Trwa ładowanie...

Elektryczna szczoteczka dla dzieci

Avatar placeholder
22.02.2023 12:22
Elektryczna szczoteczka dla dzieci
Elektryczna szczoteczka dla dzieci (materiał partnera)

Artykuł sponsorowany Natuli

Elektryczna szczoteczka dla dzieci jest chętniej używana niż manualna, ponieważ pozwala wygodniej myć zęby. Dzięki niej można zapobiegać płytce nazębnej, która prowadzi do próchnicy, a w efekcie do chorób jamy ustnej.

Dlaczego elektryczna szczoteczka dla dzieci jest wygodna?

Codzienne mycie zębów to dbanie o higienę jamy ustnej, ale niestety maluchy nie lubią tej czynności. Z kolei powierzchowne czyszczenie, prowadzi do tworzenia się płytki nazębnej, co jest pierwszym krokiem do próchnicy. Aby zapobiegać problemom, od początku należy przyzwyczaić dzieci o prawidłowego mycia. Jest możliwe, jeśli szczoteczki manualne zostaną zastąpione elektrycznymi. Po pierwsze pociechom przypadną do gustu, a po drugie zapewnią dokładne mycie zębów. Jeśli nauczą się prawidłowo wykonywać czynność, będą docierały do wszystkich miejsc, nawet tych trudno dostępnych. Elektryczna szczoteczka do zębów dla dzieci jest wygodna, bo sama wykonuje większość pracy, dzięki poruszającej się główce. Maluch sam chętnie będzie po nią sięgał.

Szczoteczki elektryczne i szczoteczki soniczne – jaka jest różnica?

Szczoteczka soniczna jest elektryczna, ale z kolei szczoteczka elektryczna nie musi być soniczną. Na czym polega różnica? Pierwszy rodzaj ma silniczek elektryczny, a główka szczoteczki jest podłużna. Po włączeniu wykonuje ruchy z boku na bok, wykorzystując przy tym falę dźwiękową, a wbudowany timer wskazuje na właściwy czas szczotkowania. Jest dobrym wyborem dla starszych dzieci, dla młodszych są elektryczne szczoteczki do zębów. Już trzylatek może jej używać, a robi to chętnie, bo na urządzeniu jest ulubiona postać z bajki. Szczoteczka elektryczna dla dzieci 3+ Oral-B z bohaterem filmu Disneya, z całą pewnością zachęci malca do czyszczenia uzębienia. Im częściej będzie to robił, tym szybciej nauczy się prawidłowych nawyków szczotkowania.

Elektryczna szczoteczka do zębów a wymienne końcówki

Szczoteczki elektryczne Oral-B mają różne końcówki. Miękkie zalecane są dla dzieci, ale też dla osób mających nadwrażliwe dziąsła oraz problemy z krwawieniem lub opuchlizną. Podczas zakupu szczoteczki elektrycznej, należy zwrócić uwagę na ten ważny aspekt, ponieważ maluchy lubią mocno przyciskać urządzenie do zębów, więc sprawią sobie ból, co je zniechęci do czyszczenia jamy ustnej. Poza tym dla dzieci są przeznaczone elektryczne szczoteczki z mniejszymi główkami, dostosowane do buzi i czyszczenia mleczaków. Włókna zapewniają delikatniejsze szczotkowanie, ale jednocześnie skuteczne. Końcówki się zużywają i zniekształcają, więc co kwartał wymagają wymiany. Jeśli dziecko używało szczoteczki elektrycznej w czasie infekcji wirusowej, warto kupić nową końcówkę, pamiętając o dostosowaniu do jego wieku.

Kiedy wybierana jest szczoteczka elektryczna do mycia zębów?

Szczoteczka elektryczna dla dzieci jest coraz częściej wybierana przez rodziców zamiast manualnej. Wiele mam kupuje już niemowlakom, kiedy kończą 4. miesiąc życia. Chcą zapobiegać tworzeniu się bakterii w jamie ustnej. Zanim jednak dziecko pierwszy raz umyje zęby, powinno potrafić prawidłowo ją trzymać. Dlatego w pierwszych latach jego życia niezbędna jest pomoc osoby dorosłej. Musi nauczyć się prawidłowego wykonywania czynności. Elektryczne szczoteczki do zębów zalecane są dla maluchów, od 3 lat. Należy dobrać również pastę do szczoteczki Oral B, która chroni szkliwo mlecznych i stałych zębów, przed próchnicą, która prowadzi do powstawania ubytków. Dbanie o higienę jamy ustnej najmłodszych jest podstawą zdrowego uzębienia, również w przypadku mleczaków.

Artykuł sponsorowany Natuli

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze