Trwa ładowanie...

Edukacyjna seria „Myszka w Paski: Akademia Zdrowia” od października w MiniMini+

Informacja prasowa
(Canal + Polska)

Uwielbiana przez najmłodszych Myszka powraca do MiniMini+ z nowymi przygodami! W wyjątkowej serii „Myszka w Paski: Akademia Zdrowia” bohaterka programu pokaże dzieciom jak ważna jest zdrowa dieta i ruch na świeżym powietrzu. Zapraszamy do oglądania również w serwisie CANAL+ online.

W Akademii Zdrowia Myszka w Paski opowie najmłodszym, na czym polega zdrowe odżywianie, jakie produkty powinny znaleźć się w codziennym jadłospisie, w jaki sposób prawidłowo myć ręce i dbać o zęby. Mali widzowie dowiedzą się również, dlaczego należy jeść warzywa, a zamiast słodkich przekąsek wybrać zdrowe i kolorowe owoce. Myszka przekona dzieci, że sport i ruch na świeżym powietrzu to nie tylko dobry nawyk, ale również świetna zabawa.

(Canal + Polska)

Program jest częścią kampanii społecznej „Planuję długie życie” realizowanej w ramach Narodowej Strategii Onkologicznej na lata 2020-2030, finansowanej ze środków Ministra Zdrowia. Celem kampanii jest edukacja i kształtowanie wśród najmłodszych zdrowych nawyków żywieniowych, w tym wskazywanie na szkodliwość cukru oraz promocja aktywności fizycznej w codziennym życiu. Nawyki żywieniowe, aktywność ruchowa wyrobione w dzieciństwie procentują w życiu dorosłym. Nawyki żywieniowe można zmienić w każdym momencie życia, jednak najlepiej działają te wyrobione w dzieciństwie.

(Canal + Polska)

Program „Myszka w Paski: Akademia Zdrowia” można oglądać od 4 października od poniedziałku do piątku o godz. 7:25 & 17:25 na antenie MiniMini+ oraz w serwisie CANAL+ online

Informacja prasowa
Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza