Inny znaczy wyjątkowy - najnowszy film Monster High uczy akceptacji dla odmienności

Informacja prasowa

Jak oswoić potwory, duchy oraz inne stukające i podzwaniające łańcuchami upiorne stworzenia, które żyją pod łóżkami i w szafach naszych pociech? Zmienić je w pozytywnych bohaterów fascynujących przygód! Dzieci nie tylko przestaną się bać, ale zaczną myśleć o straszydłach i zjawach w zupełnie odmienny sposób.

W świecie Monster High żaden potwór nie jest postacią grozy, a każda dziwaczna cecha jest akceptowana, gdyż świadczy o naszej wyjątkowości. Bohaterowie, których historię pokochały dzieci na całym świecie, wracają na ekrany w nowym filmie, by budować w najmłodszych fundamenty tolerancji dla różnorodności i przekonać maluchy, że strach ma tylko wielkie oczy, a odmienność oznacza wyjątkowość.

Oswajanie potworów i nauka tolerancji

Monster High to nazwa wyjątkowej szkoły, do której uczęszczają potomkowie najsławniejszych potworów świata dorosłych, z kina grozy, horrorów i fantastyki. Od wielu lat animowane filmy o przygodach nastoletnich krewnych Draculi, Frankensteina czy mumii zdobywają serca dzieci i przekazują im bardzo ważną lekcję.

Marka Monster High nie tylko oswoiła potwory w dziecięcym świecie, ale również w fenomenalny sposób realizuje swoją główną misję – edukację najmłodszych w zakresie tolerancji i szacunku dla odmienności, którą obserwują na co dzień wokół siebie.

Poszukiwanie własnego miejsca na ziemi

Jesienią Monster High wraca na ekrany i sklepowe półki w zupełnie nowej odsłonie. Najnowsza pełnometrażowa produkcja „Witamy w Monster High” to jeszcze doskonalsza animacja i jeszcze więcej nawiązań do stylu życia dzisiejszych dzieci.

Bohaterowie chcą stworzyć swoje miejsce na ziemi, w którym poczują się sobą i zostaną zaakceptowani. To pragnienie daje początek filmowej historii i wielu ekscytującym przygodom. W filmie nie zabrakło dobrego humoru i zabawnych scen, które rozbawią nawet dorosłych widzów.

Wraz z filmem DVD na sklepowych półkach znajdziemy nowe lalki, a wśród nich Śpiewającą Straszygwiazdę. Ari Hauntington™ to filmowa córka duchów, znana piosenkarka o półprzezroczystej skórze oraz długich, fioletowych włosach. To pierwsza lalka Monster High z interaktywną funkcją zabawy, którą uruchamia się za pomocą ukrytego w naszyjniku rubinowego guzika.

Gdy czujniki w lalce wykryją ruch, Ari rozpoczyna swój występ, który ma aż cztery odsłony. Można więc wybierać między rozgrzewką, próbą, występem i pokazem świateł. Ten ostatni będzie dużym zaskoczeniem, gdyż uruchomienie go spowoduje rozświetlenie się całej twarzy lalki!

Zbliżając i oddalając od niej rękę, dziecko kontroluje światła i dźwięki, co umożliwia wykreowanie spektakularnego występu. Lalki zyskały nowe opakowania i odświeżony wizerunek, który nadal utrzymany jest w charakterystycznej dla marki, wyjątkowej stylistyce.

Lalki dostępne w sklepach z zabawkami, cena ok. 120 PLN.

„Witamy w Monster High” czyli jak się to wszystko zaczęło.

Najnowszy film Monster High zaprasza wszystkich do poznania początków wspólnych przygód najpopularniejszych potworków świata, które kiedyś żyły w ukryciu, bojąc się nie tylko ludzi, ale nawet siebie nawzajem. Jednak Draculaura, córka Draculi, razem ze swoimi najlepszymi straszyciółkami wymarzyła sobie szkołę, w której każdy byłby mile widziany i akceptowany.

