Trwa ładowanie...

GARNIZON SZTUKI – teatr pozytywnych emocji zaprasza na muzyczną bajkę ekologiczną "Gdzie jest Buteleczka?"

By zwrócić uwagę na problem śmieci, które zalewają całą naszą planetę, Garnizon Sztuki przygotował cykl bajek edukacyjnych, który rozpoczyna familijna muzyczna bajka ekologiczna "Gdzie jest Buteleczka?". Partnerem spektaklu jest WWF i WP.

Zapraszamy Cię w podróż po pięknych i tajemniczych głębinach oceanu. Wspaniała muzyka, magnetyzujące wizualizacje i zjawiskowe kostiumy. Bajka ta bawi, uczy i zachwyca nie tylko najmłodszych.

Naszym celem jest uświadomienie dzieci i dorosłych jak ważna dla środowiska jest segregacja odpadów i wspólne dbanie o planetę już od najmłodszych lat. Każdy z nas może zostać Superbohaterem, bo każdy ma realny wpływ na przyszłość Ziemi - zmiany, jakich dokonujemy w jednym miejscu, mają wpływ na ludzi i zwierzęta żyjące po drugiej stronie globu.

Przyjaźń, szacunek do natury i do drugiego człowieka to wartości, które przekazujemy w naszej bajce, a wpadające w ucho piosenki inspirują do działania. Razem możemy uratować naszą Planetę, a dzieci to nasza nadzieja!

Spektakl "Gdzie jest Buteleczka?" rozpoczyna cykl bajek edukacyjnych w naszym teatrze. Podejmujemy ważne problemy współczesności i opowiadamy o nich językiem zrozumiałym dla najmłodszych.

1. Gdzie jest Buteleczka?

Kiedy plastikowa Buteleczka trafia na plażę, szybko przekonuje się, że nie jest to odpowiednie dla niej miejsce. Jakieś niesforne dziecko zostawiło ją na piasku, a przecież powinna leżeć, razem z innymi butelkami, w pojemniku na plastiki. Nie tylko wysoka temperatura jest dla niej zagrożeniem.

Prawdziwe kłopoty pojawiają się, gdy butelka wpada do Oceanu. Szybko znosi ją fala, prąd morski oddala od brzegu, a Buteleczka traci orientację. W poszukiwaniu drogi do domu napotyka Glonka, z którym się zaprzyjaźnia. We wspólnej podróży poznają innych mieszkańców Oceanu – rafę koralową, żółwia morskiego, w końcu Wieloryba, dzięki któremu trafiają na wielką wyspę plastiku gdzieś na środku Oceanu Spokojnego. Ale Buteleczka bardzo tęskni za rodzicami.

Jak skończy się ta pełna niebezpieczeństw podróż? Czy odnajdzie drogę do domu? A może przy okazji uratuje Świat? Jak? Przekonajcie się sami! Nasza ekologiczna bajka zachwyca wszystkich bez wyjątku, ma pozytywne przesłanie i daje nadzieję.

Obsada: Weronika Stawska, Aleksandra Gotowicka, Przemysław Niedzielski, Katarzyna Janiszewska, Szymon Kołodziej

Scenariusz i reżyseria: Piotr Stawski - scenarzysta, reżyser i aktor, student Wiedzy o Teatrze, absolwent Studium Aktorskiego im. A. Sewruka przy Teatrze Stefana Jaracza w Olsztynie, twórca Artystycznego Rabanu - Agencji zajmującej się edukacją teatralną.

Kompozytor muzyki i piosenek: Piotr Aleksandrowicz - kompozytor, gitarzysta, autor piosenek, ale także muzyki do spektakli. Na co dzień współpracuje z gwiazdami polskiej estrady.

Scenografia i kostiumy: Marta Baczewska-Ologele - Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych na wydziale Scenografii.

Maciej Wściubiak - Wizualizacje

Maria Bijak - Choreografia

2. GARNIZON SZTUKI - teatr pozytywnych emocji

Od 2014 roku Fundacja Garnizon Sztuki rozwija unikatową ideę łączenia społecznej misji ze szlachetną rozrywką. Jest ona realizowana na scenie GARNIZONU SZTUKI – teatru pozytywnych emocji, który mieści się, w samym sercu Warszawy przy ul. M. Konopnickiej 6.

Wszystkie projekty Garnizonu Sztuki – teatru pozytywnych emocji – spektakle i towarzyszące im kampanie społeczne – poruszają, uniwersalne wartości, podejmując ważne i trudne, czasem kontrowersyjne tematy, które zawsze i niezmiennie poruszają, ludzi.

Mówimy o nich jednak z przymrużeniem oka, dystansem i humorem, co pozwala obśmiać́́ i w ten sposób oswoić traumy i lęki, które siedzą̨̨ głęboko w każdym z nas. Pomimo poruszanych niełatwych tematów, chcemy i potrafimy mądrze bawić, pokrzepiająco wzruszać i skłaniać do refleksji. Niesiemy pozytywny przekaz, dajemy nadzieję.

Więcej na:

www.garnizonsztuki.org.pl

Facebook / Garnizon Sztuki – teatr pozytywnych emocji

Instagram / @garnizonsztuki_teatr

REPERTUAR:

  • 7 maja, godz. 12:00 (sobota)
  • 10 maja, godz. 9:30, 11:30
  • 1 czerwca, godz. 9:30, 11:30 (przewidziane dodatkowe atrakcje dla dzieci)
  • 19 czerwca, godz. 12:00 (niedziela)

Poniżej obejrzysz zwiastun spektaklu:

Partnerem spektaklu jest WWF i WP.

Czas trwania: 75 minut

Spektakl przeznaczony jest dla dzieci od 4 do 10 lat

Adres: Teatr Garnizon Sztuki, ul. Marii Konopnickiej 6, 00-491 Warszawa

Bilety i rezerwacje grupowe: 662 735 357 / bilety@garnizonsztuki.org.pl

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza