Ekologia z Ulicą Sezamkową

Zainteresowanie dzieci naszą planetą jest całkowicie naturalne. W związku z tym warto od najmłodszych lat zadbać o ich świadomość ekologiczną. W tym celu pomocne są programy edukacyjne. Dwa z nich zostaną wyemitowane na antenie MiniMini+ już w najbliższy weekend. Sezamkowy odcinek specjalny „Zielono mi” pojawi się 23 marca o godzinie 18:40, a także 24 marca o godzinie 10:35. Natomiast odcinek „Kochaj Ziemię” będzie można obejrzeć 24 marca o godzinie 18:40, a także 25 marca o godzinie 10:35.

Polecane wideo:

W odcinku Ulicy Sezamkowej pt.: „Zielono mi” odbędzie się festiwal z okazji Dnia Ziemi. Ciasteczkowy Potwór, Tolek i Rosita zostaną wolontariuszami odbierającymi telefony od dzieci chcących się podzielić pomysłami na temat pomocy środowisku. Wróżka Abby przez przypadek zmieni kolor Elmo na zielony. Będzie się działo!

"Kochaj Ziemię” to drugi odcinek specjalny Ulicy Sezamkowej poświęcony ekologii. Elmo i jego przyjaciele odwiedzą Misiowy Park Narodowy, by odnaleźć nieuchwytną Niebieskopiórą Jaskółyczkę. W czasie poszukiwań bohaterowie programu dowiedzą się, w jaki sposób mogą zadbać o środowisko naturalne.

Redakcja parenting.pl, ponad rok temu

Kultura

Komentarze

DYSKUSJE NA FORUM

Artykuły Kultura
Kultura

Kurczaki Luzaki

Kurczaki Luzaki

Książki z serii "Kurczaki Luzaki" obfitują w ciekawe historie. Wiele dzieci lubi elementy science-fiction, stąd duże zainteresowanie książką pt.: "Kosmiczne jajo". Dzieci mogą identyfikować się z postaciami z serii o Kurczakach Luzakach. Kolejna książka...

Kultura

Seria Błękitny Laptop

Seria Błękitny Laptop

Seria Błękitny Laptop dostarcza rodzicom materiału do rozmowy z dzieckiem o zagrożeniach związanych z korzystaniem z Internetu.

Kultura

Myszka Norka

Myszka Norka

Kino Myszki Norki zaprasza dzieci na bezpłatne pokazy filmów dla najmłodszych.

Kultura

Nauka ekologii z Ulicą Sezamkową

Nauka ekologii z Ulicą Sezamkową

"Kochaj Ziemię" to jeden z odcinków specjalnych Ulicy Sezamkowej. Dzieci mogą wiele dowiedzieć się na temat ekologii z odcinka "Zielono mi". Kanał MiniMini+ cieszy się ogromną popularnością wśród dzieci.

Kultura

Drzewko szczęścia

Drzewko szczęścia

Wydawnictwo Drzewko Szczęścia przedstawia zbór najpiękniejszych bajek.

Kultura

Dziadkowie

Dziadkowie

O tym, że Dzień Babci i Dziadka już za progiem przypominają kalendarze, media, szkoły i przedszkola. Na pewno nie zapomnimy o energicznych Dziadkach naszych pociech.