Zdecydowane spełnić swoje marzenie upiorki wyruszają w podróż po całym świecie i podczas ekscytującej wyprawy rekrutują nowych uczniów. Gdy odezwie się pierwszy szkolny dzwonek w Straszyceum, szybko okaże się, że nawet w tym niesamowitym miejscu rozgrywają się dramatyczne wydarzenia. Przebiegła Moanica, córka Zombie, zamiast zawierać przyjaźnie, sprowadza na uczniów kłopoty.

Upiorki muszą uratować szkołę, która stała się dla nich prawdziwym domem i miejscem, gdzie inność oznacza wyjątkowość! Historia z mądrym przesłaniem trzyma w napięciu, a towarzyszące jej fantastyczne animacje i zabawne dialogi angażują widzów w przygody na ekranie.

Płyta DVD „Witamy w Monster High” dostępna jest w sklepach od 22 września 2016 r., m.in. w salonach Empik.

Premiera telewizyjna w stacji Nickelodeon 29 października o godz. 16:00 (powtórka 30 października godz. 12:00).

Komentarze

DYSKUSJE NA FORUM

Artykuły Pomysły na nudę przedszkolaka
Pomysły na nudę przedszkolaka

Nauka literek

Nauka literek

Maluchy powoli poznają, w jaki sposób z sylaby utworzyć wyraz. Zabawa polega na rozdaniu dzieciom napisanych na kartkach prostych sylab. Maluchy powinny, jeśli mogą, utworzyć z nich wyraz.

Pomysły na nudę przedszkolaka

Spotkanie dla dzieci - myszki norki

Spotkanie dla dzieci - myszki norki

Spotkania dla najmłodszych z cyklu "Myszka Norka wybiera zawód", to doskonały czas na fantastyczne spędzanie czasu.

Pomysły na nudę przedszkolaka

Ruszaj się z Disney Junior

Ruszaj się z Disney Junior

Akademia Zdrowego Przedszkolaka oraz Disney Junior zapraszają do udziału w konkursie „Ruszaj się z Disney", który kierowany jest do przedszkoli

Pomysły na nudę przedszkolaka

Zabawy w plenerze dla dzieci

Zabawy w plenerze to świetny sposób spędzania czasu dla dziecka, ale nie tylko to jest ich zaletą. Pozwalają na ruch na świeżym powietrzu, co jest bardzo ważne dla zdrowia i odporności. Maluch ma także możliwość przebywania z rodzicami, z daleka od domowych...

Pomysły na nudę przedszkolaka

Zajęcia dodatkowe dla przedszkolaka

Obecnie rodzice coraz częściej decydują się na zajęcia dodatkowe dla dzieci. Jest to oczywiście poszerzanie horyzontów malucha, rozwijanie jego talentów i umiejętności. Jest jednak małe „ale" - nie może być ich za dużo. Zajęcia pozalekcyjne kilka razy...

Pomysły na nudę przedszkolaka

Uzdolniony przedszkolak

Uzdolniony przedszkolak

Dziecko wybitnie zdolne często rozwija się nieharmonijnie. Są dzieci, które rodzą się obdarzone nieprawdopodobnym talentem. Jako trzylatki potrafią czytać, pisać, grać na fortepianie, rysować prawie jak profesjonaliści, liczyć.

Pomysły na nudę przedszkolaka

Dziecko się nudzi

Dziecko się nudzi

„Nudzi mi się, nie mam co robić" - mówią dzieci namawiając tym samym dorosłych do wspólnej zabawy. Dziecko lubi naśladować rodziców, m.in. inicjując zabawy „w dom".

Pomysły na nudę przedszkolaka

Czy w przedszkolu potrzebny jest telewizor?

Czy w przedszkolu potrzebny jest telewizor?

- Oglądanie telewizji w przedszkolu to jakiś koszmar - denerwuje się Marta z Gdańska, mama Mateusza. - Przecież przedszkole jest po to, by uczyło i bawiło, a nie wyręczało się multimediami - twierdzi. - Bez przesady. Od kilku minut bajek oczy się...