Trwa ładowanie...

Edukacja energetyczna dla dzieci

Kolejna edycja programu edukacyjnego "Bezpieczniki Taurona. Włącz dla dobra dziecka" ruszyła we wrześniu w szkołach z województw południowych. Przez 10 miesięcy najmłodsi będą mieli okazję poznać zasady bezpiecznego korzystania z urządzeń elektrycznych. W praktyce zobaczą, jak reagować w niebezpiecznych sytuacjach, które mogą wydarzyć się w czasie gry na komputerze, oglądania telewizji itp.

Zobacz film: "Katar u niemowlaka"

Dzieci często ulegaja wypadkom na skutek nieumiejętnego korzystania z energii elektrycznej, dlatego warto wprowadzić w szkołach zajęcia edukacyjne z tego zakresu. Odpowiedzialne korzystanie z prądu z pewnością ograniczy ilość niebezpiecznych sytuacji zarówno w domu, jak i w szkole.

Zajęcia odbywające się w ramach programu "Bezpieczniki Taurona. Włącz dla dobra dziecka" są bezpłatne. Odbywają się na zasadzie quizów, zadań logicznych, zręcznościowych, doświadczeń i pokazów. Uczestnicy spotkań poznają znaczenie prądu elektrycznego, dowiedzą się, jak on powstaje, w jaki sposób zasila urządzenia.

Celem programu edukacyjnego jest uświadomienie uczniów szkół podstawowych, przekazanie im wiedzy z zakresu energii elektrycznej oraz zasad posługiwania się nią. Akcję objął patronatem Rzecznik Praw Dziecka oraz Minister Edukacji Narodowej.

Pełne informacje znajdują się na stronie internetowej.

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.