Trwa ładowanie...

Gdzie trzymać środki chemiczne w domu? Błędy rodziców

Niezależnie od tego, czy lubisz sprzątać w swoim domu, czy nie, zawsze będzie to Twoim obowiązkiem. Aby posprzątać wszystkie pomieszczenia z należytą dokładnością, wystarczy, że zaopatrzysz się w profesjonalne środki czystości i różnego rodzaju detergenty. Tego typu produkty mogą być jednak szkodliwe dla zdrowia Twojego dziecka, dlatego sprawdź, gdzie trzymać środki czystości w domu. Zadbaj o to, aby wszelkiego rodzaju chemia użytkowa była poza zasięgiem wzroku i możliwości dziecka, szczególnie tego w wieku dorastania.

Zobacz film: "Dlaczego dziewczynki mają lepsze oceny w szkole?"
spis treści

1. Detergenty – w jakiej formie występują?

Oprócz tego, że warto wiedzieć, gdzie przechowywać detergenty w domu, dość istotną kwestią jest zapoznanie się z ich rodzajami oraz wpływem na zdrowie człowieka. Wszelkiego rodzaju środki czystości mogą mieć postać:

 • płynów;
 • past;
 • tabletek;
 • granulatu.

Powyższe formy to najpopularniejsze rodzaje detergentów do utrzymania czystości w domu. Zadbaj o ich odpowiednie zabezpieczenie w szafkach tak, aby dzieci nie miały do nich dostępu.

To bardzo ważne, gdyż przedostanie się żrących substancji chemicznych np. do układu pokarmowego może w skrajnych przypadkach prowadzić nawet do śmierci. W składzie środków czyszczących do domu spotkasz różnego rodzaju substancje szkodliwie oddziałujące na układ pokarmowy, oddechowy oraz wzrok dziecka.

Co obniża IQ dziecka? Winna chemia gospodarcza i metale ciężkie
Co obniża IQ dziecka? Winna chemia gospodarcza i metale ciężkie

Naukowcy z Uniwersytetu w Nowym Jorku odkryli, że nadmierne narażanie dziecka na kontakt z metalami

przeczytaj artykuł

2. Gdzie przechowywać środki czystości w domu?

Sprawdź, gdzie trzymać detergenty w domu i zadbaj o bezpieczeństwo swojego dziecka. Produkty chemiczne tego typu zazwyczaj nie należą do silnie niebezpiecznych, choć zdarzają się pewne wyjątki.

Właściwe przechowywanie środków czystości w domu to kluczowa kwestia, jednak nie zapominaj o ich prawidłowym użytkowaniu zgodnie z przeznaczeniem.

Niewłaściwe proporcje lub niepoprawne użytkowanie może prowadzić do wielu niebezpieczeństw. Do miejsc, w jakich bezpiecznie przechowasz środki czystości, zaliczamy:

 • szafki łazienkowe ścienne;
 • kuchenne szuflady wysuwane z opcją blokady;
 • szafki pod zlewem lub umywalką.

Środki czystości przechowuj tak, aby były niedostępne dla najmłodszych domowników. Kontroluj sytuację w każdej chwili i trzymaj detergenty w łazience lub kuchni. Najlepiej jeśli przeznaczysz do tego celu szafkę pod zlewem lub umywalką, ale zadbaj o jej prawidłowe zabezpieczenie przed dziećmi.

Istnieją także pewne zasady, których należy się trzymać. Tylko w ten sposób bezpiecznie przechowasz środki czystości w Twoim domu z dala od dzieci.

Trzymając chemię w postaci środków czystości w domu:

 • nie stosuj detergentów z nieważnym terminem przydatności;
 • nie wykorzystuj zużytych opakowań po detergentach do przechowywania innej chemii;
 • zachowuj szczególną ostrożność w obecności dzieci i kobiet w ciąży;
 • przechowuj środki czystości w miejscach o temperaturze pokojowej.

Stosuj się do powyższych zasad, a bezpieczne przechowywanie i użytkowanie detergentów nie będzie dla Ciebie żadnym problemem.

Ocet cytrusowy. Sprzątanie bez detergentów (WIDEO)
Ocet cytrusowy. Sprzątanie bez detergentów (WIDEO)

Owoce cytrusowe stosujemy głównie do walki z przeziębieniem. Okazuje się, że ich antybakteryjne właściwości

przeczytaj artykuł

3. Jakie błędy popełniają rodzice podczas przechowywania detergentów w domu?

Będąc świeżo upieczonym rodzicem bardzo łatwo popełnić błąd. Nie wiesz, gdzie trzymać środki czystości w domu z dala od dzieci? Nie popełniaj tego błędu, co większość rodziców.

Zabezpiecz wszelką chemię użytkową, umieszczając ją w szafkach, do których dzieci nie mają dostępu. Do najczęstszych błędów, jakie popełniają rodzice podczas przechowywania i użytkowania detergentów, zaliczamy:

 • niezamykanie szafek, w których znajdują się detergenty;u
 • udzielanie pozwolenia dziecku na zabawę zużytymi opakowaniami;
 • umieszczanie niebezpiecznej chemii domowej w zasięgu wzroku dziecka.

To tylko niektóre, ale jednak najpopularniejsze błędy, jakie popełniają rodzice, którzy nie wiedzą gdzie przechowywać środki czystości w domu.

Wykorzystaj szafki z wyciąganymi półkami, wprowadź sprawdzony system organizacji szafek lub zaprojektuj indywidualną i bezpieczną zabudowę kuchenno-łazienkową. W ten sposób będziesz w stanie bezpiecznie przechowywać wszelkiego rodzaju środki czystości bez ryzyka, że te wpadną w ręce Twojego dziecka.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.