Trwa ładowanie...

Elektryczna szczoteczka dla dzieci - jak wybrać najlepszą?

Avatar placeholder
27.02.2023 13:14
Elektryczna szczoteczka dla dzieci - jak wybrać najlepszą?
Elektryczna szczoteczka dla dzieci - jak wybrać najlepszą? (materiał partnera)

Artykuł sponsorowany Oral-B

Szczoteczka elektryczna dla dzieci to zdecydowanie dobry pomysł. Trzeba jednak mieć na uwadze fakt, iż wybrana musi być dla dziecka, bezpieczna. Szczoteczki elektryczne różnią się wielkością, wyglądem, marką i parametrami. Czym kierować się, przy wyborze jednej z nich?

Na co zwrócić uwagę szukając szczoteczki elektrycznej?

Elektryczna szczoteczka dla dzieci czyści zęby o wiele dokładniej niż szczoteczka manualna. Posługiwanie się nią przychodzi z ogromną łatwością, a dziecko nie musi angażować dużego wysiłku, aby uzyskać idealny efekt. Co więcej, brzmi jak zabawka, w związku z czym motywuje dziecko do regularnego mycia zębów. Na rynku dostępne są szczoteczki elektryczne Oral-B dla dzieci w wieku do 3 lat oraz powyżej 3 lat, a także dla dzieci w wieku 6+. Szukając idealnej szczoteczki, należy więc zwrócić uwagę na wiek dziecka. Szczoteczka musi być dokładna w myciu, ale jednocześnie bezpieczna dla mleczaków i pierwszych stałych zębów. Nie może też podrażniać dziąseł. Codzienne mycie zębów nie może szkodzić dziecku, ale przeciwnie, zapewniać mu piękny, zdrowy uśmiech. Elektryczne szczoteczki do zębów mają różne końcówki. Końcówki te różnią się stopniem twardości. To jeden z najważniejszych szczegółów, na którym trzeba się skupić. Im mniejsze dziecko, tym bardziej miękkiej końcówki będzie potrzebować. Szczoteczka elektryczna dla dzieci w wieku powyżej 6 roku życia, przeważnie ma znacznie większą główkę. Dobrze dobrane końcówki umożliwią prawidłową higienę jamy ustnej. Dlatego takie ważne jest, aby zamiast zwracać uwagę na cenę, czy wygląd, skupić się na tym, co odgrywa w tym urządzeniu najważniejszą rolę. Chodzi tu o dokładność w myciu i bezpieczeństwo.

Do szczotkowania zębów przy użyciu szczoteczki elektrycznej, dziecko powinno używać też dobrze dobranej pasty. Pasty, która będzie oczyszczała jego zęby, a zarazem chroniła je przed próchnicą. Sam fakt posługiwania się szczoteczką elektryczną nie przyczyni się do stuprocentowego, zadowalającego efektu. Na szczęście i w tej kategorii produktów jest wybór, więc każdy rodzic bez problemu znajdzie dla swojego dziecka odpowiedni, który w połączeniu ze szczoteczką, zapewni maluchowi i dziecku w starszym wieku, piękny, zdrowy uśmiech.

Szczoteczka soniczna czy rotacyjna?

Aktualnie na rynku dostępne są szczoteczki soniczne i rotacyjne. Rotacyjna szczoteczka elektryczna myje zęby delikatnie, a mimo to dokładnie. Przykuwa uwagę zabawną grafiką i kolorami. Najnowsze modele są wyposażone w szereg funkcji - timer, czujnik nacisku, które skutecznie wspomagają prawidłową higienę jamy ustnej dziecka w każdym wieku. Te szczoteczki oral b nadają się dla dzieci w każdym wieku. Szczoteczka soniczna natomiast zdecydowanie poleca się starszym dzieciom, wręcz nastolatkom. Też ma swoje zalety, ale nie powinny stosować ich kilkuletnie dzieci.

Nowoczesna szczoteczka do zębów dla dzieci to przedmiot, który powinien znaleźć się w posiadaniu każdego dziecka, bez względu na jego wiek. Jak widać, dzieci, które ukończyły zaledwie roczek, mogą już posługiwać się tym przedmiotem. Szczoteczki elektryczne dla dzieci kosztują jeszcze mniej niż dla dorosłych. To powinno być dodatkową motywacją do zakupu. Jedno jest tu najważniejsze. Aby szukając szczoteczki dla dziecka, zwrócić uwagę na jego wiek i miękkość szczoteczki - końcówki. W doborze w razie potrzeby na pewno doradzi sprzedawca. Nie należy podejmować decyzji zbyt pochopnie. Warto na spokojnie się rozejrzeć, porównać produkty, wybrać najlepszy. W końcu chodzi tu o bezpieczeństwo i zdrowie dziecka.

Artykuł powstał w ramach współpracy z marką Oral-B

Artykuł sponsorowany Oral-B

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze