Trwa ładowanie...

Koronawirus w Polsce. Jak Polacy zamieniają dom w przestrzeń pracy? Najnowsze badanie

Dom jest zazwyczaj miejscem odpoczynku od pracy i spotkań z rodziną i przyjaciółmi. Jednak kilkanaście dni temu sytuacja się zmieniła i rodzina musi podzielić sobie dom na szkołę, pracę i przestrzeń spędzania czasu wolnego. O tym, jak nam to wychodzi, możemy przeczytać w najnowszym raporcie.

1. Czy Polacy lubią pracować z domu?

Raport "Polacy na home office" został przygotowany przez domodi.pl. Badanie przeprowadzono za pomocą ankiety internetowej, w której wzięło udział 250 osób. Największą grupę wśród ankietowanych stanowiły osoby w przedziale wiekowym 25-34 lat (51 proc. badanych). W większości były to kobiety (86 proc. respondentów).

Zobacz także: Wszystko, co musisz wiedzieć o koronawirusie

Okazuje się, że wśród Polaków zdania na temat pracy zdalnej są podzielone, ale większość, bo aż 56 proc. ankietowanych twierdzi, że ten rodzaj pracy im się podoba. Zaledwie 19 proc. uznało, że praca zdalna im nie pasuje, natomiast reszta nie była w stanie jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie.

Największe minusy takiego wykonywania obowiązków służbowych to, według badanych, brak możliwości skonsultowania się ze współpracownikami, brak kontroli nad czasem pracy i brak wizji końca tego stanu.

2. Plusy pracy zdalnej

Według Polaków praca zdalna ma swoje plusy. W pierwszej kolejności wymieniano ciszę i spokój, komfort pracy i brak czasochłonnych dojazdów. Konieczność dojeżdżania do pracy nie jest jednak jedyną czynnością, na której oszczędzamy cenny czas. Wiele ankietowanych wskazywało na to, że nie muszą przygotowywać się specjalnie do spotkań – prasować ubrań czy robić makjiaż.

Zobacz także: Ciąża a koronawirus

Wygoda w pracy jest najważniejsza (domodi.pl)
Wygoda w pracy jest najważniejsza (domodi.pl)

3. Moda i wygoda na home office

W czym lubimy pracować podczas pracy zdalnej? Polacy najchętniej wybierają dres. Aż 2/3 respondentów wskazało właśnie na ubiór sportowy. Na drugim miejscu znalazł się t-shirt w parze z jeansami, natomiast sześć procent badanych wskazało, że w pracy nie wychodzi z piżamy.

Praca domowa oznacza, że musimy wydzielić jakąś przestrzeń, która zamieni się w nasze domowe biuro. Z czego korzystają Polacy? Nie są w tej dziedzinie zbyt oryginalni. 44 proc. ankietowanych wybiera biurko. Co czwarty ankietowany zadowoli się wyłącznie stołem w kuchni. Widać, że zbyt wygodna pozycja przy pracy rozleniwia naszych rodaków. Kanapa i łóżko zajęły dopiero trzecie i czwarte miejsce.

Dołącz do nas! Na wydarzeniu na FB Wirtualna Polska - Wspieram Szpitale - wymiana potrzeb, informacji i darów będziemy na bieżąco informować, który szpital potrzebuje wsparcia i w jakiej formie.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.