Trwa ładowanie...

Jak przygotować się do podróży z przedszkolakiem?

Wakacje to czas wzmożonego ruchu na drogach. Wielu z nas decyduje się na podróżowanie samochodem. To dobra i wygodna opcja, o ile jednak właściwie zadbamy o bezpieczeństwo pasażerów.

Podstawą jest dobre samopoczucie i pełna koncentracja kierowcy. Musi być on skupiony na trasie. Jego zadaniem jest również sprawdzenie, czy wszyscy pasażerowie są odpowiednio chronieni. Dorośli bezwzględnie muszą mieć zapięte pasy bezpieczeństwa, dzieci zaś siedzieć w odpowiednio dopasowanych fotelikach samochodowych.

Według obowiązujących przepisów, najmłodsi muszą być w nich przewożeni do osiągnięcia 150 cm wzrostu. Tylko który model wybrać? Skąd wiedzieć, który z nich będzie idealny dla naszej pociechy?

1. Fotelik samochodowy szyty na miarę

W przypadku fotelików samochodowych nie ma kompromisów. W tym zakresie najważniejsze jest dobro i bezpieczeństwo dziecka. Zakup fotelika musi więc być dobrze przemyślany. Pamiętajmy, że to inwestycja w zdrowie i życie naszej pociechy. Warto mieć to na uwadze nie tylko podczas wakacyjnych wyjazdów, ale też na co dzień, gdy wozimy dziecko do przedszkola czy szkoły. Dobrej jakości fotelik samochodowy powinien być przede wszystkim bezpieczny, ale także wygodny.

Najnowszy fotelik z rodziny Britax Römer – KIDFIX III S – to połączenie optymalnego komfortu z unikatowymi funkcjami bezpieczeństwa. Został wyposażony w system dodatkowej ochrony bocznej SICT, czwarty punkt zaczepienia pasa bezpieczeństwa – SecureGuard, który ustawia i utrzymuje pas bezpieczeństwa na kościach miednicy dziecka nawet w czasie podróży, kiedy dziecko może się wiercić lub poruszać, co daje o 35 proc. większą ochronę delikatnego obszaru brzucha.

Fotelik zapewnia także dodatkową ochronę klatki piersiowej i karku w przypadku kolizji czołowej dzięki rozwiązaniu o nazwie XP-PAD. Opatentowana poduszka z pianki pochłaniającej wstrząsy odwraca do 30 proc. sił od obszaru szyi dziecka, jednocześnie podtrzymując głowę i amortyzując klatkę piersiową w przypadku zderzenia czołowego.

Ergonomiczny kształt KIDFIX III S sprawia, że jest on naprawdę wygodny. By zapewnić najwyższy poziom komfortu nawet dla wyższych dzieci, siedzisko jest około 20 proc. większe niż w podobnych modelach. Z kolei oparcie w kształcie litery V i regulowany zagłówek zapewniają wygodną pozycję oraz dużo miejsca w obszarze ramion w miarę wzrostu dziecka.

2. Komfort podczas podróży

W wakacje najczęściej decydujemy się na podróż w odległe zakątki kraju i Europy. W samochodzie spędzamy zatem nawet kilkanaście godzin. Bardzo ważne jest, by odpowiednio zaplanować trasę i wyznaczyć na niej punkty postoju.

Każdy z pasażerów musi mieć szansę wyjść na zewnątrz i odetchnąć świeżym powietrzem. To bardzo ważne w przypadku przedszkolaków, którym często trudno jest usiedzieć w jednym miejscu. To właśnie najmłodszym pasażerom w trakcie podróży najbardziej doskwiera nuda. Można spróbować ją przezwyciężyć, dając dziecku do zabawy gry lub samodzielnie je wymyślając. To świetna integracja dla całej rodziny!

3. Co zabrać ze sobą w podróż z przedszkolakiem?

Warto, by w czasie podróży dziecko miało pod ręką kilka zabawek, które umilą mu podróż. Zamiast leżeć na siedzeniu, mogą one znajdować się w specjalnym przyborniku, do którego kilkulatek będzie mieć swobodny dostęp. Takie rozwiązanie pozwala utrzymać porządek w samochodzie. Przyda się również osłona przeciwsłoneczna oraz mata chroniąca przed kopaniem montowana na zewnętrznym oparciu przedniego siedzenia.

Podróżowanie to dla rodziny świetna przygoda. Ważne jednak, by była ona bezpieczna, komfortowa i radosna. By tak się stało, trzeba zadbać o każdy szczegół wakacyjnego wyjazdu.

Partnerem artykułu jest Britax Römer

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.