Trwa ładowanie...

Gdzie nad morze – lokalizacje

Gdzie wybrać się nad morze? To pytanie zadaje sobie bardzo wiele osób, w Polsce mamy wiele pięknych nadmorskich miejscowości i czasem ciężko nam wybrać tę właściwą. Polskie morze jest piękne o każdej porze roku, choć jak wiadomo sezon nad morzem jest latem, gdyż wtedy turystów jest najwięcej.

Zobacz film: "Pomysły na wspólne, rodzinne spędzanie czasu"

1. Gdzie nad morze – lokalizacje

W miejscowościach nadmorskich każdy znajdzie odpowiadającą mu formę odpoczynku. Młodzież może korzystać z ofert klubów nocnych, a osoby chcące wypocząć mogą wybrać się w podróż pieszą lub rowerową po okolicy. Nadmorski klimat również sprzyja odpoczynkowi, a także zdrowiu.

Jak kiedyś dzieci spędzały wakacje?
Jak kiedyś dzieci spędzały wakacje? [5 zdjęć]

Mają fidget spinnery, tablety i smartfony. Przynajmniej raz w roku jeżdżą z rodzicami na wakacje all...

zobacz galerię

Oto kilka miejsc, gdzie warto wybrać się o dowolnej porze roku:

  • Jurata To jedno z nadmorskich miast, które charakteryzują piękne, piaszczyste plaże. Znajdziemy tutaj kilkugwiazdkowe hotele, apartamenty, domki, a także campingi. Jurata posiada drewniane molo o długości 320 metrów, można z niego podziwiać zatokę Pucką. Jurata dysponuje ścieżką przyrodniczą, która prowadzi przez wydmy, ma 300 metrów długości i odpowiednia jest na spacery, jak i wycieczki rowerowe. Deptak w centrum Juraty ma aż 600 metrów, a wokół niego znajduje się wiele restauracji, barów i straganów z pamiątkami. Dodatkowymi atrakcjami są kryte baseny, Aquapark, a także park linowy, który jest doskonałą formą aktywności dla całej rodziny. W Juracie znajduje się również dom Wojciecha Kossaka, który można odwiedzić.

  • Świnoujście To miasto posiada naprawdę liczne i ciekawe atrakcje turystyczne, gdzie warto się wybrać. Zlokalizowana jest tutaj najwyższa nad Bałtykiem latarnia morska (68, m), Fort Anioła, Font Zachodni, Kościół pw. Chrystusa Króla z XVIII wieku. W Świnoujściu można spędzić czas bardzo aktywnie, jest dużo zalewów i wód otwartych, m.in.: śródlądowy akwen Zalewu Szczecińskiego, rozlewiska Starej Świny, wody Zatoki Pomorskiej, na których można uprawiać wiele sportów wodnych. Jest wytyczone wiele długich tras rowerowych, dodatkowo w tym mieście można wypożyczyć rowery. Istnieje także kilka szlaków pieszych, jednym z ciekawszych jest ścieżka dydaktyczna „szlak fortyfikacyjny”.

  • Gdynia Gdyńskie plaże są jedne z najpiękniejszych nad morzem. Oprócz plaż Gdynia oferuje liczne atrakcje. Gdynia oferuje piękny widok na Klif Orłowski z długiego, bezpłatnego molo. Muzeum Emigracji musi zwiedzić każdy kto będzie w Gdyni. Jest multimedialne i interaktywne, znajdziemy w nim wiele ciekawych informacji. Warto odwiedzić Okręt Muzeum ORP Błyskawica, Oddział Centralnego Muzeum Morskiego czy Skwer Kościuszki. W Gdyni jest wiele zielonych miejsc, gdzie można ciekawe spędzić czas.

  • Łeba Jest to niewielkie miast, bo ma zaledwie 15 km kwadratowych powierzchni. Łeba słynie jednak z przepięknych plaż, które w rankingach są sytuowane dość wysoko. Atutem Łeby jest Słowiński Park Narodowy, gdzie znajdują się ruchome wydmy. W Łebie znajduje się największy w kraju park dinozaurów, który jest największą atrakcją dla dzieci oraz wodny plac zabaw. Można tutaj podziwiać wystawę motyli, a także zacząć przygodę z jazdą konną.

Musisz to wiedzieć

Jest wiele pięknych miejsc nad morzem, w które można się wybrać. Wiele z nich oferuje ciekawe atrakcje turystyczne, a także wiele zielonych miejsc, gdzie można odpocząć i się zrelaksować.

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.