub nagle zachoruje, do jego domu zostaną dostarczone leki (do 250 zł) oraz niezbędny sprzęt rehabilitacyjny (do 1000 zł).

>> To ubezpieczenie warto wykupić przed podróżą

2. Co zabrać ze sobą w podróż?

Pakując się na wakacje, koniecznie trzeba pamiętać o niezbędnych dokumentach oraz pieniądzach. Dobrze jest schować je do kilku różnych walizek lub plecaków. Trzymanie wszystkiego w jednej torbie sprawi, że w przypadku kradzieży lub zgubienia bagażu stracimy wszystkie środki.

Elementem niezbędnym podczas podróży jest prawidłowo wyposażona apteczka. Powinna zawierać leki przeciwgorączkowe i przeciwbólowe, preparaty łagodzące ukąszenia oraz repelenty, a także bandaże, plastry i opatrunki. Przyda się też środek dezynfekujący. Jeśli któryś z członków rodziny choruje przewlekle i na stałe przyjmuje leki, należy zadbać o to, by nie zabrakło mu ich w trakcie podróży. No i oczywiście zawsze należy pamiętać o dobrym ubezpieczeniu.

3. Wakacje? Spędź je spokojnie!

Dla wielu osób wakacje poza domem to źródło dużego stresu. Obawiamy się tego, co może nas spotkać w ich trakcie. Warto jednak uświadomić sobie, że nieszczęśliwy wypadek czy uraz mogą zdarzyć się zawsze. I choć trudno się na nie przygotować, można choć w pewnym stopniu złagodzić ich następstwa.

Podstawą jest dobre ubezpieczenie wykupione w sprawdzonej i rzetelnej firmie. Pamiętajmy też, że wakacje nie zwalniają nas z odpowiedzialności. Trzeba zachować czujność, co nie wyklucza dobrej zabawy. Tej podczas podróży nie powinno zabraknąć ani dużym, ani małym.

Partnerem artykułu jest LINK4

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Advertisement