Trwa ładowanie...

Edukacyjne gry planszowe dla dziecka do 7 lat - przegląd

7 latek i planszówka? To doskonałe rozwiązanie dla rodzeństwa, jak również do wspólnych chwil z przyjaciółmi, czy rodziną. Aby rozgrywki były nie tylko emocjonujące, ale także dziecko odkrywało swój potencjał i stymulowało rozwój, warto sięgnąć po sprawdzone gry, które bawią i uczą.

Zobacz film: "Te koty bawią się jak małe dzieci"
spis treści

1. Goblinpiada

Wciągająca i kreatywna gra, w którą chętnie grają zarówno kilkulatkowie, jak i dorośli. Cieszy się dużym powodzeniem od momentu ukazania się na rynku i wcale nie zamierza schodzić z planszowego podium. Goblinpiada polega na rzucaniu kośćmi, których symbole pokrywają się z obrazkami na planszach. Odpowiada to tradycyjnemu przesuwaniu pionków w stronę mety. Pola, po których zabawne stworki się przemieszczają, mają określone znaczenia, np. spadający głaz. Aby wygrać, należy nie tylko poruszać się zgodnie z kostkami, ale także zwracać uwagę na to, co czyha na naszego Goblina w trakcie drogi. Gra nie męczy, ponieważ rozgrywka trwa średnio do pół godziny. Do zabawy może siąść aż 6 graczy.

2. Poznaję Świat

Dla małych pasjonatów świata i tajemnic, jakie przed nimi skrywa, gra "Poznaję Świat" sprawdzi się nie tylko do zabawy, ale także nauki. Znajdziemy w niej pionki, kostkę oraz kartę z 50 pytaniami. W pudełku jest także plansza podzielona na cztery części: Afrykę, Azję, Arktykę i Amerykę Północną. Każdy z graczy, przy pomocy pionka, musi okrążyć świat i trafić do swojego domu (kontynentu). Pionki, to m.in. Arab i Eskimos. Gra przypomina nieco popularnego Chińczyka, z tą różnicą, że przesuwając się w stronę mety, musimy odpowiadać na pytania, jak również czekają na nas pułapki, np. burza piaskowa, która zatrzymuje pionek na jedną kolejkę.

Gry planszowe dla dziecka
Gry planszowe dla dziecka

Różnego rodzaju gry to nie tylko bezmyślna rozrywka, która nie przynosi żadnych korzyści grającemu dziecku.

zobacz galerię

3. Młody Ekolog

Ta gra jest mniej znana, a szkoda, bowiem nie tylko bawi, ale uczy także troski o naszą planetę. W pudełku znajdziemy cztery plansze, np. "Oszczędzamy wodę" i "Segregujemy odpady". Po planszach dzieci poruszają się pionkami, z godnie z liczbą oczek, jakie wypadną im na kostkach. Przy każdym postoju, dziecko otrzymuje pytanie oraz trzy odpowiedzi, z których wybrać może tylko jedną, poprawną. W ten sposób zbierane są punkty, które następnie wpisać można do rankingu i tym samym śledzić swoje sukcesy edukacyjne.

4. Fauna Junior

Jest popularną grą i chętnie polecaną zarówno przez rodziców, jak i przez same dzieci. W opakowaniu znajdziemy plansze, karty oraz obrazki, którym należy przyporządkować prawidłową odpowiedź. Pytania dotyczą wylosowanych zwierząt oraz życia ich charakterystyki. Gracze muszą zdecydować, np. ile waży dany zwierzak, czy jest ssakiem, a może znosi jaja? Gra ma proste zasady, jest wciągająca i na pewno się nie nudzi. Można ją zabrać na wycieczkę, zadawać pytania przy pomocy kart, doskonale sprawdzi się na prezent.

4 powody, dla których gry komputerowe są dobre dla zdrowia
4 powody, dla których gry komputerowe są dobre dla zdrowia [6 zdjęć]

Przypomnijmy, co takiego dzieje się z osobą, która poświęca większość swojego czasu na kontakty z wirtualną

zobacz galerię

5. Dino Przygody

Ta niepozorna gra to rewelacyjna rozgrywka dla całej rodziny. Zachwyci każdego dinomaniaka i nie tylko. Dzieci poznają dzięki niej ciekawostki ze świata dinozaurów. Poznają wiele ciekawostek prehistorycznej ery, a dzięki wyjątkowym figurkom dinozaurów, zobaczą, jak naprawdę wyglądały te niesamowite zwierzęta. Zabawa polega na odnalezieniu swojego dinozaura i zestawienie go z dinozaurem na planszy. Po zebraniu wszystkich dinozaurów, gra może iść do mety przy pomocy pionka. Porusza się liczbę oczek wyrzuconą na kostce.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.